[TARTISMA] Kendi Ülkesini Sevmeyen Insan Gunahkar Mıdır ?

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayır günah değildir. Çünkü islami şartlara göre yönetilmiyoruz

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sheron

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Seven var, sevmiyen var.
Buna karışan yok, özgürsünüz bu konuda. Günahkar olamaz
Tabii ki; Terör olaylarını destekliyen, ülkesini satan kişi isen orasını bilemem o iş Allah ile kişi arasındadır.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şahsen ben ülkemi değilde yöneticilerini sevmiyorum ;
Çünkü ülkemde adalet yok
Çünkü ülkemde emeklilik 40 yaşında gözüksede %90 lık kesim 50 60 yaşında gerçekten emekli oluyor
Çünkü ülkemde asgari maaş 1300 iken ülkemizle hiçbir bağı olmayan suriyeli öğrencilere 1200 lira maaş veriliyor
Çünkü ülkemde devlet okulu en alt tabakada gözüküyor
Çünkü ülkemde odtü gibi büyük üniversitelerden mezun olmassan iş bulmak çok zor
Çünkü ülkemde üniversite mezunu olupda milyonlarca cafe, sucu, restoran da çalışan vatandaşlarımız var
Çünkü ülkemde yaklaşık 20 milyon öğrencinin hayatına karar veren kişi 80 yaşındaki bunak herifin teki.
daha sayamadığım yaklaşık 30 40 madde vardır herhalde.

Sheron

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Şahsen ben ülkemi değilde yöneticilerini sevmiyorum ;
Çünkü ülkemde adalet yok
Çünkü ülkemde emeklilik 40 yaşında gözüksede %90 lık kesim 50 60 yaşında gerçekten emekli oluyor
Çünkü ülkemde asgari maaş 1300 iken ülkemizle hiçbir bağı olmayan suriyeli öğrencilere 1200 lira maaş veriliyor
Çünkü ülkemde devlet okulu en alt tabakada gözüküyor
Çünkü ülkemde odtü gibi büyük üniversitelerden mezun olmassan iş bulmak çok zor
Çünkü ülkemde üniversite mezunu olupda milyonlarca cafe, sucu, restoran da çalışan vatandaşlarımız var
Çünkü ülkemde yaklaşık 20 milyon öğrencinin hayatına karar veren kişi 80 yaşındaki bunak herifin teki.
daha sayamadığım yaklaşık 30 40 madde vardır herhalde.
"Turkey bura kardeş ne bekli10" diyorlar ya, heh aynen öyle.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Günah veya Günahkar diye bir şey yoktur.
@MhaWTHoR Bir dahakine tartışma beyin fırtınası gibi konulara bu hesabımı etiketle :D

Canım sıkılıyordu izleyecek film yok diye, ahanda döktürüyorum.

Kendi ülken ve ülkendeki insanlar doğru yerine yanlışı seçmiş, bilgi yerine cehaleti seçmiş, ahlak yerine görgüsüzlüğü seçmiş , modernlik yerine barbarlığı seçmiş ve en önemlisi bunu sürdürmekte ısrar ediyorsa...
Merak etme, sen kendin iyi , güzel bir insansan ve doğru şeyler uğruna çabalayacak kadar olgun ve erdemliysen, istersen ülkeni sevme problem değil.
Din her zaman insana iyiyi ve doğruları öğretmiştir, ben orta okul ve lisedeyken din ve ahlak bilgisi dersleri vardı. Şimdi kalktımı bilmiyorum, dersin adı AHLAK bilgisi...
Ülken ahlaksızlıkla boğuluyorsa istediğin gibi düşünebilirsin yani, islam illa milliyetçi ol liderine tap demiyor, Allaha ve sonrada doğruya tap diyor sana okuduysan kutsal kitabı, ibadet et diyor.

Şeriat kısmına gelirsek: Şeriat barbarlıktır, bazı kanunları çok adil ve iyi cezalar olsada biz artık 600 lü yıllarda değiliz, 21.yüzyıldayız, islam neden 600 lü yıllarda kalsın ve modernleşmesin ki? Neden kuranda 10 kere söylenen zekat verme yerine 1 kere söylenen türbanı tartışıyoruz? işte bu bizim cehaletimiz ve barbarlığımız. Kadın erkekle eşit olup , çalışan nüfusta büyük bir cogunluk sahibi olmalıdır, kazandığındanda zekat vermelidir. Kimse türbanı takıp jipe binince dindar olmuyor.Ama bizim ülkede ibni sina gibi tıpta devrim yapacak araştırmalar üstünde çalışacağımıza baba kızına şehvet duyarsa caizmidir onu tartışanlar var. Jiplere binip , milyonluk evlerde yaşayıpta fakirlere kuruş yedirmeyip sırf başını örtüyor diye dindar geçinenler var.
Ben ülkemden nefret ediyorum, çoğunluğu cahil veya hain oldu, barbarlık diz boyu oldu.. Yani yanlış bir şey yok hissettiklerinde. İsteyen seni hain yada ateist olarak damgalasın, sen kendi doğrundan şaşma, herkesin dini kendinedir, herkesin düşüncesi ve saçmalıklarıda kendinedir.

Neyse bu yazıyı karışık ve uzun yazdım, siyasi veya dini tartışmalara girmeyeceğim sokmaya çalışan olursa... 22 yaşındayım, öğüt vermek amacıyla yazdım buradaki ufak kardeşlerimize. Size göre yazdıklarım yanlış yada doğrudur, kim ne derse desin bana göre doğrudur...

Kısmen katılıyorum

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kurani kerime gore yönetilmiyorsa orada yasaman bile gunah

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Allah olmadığına göre günahda yoktur efendim,nefret edebilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

YasirUS

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Allah olmadığına göre günahda yoktur efendim,nefret edebilirsiniz

Yetkililer Özür Diliyorum Uyarı Yemeyi Kabul ediyorum
Senin A n an Seni Nasıl Doğurduğu Sanıyorsun Dinden İmandan Çıkmış özür dilerim İlla Bana Bunumu Dedirteceksin

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Senin A n an Seni Nasıl Doğurduğu Sanıyorsun Dinden İmandan Çıkmış özür dilerim İlla Bana Bunumu Dedirteceksin
Nasıl mı doğurdu ? Sperm ile yumurta döllendi,zigot oluştu. Embriyo gelişip fetüs haline geldi. 9 ay falan sürdü öyle doğdum

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Hoşgörü dini falandı en son dimi.

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hoşgörü dini falandı en son dimi.
Ayetlerimize küfredenleri ateşe sokar,acıyı hissetmez olunca derilerini değiştirip yeniden takarız.(Nisa-56) merhametli ve hoşgörülü allahımız burada acı çekemediğimiz için derimizi değiştiriyor <3 yaşasın allah baba

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Konu troll mü sanki arkadaşlar? @Faunne