Sunucu Projem için Takım Arkadaşları Arıyorum

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Merhabalar,
Uzun yıllardan beri severek Minecraft oynuyorum. Gerek Türk menşeli gerekse yabancı menşeli birçok sunucuda uzun vakitler geçirdim. Bu oyun serüvenim boyunca yaptığım çeşitli gözlemler sonucunda Türk sunucularını iki kategoriye ayırdım. Ya birbirine benzeyen sunucular ya da alanında tekelleşmiş neredeyse rakibi olmayan büyük sunucular. Bu iki tür sunucu çeşidinde de işlerin âdeta bir “aile şirketi” havasıyla yürütüldüğünü fark ettim. Türk Minecraft oyuncularının büyük bir potansiyele sahip olduğunun farkındayım ve hak ettikleri “o oyun konforunu” onlara sağlamak için kendime bir söz verdim.

Daha önceleri de yürüttüğüm çeşitli projeler oldu ve bunlarda görece güzel bir ivme yakaladım fakat her birini çeşitli nedenlerden ötürü sonlandırmak zorunda kaldım. Bu sunucu denemelerinden edindiğim en büyük tecrübe ise her şeyi tek başımıza yapamayacağımız oldu. Bu sebeple sizlerin yardımını istiyorum. Türk oyuncularını 1.8’in lanetinden kurtaracağımız, işlerin keyfe göre değil hakkaniyete göre yürüdüğü, alanında yenilikçi ve açık fikirli bir sunucu kurmak için sizlerden oluşan gönüllü bir ekip toparlamak istiyorum. Uzun zamandır senin de aklının bir köşesinde duran “o müthiş sunucuyu açma fikrini” bir fikir olmaktan öteye taşıyıp onun bir parçası olmak istiyorsan seni de aramızda görmek isteriz.

Güzel ve kaliteli işlerin emek istediği bir gerçektir. Bu hususta da kaynaklarımı maksimum düzeyde kullanacağımızı, bütçe sıkıntımız olmadığını sizlere garanti ederim. Ekibimize katılmayı düşünen arkadaşların takım çalışmasına uyum sağlayabilmelerine çok değer veriyoruz, bu sebepten ötürü aramızda belirleyeceğimiz belli kurallar çerçevesinde bir “ekip” ruhu yakalamayı hedefliyoruz.

Aradığımız pozisyonları, kişi sayısını ve görevlerini aşağıda detaylıca belirttik fakat ondan evvel birkaç genel özelliğin altını çizmek isterim:
*Başvurmak isteyenlerin on beş (15) yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
*Herhangi başka bir sunucuda aktif olarak görev almıyor olmaları gerekmektedir
*İletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına uyumlu olmaları gerekmektedir.
*Her hafta belirli bir vaktini sunucuya ayırabilecek olmaları gerekmektedir.

Aradığımız pozisyonlar:

Mimar:
  • Bu pozisyon için iki (2) kişi alınacaktır
  • WorldEdit, VoxelSniper, WorldPainter uygulamalarına aşina
  • Görsel gustosu ve estetik zevki olan
  • Yenilikçi ve yaratıcı

Eklenti Sorumlusu:
  • Bu pozisyon için bir (1) kişi alınacaktır
  • WorldGuard, EssentialsX, GroupManager, Vault, MVCore, Factions vb. temel pluginler düzeyinde bilgi
  • Yeni pluginler araştırıp öğrenmeye istekli
  • Skript okur yazarlığı
  • Java, Maven, BukkitAPI üzerinde yetkinlik.
  • Orta düzeyde İngilizce bilgisi
  • Not: Eklentilerle genelde ben ilgileniyorum fakat her zaman iki kişi birden iyidir. :)

Discord Sorumlusu:
  • Sunucu için bir discord sunucusu oluşturmak
  • Discord sunucusundaki sistemlerle ilgilenmek ve düzeni sağlamak

Görsel Tasarım ve Reklam Sorumlusu:
  • Adobe Photoshop, Illustrator yahut muadili programlarda orta düzey bilgi
  • Sunucunun tanıtım içeriğini ilgili forumlar ve platformlara uygun biçimde hazırlamak

Sunucu Test ve Kullanılabilirlik Sorumlusu:
  • Geliştirici takımının eklediği özellikleri ve yapılan haritaları test etmek.
  • Fark ettiği hataları/açıkları ilgili bölümlere raporlamak

İletişim Sorumlusu:
  • Ekipteki kişiler arasındaki iletişim ve etkileşimin sorunsuz gerçekleşmesi
  • Kişilerin öneri, şikayet, iyileştirme, istek vb. dinlemek ve ilgili kişilere raporlamak

Başvurmak için lütfen buraya tıklayarak açılan formu doldurun.
Aklınıza takılan herhangi bir konuda soru sormak isterseniz discord adresim: Hermes#3435

Not: Gönüllülük esasıyla başlayacağımız bu yolda hedeflerimizden biri de hep birlikte bu projeyi gönüllülük esasından öteye taşıyarak aynı zamanda sizler için emeklerinizin karşılığını aldığınız profesyonel bir iş mertebesine getirebilmek.
signature.png