Sunucu Lag Problemleri

Andromurat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhabalar arkadaşlar bir sunucuda oynuyordum birden kasma problemleri başladı sonra bunu düşünmeye başladım sunucuda neden lag olur diye bildigimiz gibi nitrado axitr batihost gibi büyük hostingler ne kadar iyi donanım verselerde illa bi lag yaşamıssınızdır yaşadıgımız şey nedir sizce sizin fikirlerinizi almak isterim
1-Sunucu Slot Sayisi ve yüklü RAM miktari az oldugundan Zorlanıyordur
2-Sunucuya Bot Atiyorlardir Oyuzden kasıyordur
3-Aşırı ve gereksiz pluginler yüklüdür sunucu içinde pluginler birbirini desteklemediginden lag yapıyordur
Kendi sunucunuzun kasmamasını istiyorsanız ve botlardan korunmak istiyorsanız bi okuyun zararı yok :D
1-Sunucunuzda Hazir Plugin Paketi Kullanmayın
Pluginleri tek tek yükleyerek hangi pluginin ne işe yaradıgını en ince ayrıntısına kadar bilin bilirseniz plugini düzeltip hatayı en aza indirsiniz daha verimlilik alırsınız
2-Çok Ram=Az Lag Demeyin
Yüklediginiz pluginleri sunucu boştayken deneyin bakın ne kadar Ram harcıyor Pluginler önemli miktarda ram harcar ancak World daha çok Ram harcar Ram arttırrıken Plugin odaklı degil slot ve world buyuklugu odaklı arttırın
3-Ayni amaçlı Pluginler yüklemeyin
Sunucunuza meslela hem AntiCheat hemde NoCheatPlus yüklemeyin sadece birini kullanın örnegin sunucuya giriş çıkışları gösteren plugini ayrı otomatik mesajları ayrı ölüm mesajlarını ayrı gösteren plugin kullanmayın bu işlevleri aynı anda yürütebilecek pluginler bulun
4-Anti Bot pluginleri yükleyin ve bunları ayarlamaya çalışın gerekirse bot atın deneyin daha sonra sıkıntı çekmemek için

Ölüm mesajı plugini-DeathMessages
Giriş Çıkış gösterme plugini-CropJoinMessages
Otomaik Mesaj Plugini-ZavAutoMessages
VE
Ölüm Mesaji Plugini
Giriş Çıkış Gösterme Plugini ---- Legendarry Messages
Otomaik Mesaj Plugini
bunun gibi örnekleri çok vardır yani faklı birçok işlevi gerçekleştirebilecek pluginler kullanın

Daha iyi fikirleriniz varsa aşagıya yazın hepimiz yararlanalım ben bu kadar biliyorum artık acemiligime verin :D :D

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir de noLagg yükleyin gel keyfim gel ehe :D

TRHercules

Marangoz
En iyi cevaplar
0
RAM o kadar önemli değil.
İşlemciniz RAM'dan çok daha fazla önemlidir.
Tabi RAM'da hiç önemsiz değil :D

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer Serverinizde Nether ve End Kullanılmıyorsa Bu 2 World'u Kaldırın Farkı Göreceksiniz... (Denedim :) bu 3 world açıkken reload atmaya kalkıştığımda server çöküyordu üstelik sadece 17 plugin kullanıyorum bu 2 dünyanı kaldırdım ve /reload yazdığım zaman en fazla 5 saniye geçiyordur aradan,reload complate... yazısı geliyor hemen :) )
Nasıl Kaldıracam ?
Nether'i server.propre(yazamıyorum aklımda değil :) ) İçinden Kapatabilirsiniz allownether = true yazar onu false yapın ve dünyayı silin
End'i bukkit.yml'den kapatabilirsiniz allowend gibi bir şey olacak onu false yapın ve end dünyasını silin

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Eğer Serverinizde Nether ve End Kullanılmıyorsa Bu 2 World'u Kaldırın Farkı Göreceksiniz... (Denedim :) bu 3 world açıkken reload atmaya kalkıştığımda server çöküyordu üstelik sadece 17 plugin kullanıyorum bu 2 dünyanı kaldırdım ve /reload yazdığım zaman en fazla 5 saniye geçiyordur aradan,reload complate... yazısı geliyor hemen :) )
Nasıl Kaldıracam ?
Nether'i server.propre(yazamıyorum aklımda değil :) ) İçinden Kapatabilirsiniz allownether = true yazar onu false yapın ve dünyayı silin
End'i bukkit.yml'den kapatabilirsiniz allowend gibi bir şey olacak onu false yapın ve end dünyasını silin
Adamsın endi kapatmayı bilmiyordum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk