Sunucu Açmak?

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar şimdi size bir soru değil öneride bulunacağım. Ben minecraft serveri açmayı planlıyorum fakat şu anda açacak durumum yok. Yaşımı soran varsa 16 yaşındayım 17 den gün aldım yani yeterince olgunum. Kendim tek başıma 3 gündür serveri hazırlamakla uğraşıyorum herş eyi tamamladım warplar olsun kitler olsun VIP ler olsun harita olsun her şey tam anlamıyla hazır. Sadece sunucu gerekiyor bana yardımcı olabilecek var mı sunucu açmak isteyen yanında pluginlerden anlayan birisini arayan bir ortak gibi? Skype: berkeguven3 mesaj atın ekleyin konuşalım

Şimdiden teşekkürler.

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Peki sormak istediğim bir şey var serverde upgrade yani ram arttırmasan bile lag oluyor mu olmuyor mu? Ya da ne aralıkla oluyor? Bide ödemeyi nasıl yaptınız? Teşekkürler.

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
Peki sormak istediğim bir şey var serverde upgrade yani ram arttırmasan bile lag oluyor mu olmuyor mu? Ya da ne aralıkla oluyor? Bide ödemeyi nasıl yaptınız? Teşekkürler.
Ödemenin türlü yolları var. Mobil paybal kerdikartları ve benzeri şeyler. Ram arttırmaya gelince, eğerki serverinin slot sayısını çoğaltacaksan kesinlikle yanında ramda arttırman gerek. tabii ki 2 GB Ram ile 50 kişilik server açamayacağın gibi. Daha sorun varsa buralardayım skypede görüşmek istersen otakugamer001 eklersin.

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ödemenin türlü yolları var. Mobil paybal kerdikartları ve benzeri şeyler. Ram arttırmaya gelince, eğerki serverinin slot sayısını çoğaltacaksan kesinlikle yanında ramda arttırman gerek. tabii ki 2 GB Ram ile 50 kişilik server açamayacağın gibi. Daha sorun varsa buralardayım skypede görüşmek istersen otakugamer001 eklersin.
Ben şimdilik için 10 Kişilik server açıp 1GB ramda kalmayı düşünüyorum server tutarsa tabii ki arttıracağım kaça kaç oran makul olur lag olmaması için?
Zaten yaptığım map ve ayarladığım pluginlerle olabildiğince az ram yemesine dikkat ettim.

mciltrot34

En iyi cevaplar
1
Ben şimdilik için 10 Kişilik server açıp 1GB ramda kalmayı düşünüyorum server tutarsa tabii ki arttıracağım kaça kaç oran makul olur lag olmaması için?
Zaten yaptığım map ve ayarladığım pluginlerle olabildiğince az ram yemesine dikkat ettim.
10 Kişi : 1 GB
25 Kişi : 2 GB
40 Kişi : 3 GB
50 Kişi : 4 GB
80 Kişi : 6 GB
100 Kişi : 8 GB
150 Kişi : 12 GB
200 Kişi : 16 GB
Sonrasındada Hub serverine geçersin zaten. Benim önerim senin dediğine göre bunlar.

Son düzenleme:

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Tamam çok teşekkürler bilgilendirme için.

PilotArmyPro

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ben 1GB RAM ile 24 Slotluk SW açmış adamım B|
Eğer hostun iyiyse kafana takma :)
Bazı hostlar vardır 1GB RAM ile 50 Slot SW kaldırır,
Bazı hostlar vardır 1GB RAM ile 5 Slot SW kaldırır :)

mciltrot34

En iyi cevaplar
1
Ben 1GB RAM ile 24 Slotluk SW açmış adamım B|
Eğer hostun iyiyse kafana takma :)
Bazı hostlar vardır 1GB RAM ile 50 Slot SW kaldırır,
Bazı hostlar vardır 1GB RAM ile 5 Slot SW kaldırır :)
sadece hosta değil kullandığın pluginlerede bakar :)

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bugün internet üzerinden paypal kartımı sipariş ettim geldiği an hemen satın almayı planlıyorum :D Siz hangi hostu önerirsiniz ben nitrado diye düşünüyordum.
Ayrıca şu anda server benim bilgisayarımda geldiği zaman hostuma atabileceğim demi yaptıklarım boşa gitmeyecek yani?

Bu arada bi soru sormak istiyorum kütüphanede keskinlik 5 gibi kitapları satamıyorum büyülü kitap kodu 403 ve 403 bütün büyülü kitaplar oluyor nasıl yapabilirim?

mciltrot34

En iyi cevaplar
1
Bugün internet üzerinden paypal kartımı sipariş ettim geldiği an hemen satın almayı planlıyorum :D Siz hangi hostu önerirsiniz ben nitrado diye düşünüyordum.
Ayrıca şu anda server benim bilgisayarımda geldiği zaman hostuma atabileceğim demi yaptıklarım boşa gitmeyecek yani?

Bu arada bi soru sormak istiyorum kütüphanede keskinlik 5 gibi kitapları satamıyorum büyülü kitap kodu 403 ve 403 bütün büyülü kitaplar oluyor nasıl yapabilirim?
Yüksek bir fiyat verebilirsen McProHosting'den alabilirsin. Kaliteli server için BatıHost olmadı basit bir server için nitrado alabilirsin.

mciltrot34

En iyi cevaplar
1
Kalite için ne batıhost nede nitrado öneririyorum.
Ama nitrado hizmet konusunda daha kaliteli(mobil ödeme sistemi olsun vs)

Ama sonuç olarak iki firmada bir makineyi 6'ya bölüp parça parça satıyor ve makineden alması gereken paranın en az 3 katını alıyorlar.
Mcprohosting'e yönel
Doğru diyorsun. Ama nitrado işlemcileri paylaşımlı olarak veriyor yani pek verimli bir server kuramazsın. En azından BatıHost sana özel 2 çekirdek ayırıp tamamen sana devrediyor. McProHosting bana göre pahalı ama şu an gözümde kaliteli hostingler arasında ona lafım yok.

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
10 Kişi : 1 GB
25 Kişi : 2 GB
40 Kişi : 3 GB
50 Kişi : 4 GB
80 Kişi : 6 GB
100 Kişi : 8 GB
150 Kişi : 12 GB
200 Kişi : 16 GB
Sonrasındada Hub serverine geçersin zaten. Benim önerim senin dediğine göre bunlar.
Tamamen yanlış bilgiler ,Sunucunun slot sistemi 32 veya 64 megabayt olarak önerilir
1 gb (1024 mb) = 16-32 kişi
2 gb (2048 mb) = 32-64 kişi
3 gb ( 3072 mb) = 48-96 kişi
4 gb ( 4096 mb) = 64-128 kişi
gibi gider
Ayrıca host olarak PlameGame'den alabilirsin.

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler peki konu dışında olacak ama sorayım dedim şimdi ben normal dünyaya warplar kurdum başka bi dünyada orman var ve tabi ki plotme dünyası toplamda 3 dünya var arkadaşlarım bana dümdüz dünyaya geçirmemi söylüyorlar daha az lag yapar diyorlar normal dünyada ki warpları, şimdi gerçekten çok fazla uğraş isteyecek bir iş sizce ne yapmamı önerirsiniz normal dünyada kalsa o kadar bi sıkıntı olur mu?[DOUBLEPOST=1423180187,1423179669][/DOUBLEPOST]
Tamamen yanlış bilgiler ,Sunucunun slot sistemi 32 veya 64 megabayt olarak önerilir
1 gb (1024 mb) = 16-32 kişi
2 gb (2048 mb) = 32-64 kişi
3 gb ( 3072 mb) = 48-96 kişi
4 gb ( 4096 mb) = 64-128 kişi
gibi gider
Ayrıca host olarak PlameGame'den alabilirsin.
Yorumunu okuduktan sonra PlameGame'in sitesinden araştırmaya başladım Panel Görüntüleri fotoğrafları arasında bunu gördüm oyuncular arasında UcanKofte var ayrıca sizin adın da UcanKofte acaba siz hosting satıcısı mısınız :D link bu:http://mc.plamegame.com/panelfoto/poyuncular.png

KillboyS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
PlameGame sitesinde 8 Gb Ram 145 TL diğer etkenleri saymıyorum.
Başka yabancı bir hostingde 32 Gb Ram dedicated (VDS) server 100 TL.

Hangisi mantıklı geliyor sizce ?

Berke281

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben de zaten almayı düşünmüyorum fakat aklımdaki soru kendi serverimi direk olarak nitradoya taşıyabilir miyim yaptıklarım boşa gider mi?