Serverimdeki Şifre Sorunu Yardim

mertcan123

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Serverde Panele Sahibim Birinin şifresine bakmak istiyorum dosyalardan vs. nasil bakarim ?

Mr.Avast

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bakamazsın..
Bildiğim kadarı ile hiçbi panel ya da kontrolde öyle bir şey yok.

mertcan123

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ama bi sw gittigimde sifremi unuttum söyledi ?

Mr.Avast

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Valla bilmiyorum tam olarak çünkü ben de çok sayıda kuruculuk yaptım öyle bişeye rastlamadım.

mertcan123

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
peki böle bi plugin varmi adamin sifresine bakmak icin

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar :) Sorunun cevabı "evet bakılabilir". Peki nasıl? Öncelikle MySQL bağlantısı yaptıysanız phpMyAdminden oyuncu kayıtlarına bakabilirsiniz. Eğer MySQL bağlantı ile ilgili hiçbir bilginiz yoksa korkmayın sizin işiniz daha kolay :) Tek yapmanız gereken AuthMe pluginin klasöründeki auths.db yi notepad++ ile açmak. NotePad++ ile açtıktan sonra kullanıcı_ismi:(şifreleme_medotu)(şifrelenmiş_şifre) formatında bir metin göreceksiniz. Çoğu zaman sha ile şifrelenenir çözümlediğinizde ise şifreye ulaşırsınız. Başarılar.[DOUBLEPOST=1391463037,1391462765][/DOUBLEPOST]Ayrıca gitmeden önce ekleyeyim şu sayfada muhtemeşem bir anlatım var. Buradan şifrenin nasıl şifrelendiğini ve çözümlendiğini görebilirsiniz.

ppanket

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Benimde işime yaradı sağ olun.

Sent from my RM-914_eu_turkey_355 using Tapatalk

mertcan123

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Nasil Çözümlicem Ben Onu Anlamadim Garip Garip Yazilar Cikiyor.

H

hsndmrts_

Ziyaretçi
la kodunu yazıp şifresini söylediği bir site yok mu :D

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
la kodunu yazıp şifresini söylediği bir site yok mu :D
Malesef. Çünkü pluginin kendi şifreyi salt ile kombine ediyor sonra hashın içine rastgele olarak kendi koyuyor. Bu durumda manuel bir beyin gerek. Çözümlemek için önce saltı bulmalısınız. Hası çıkartıp onu şifreleme metodula çözmlemelisiniz. Tabi son çözümleme için interteni kullanabilirisniz. Sha veya whirlpool ile şifrelenmiştir.

H

hsndmrts_

Ziyaretçi
Malesef. Çünkü pluginin kendi şifreyi salt ile kombine ediyor sonra hashın içine rastgele olarak kendi koyuyor. Bu durumda manuel bir beyin gerek. Çözümlemek için önce saltı bulmalısınız. Hası çıkartıp onu şifreleme metodula çözmlemelisiniz. Tabi son çözümleme için interteni kullanabilirisniz. Sha veya whirlpool ile şifrelenmiştir.
la o kadar kod yazacağına :D şifresini yazsa ne olur sanki

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
la o kadar kod yazacağına :D şifresini yazsa ne olur sanki
Çok kolay çalınabilir. Bu üzden çalınsa bile bir işe yarayamayacak hale getirmişler. Arıca kullandıkları şifreleme metodunu incelediğimde belirli bir anahtar da bulunmadığını her bir şifre için tek anahtar hazırlıyor. Ki bu da bir şifrenin anahtarının çözümlenmesi durumunda diğer şifrelerin gücenliğini koruyor. Kısaca adamlar işini biliyor. Şifre görmek isteyen yöneticiler neredeyse her zaman logger pluginleri kullanırlar böylece oyuncunun kayıt olurken hangi komutu kullandığını görürler. Bir de şöyle bir kısa yol var çözümleme haıkkında. Verdiğim sayfanın en altında PHP için şifreleme metodunu vermiş. Eğer php ye o işlemlerin tersini yaptırabilirseniz otomatik çözümleyecektir.