Server Açacaklara Tavsiyeler

Konulara devam etmeli miyim?

• Etmelisin

Kullanılan: 19 82.6%
  • Etmemelisin.

Kullanılan: 4 17.4%

• Kullanılan toplam oy
    23

kolerak8

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba ben bildiğiniz üzere kolerak8 :D Her hafta bölüm bölüm ekleyeceğim.
Şimdi sizlere sunucu açacaklar için tavsiyeler vereceğim.Diyeceksiniz sen nerden biliyon lan?.Cevap vermek gerekirse daha önce 13 tane büyük hamaci 7 tane vps server açtım ve 30 u geçik serverde admin oldum,1 2 tane serverde plugin moderatörlüğü yaptım.Bu olayları anlatırken tamamen tecrübelerime dayanarak anlatacağım :)

Bukadar bilgi verdikten sonra adminler hakkında önerilerimi belirteyim.
Konu 1 : Adminler
Admin seçerken mutlaka tanıdığınız birini seçin.Forumlardan bulduğunuz vs adminlerle çalışmayın.Eğer forumlardan admin seçmeye karar verdiyseniz de seçeceğiniz kişiyle mutlaka telefondan skypeden vs yerlerden görüşün.

Alacağınız admin saçma sapan işlerle uğraşmıyor olsun.Yani birsürü oyuncu Admin yardım diye bağırırken o gidip bir yapıyla uğraşmasın veya o sırada ortalıkta boş boş gezinmesin.Her zaman yardımcı olsun yardımcı olmuyorsa banlayın.Diyeceksiniz arkadaşım vs vs.Düşünün siz servere 60 70 tl sayarken o g*tünü gezdiriyor.Şüphesiz banlayın.

Admin dediğin bilgili olur.Wg den bile anlamayan admini alırsanız serverinizden hayır gelmez.

Alacağınız adminlerle herzaman iletişim içinde olun.Yani skypeden facebooktan ve bu tür yerlerden Mutlaka Ve Mutlaka iletişim halinde olun.Torrent oyun resmi serverinde ben dışarıda geziyor olsam bile diğer adminlerden telefon yardımıyla 20 dk de bir bilgi alıyordum.Bu sizin takım çalışması yapmanıza yardımcı olur.

Adminlerden mutlaka para isteyin :) .Evet bu konuda çok ciddiyim.Bu konu sizede yardımcı olur adminin servere bakmasınada.Bu konuyu şöyle örneklendireyim.Serverin en çok ilgilenen admini en çok parayı veren admin yani siz olacaksınız.Servere en çok kim yardımcı olacak tabii ki siz çünkü parayı veren sizsiniz.Umarım anlatabilmişimdir.

Konu 2 : Serverde nasıl market yaratmalıyım?

Marketi yaratırken düşüneceğiniz şey para olmalıdır.Yani oyun parası.

Serverde markette her şeyi çok pahalı yapmalısınız.Üyeler her şeye anında sahip olmamalı.Eğer üyeler anında diamond set dizip evini diamond blocktan yaparsa o serverde oynama mantığı kalmaz.

Market yaratırken hesap yapın.Örneğin diamond block satacaksınız.1 Diamondun parası 30.000.Diamond block yapmak için ise 9 adet diamond gerekir.9*30.000 yapmak gibidir.Diğer bir örnek ise taş kılıç.1 Cooblestonenin fiyatı diyelim 10 Tl kılıç için 2 tane gerekiyor 20 Tl oldu.2 Kalasın fiyatı 20 tl diyelim.20+20 40 Tl.Bu tür bir hesapla ne pahalıya kaçarsınız ne ucuza.Ayrıca bu sistem üyeler arası ticareti de arttırır :) .

Marketinizde showcase olmalı.Üyeler koskoca bir marketin tek tek tabelalarına bakmak yerine uzaktan gözüne kestirirse satın alması kolaylaşır.Ne üyeler yorulur ne de siz üye kaybetmez siniz.

Marketinizin içine üyelerin market açabileceği mağaza türü küçük odalar yapın ve bunları Simple Region Market ile kiraya verin.Üyeler arası ticareti arttırır.Üyeler daha çok zevk alır.

Enchantlı itemler de satın.Üyeler için oyunu kolaylaştırır.İconomy chest shop ile enchantlı itemlerde satılabiliyor.Ama fiyatını pahalı yapın.Fiyatı ise harcanılan exp e göre hesaplayın.

3. Bölüm 10.07.2012 De eklenecektir :)

Doc.Deniz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aksine reel arkadaşlarınızı admin yaparsanız sorun yaşama durumunda atamazsınız. Mutlaka sanal kişileri admin yapın ama yaşı büyük, akıllı kişileri alın. Bilgi değil önemli olan öğrenme isteğidir. En iyi adminler egosunu okşamak için değil, yardımcı olmak için admin olanlardır.

Adminlerden kesinlikle para istemeyin yoksa onlar da sunucu üzerinde hisse sahibi olacaktır. Bir tartışma durumunda onun da sizin kadar hakkı olacaktır. Çıkartırsanız o kadar para ödedim deme hakkı olacaktır.

Ayrıca sunucu yönetiminden gerçekten anlayan bir insan 10'un üzerinde sunucu açmaz. 1 tane adam gibi sunucu açar, onunla aylarca devam eder.

WhiteH4cker

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tanıdığım arkadaşımı bilgili olursada olmazsada o kırılmasın diye admin yaparım ben :)

Doc.Deniz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ondan sonra da şu 3 günlük sunuculardan olursunuz.

kolerak8

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aksine reel arkadaşlarınızı admin yaparsanız sorun yaşama durumunda atamazsınız. Mutlaka sanal kişileri admin yapın ama yaşı büyük, akıllı kişileri alın. Bilgi değil önemli olan öğrenme isteğidir. En iyi adminler egosunu okşamak için değil, yardımcı olmak için admin olanlardır.
Adminlerden kesinlikle para istemeyin yoksa onlar da sunucu üzerinde hisse sahibi olacaktır. Bir tartışma durumunda onun da sizin kadar hakkı olacaktır. Çıkartırsanız o kadar para ödedim deme hakkı olacaktır.

Ayrıca sunucu yönetiminden gerçekten anlayan bir insan 10'un üzerinde sunucu açmaz. 1 tane adam gibi sunucu açar, onunla aylarca devam eder.
Bu sebeple çok para istemeyin.Hisseyi kısık tutun.Bilgi önemli değil demişsin.Öğrenen bir admin serverde boş boş dolanırsa servere ne faydası olur? . 10 un üzerinde sunucu açma sebebim para kaynağımın sıkıntılı olmasıdır.Ben server açarsam kıyıda köşede bulduğum host firmalarından açmıyorum.DadyChees ten alıyorum :)
Yeni bölüm eklenmiştir..
Ondan sonra da şu 3 günlük sunuculardan olursunuz.
Demişsin ama açtığım sunucunun 3.000 i geçik user ini görmemişsin? Ben bu 3.000 useri bunlara uyarak kazandım...

McAvStarz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
3. bölüm 10.07.12 de gelecek demistin 17.07.12 oldu :D lütfen bölümü getir cok isime yarayacak gbi duruyor ve bana bi yardım edermisin serverimde adminler haric kime block koyamıyor kıramıyor lever ceviremiyor wg leme yapmadım ama nedense böyle lütfen yardım et :/// sen herseyi bilirsin :D

gabasaba12

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bence serveri diğer serverlerden farklı olması gerekir örneğin faction pvp var zaten farklı şeyler düşünün örneğin yaratıkları güçlendiren pluginler bulun oyuncuları zorlayın.Market kurmayın oyuncular arasında ticaret yapsın warp odun gibi saçma şeyler yapmayın jobs plugini gibi pluginleri yüklerseniz bile maximum levele kadar para gelmesin.Yaratıcı olun o server yaptı tuttu bende aynısını yapim demeyin.

cnkndmr1

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

tavsiyelerin iyi ama mualefet gibi olmuşsun kimin kaç tane sunucu açacagı kendi insafına kalmış işte 1 tane açar ister 1000 tane birinin serverı hack lendi diye minecraft ı mı bıraksın kesinlikle katılmıyorum bu düşüncene