Scoreboard hakkında...

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ne soracağımı başlıkta gördünüz ben yinede biraz açıyım ne demek istediğimi:

Şimdi ben
/scoreboard teams add Kurucu yaptım sonra bir de buna kırmızı renk verdim:
/scoreboard teams option Kurucu color dark_red yazdım kırmızı oldu onu da anladım;

Fakat oyuncular arasında dikkat çekmek için adımızı nasıl kırmızı yazdıracağız oraya onu çözemedim ve bunu pluginsiz yapmaya çalışıyorum craftbukkit ama permissionsa gıcık kapıyorum ve bu biraz daha basit gibi görünüyor ama bunu halletmem lazım.

Yardımlarınız için teşekkürler...
Resim:

Edit:

Şimdi yeni bir sorum daha olacak, Mesela sağ tarafta Ali adında bir oyuncu var. Bu oyuncuya 4 puan verdiğimizde örnek olarak (komutla değiştirilebilen türden yani öldürme ölme ile değişmez) Veli adlı oyuncuya 1 puan eklemek ve Ali adındaki oyuncunun puanını sıfırlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? testfor kullanarak Ali'nin puanını kontrol ettiremedim de :S
Ve bunu devreye nasıl bağlayacağım?

Covpomen

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kardeşim ben de oldu sen ne Yazdın da olmadı acaba neler yazdın bana bi söylesene ilk

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Kardeşim ben de oldu sen ne Yazdın da olmadı acaba neler yazdın bana bi söylesene ilk

Şimdi Kurucu diye takım oluşturdum. Rengini kırmızı yaptım resimdeki gibi. Sonra bunu sağa aldım. Kendimi bu gruba aldım. Yardımcılar da görünsün diye oraya o isimde biri yok ama ekledim. Altına denemek için bişi salladım. Onuda Yardımcı grubuna aldım ve sarı yaptım. Sağdaki liste görünsün diye kendime ve diğerlerine puan verdim. Ama chatta hala adım beyazdı. Belki bişileri atlamış olabilirim ama sanmıyorum yani adım hala beyaz.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O kısımın Essentıals da ayarlanamsı var. Ama pluginsız bilmiyorum.

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
O kısımın Essentıals da ayarlanamsı var. Ama pluginsız bilmiyorum.

Neyse bunu geçtik ama essentialste prefix yapıyom çalışıyo kendimi ownere aldım kurucu yazıyo başında ama ayarladığım ve hatta hiçbir komut çalışmıyor yetkin yok diyor + kendimi op yaptım yine aynısı oluyor

Covpomen

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Şimdi Kurucu diye takım oluşturdum. Rengini kırmızı yaptım resimdeki gibi. Sonra bunu sağa aldım. Kendimi bu gruba aldım. Yardımcılar da görünsün diye oraya o isimde biri yok ama ekledim. Altına denemek için bişi salladım. Onuda Yardımcı grubuna aldım ve sarı yaptım. Sağdaki liste görünsün diye kendime ve diğerlerine puan verdim. Ama chatta hala adım beyazdı. Belki bişileri atlamış olabilirim ama sanmıyorum yani adım hala beyaz.

Bak ben şöyle yaptım takım oluşturdum rengini kırmızı yaptık ama kimseyi eklemedim yazdım adım kırmızı çıktı eğer serverin bukkitse özelden söyle gelip yardımcı oluyum ? ?

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bak ben şöyle yaptım takım oluşturdum rengini kırmızı yaptık ama kimseyi eklemedim yazdım adım kırmızı çıktı eğer serverin bukkitse özelden söyle gelip yardımcı oluyum ? ?

Gerek kalmadı artık sağol

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Neyse bunu geçtik ama essentialste prefix yapıyom çalışıyo kendimi ownere aldım kurucu yazıyo başında ama ayarladığım ve hatta hiçbir komut çalışmıyor yetkin yok diyor + kendimi op yaptım yine aynısı oluyor
Prefix i Essentıals den değil GroupManager den ayarlayın. Sonra Essential confıgınden chat formattan owner grubunun (adını değistirmediyseniz) yazı rengini ayarlaryın. Sonra OP ve Owner oldugunuzdan emin olun.

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Prefix i Essentıals den değil GroupManager den ayarlayın. Sonra Essential confıgınden chat formattan owner grubunun (adını değistirmediyseniz) yazı rengini ayarlaryın. Sonra OP ve Owner oldugunuzdan emin olun.

globalgroups.yml den essentials bölümü varmış ordan oyunculara istediklerimi verdim. ardından groups.yml den prefixi '&3[Oyuncu] &6' yaptım. creative açacağım için orda build: false vardı onu true yaptım. users.yml den kendimi ilk Owner yaptım. Fakat hem default hemde owner gruplarında hiçbir komut çalışmadı. Sonra Admin grubuna aldım fakat hala çalışmıyordu. Ve bunları yaparken optum. Yani oyuncular hiçbir şey yapamayacak sunucuya geldiklerinde.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O zaman iki tane permission plugini sahip olmaısınız. Cunku GroupManagerin işine bozan bir etki var. Bu bazen çakısan pluginler bazen de yanlıs kodlamalar olabilir.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Çok garip. GroupManager doğru ayarlandıysa sorun çıkmaması gerekiyordu. Peki kendinizi Owner grubuna mı atıyorsunuz yoksa Kurucu grubuna mı?

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çok garip. GroupManager doğru ayarlandıysa sorun çıkmaması gerekiyordu. Peki kendinizi Owner grubuna mı atıyorsunuz yoksa Kurucu grubuna mı?

Başka ayarla oynamadım. PermissionsEx kullanırken de aynı sorun oluyordu. Permissions ayarlayınca hiçbir komudu hiçbir grupta kullanamıyorum. Ve owner grubundayım. Çünkü normal ayarlarda Kurucu yok bende nolur nolmaz ownere almıştım kendimi.[DOUBLEPOST=1378489418,1377861311][/DOUBLEPOST]Yeni bir konu açmamak için konunun en altından "Edit:" başlığı altında düzenleyerek yeni sorumu sordum.

Yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkürler :)