Şans Oyun Makinaları (Multiplayer Serverlarda 1 Numara Para Kazanma Yöntemidir) Subscribe İsterim :)

MimarBekor

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
http://youtu.be/2Mcda7XOJQI evet arkadaşlar channelimin 6. videosu serisinin 2. bölümü her neyse içindeki videoda şans oyunu makineleri var bunların yapımı nasıl kullanılacağı vb. Bu sizin en çok mp serverlarda işinize yarayacak çünkü bir ev alıp orda pvp kapattırıp bu makinaları kurabilir ya da arkadaşlarınız ile aranızda oynayabilirsiniz.Bütün bunlar için sadece 1 şey istiyorum

Like ve Subscribe Diğer Videoları izleyemeyi Unutmayın!!!!

flyin_spaghetti

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk gösterdiğin sistemde her denemede kablolardan bir tanesini rasgele kapayacak bir piston dervesi yaparsan elinle kablo kesmen gerekmez ve her seferinde farklı bir doğru cevap olur. bunun için 2 bitlik bir random number generator yapman lazım. Ben en güvenilir RNG olarak aşağıdaki yapıyı kullanıyorum (D=dispenser T=dirt P=pressure plate F=fence R=redstone A=hava)
Şemadaki dispenser'ın içine eşit sayıda ok ve başka bir eşya koyarsan ikisnin de atılma ihtimali eşit olur. Ancak ok atılırsa dirt blokuna saplanacaktır ama diğer eşya pressure plate'e düşecek ve redstone'u aktive edecek. Altında fence olması düşen eşyanın pressure plate'in içinden geçmesine sebep oluyor ve böylece sinyal kısa süreli oluyor. Sistemin iki dezavantajı var. Arada bi refill etmek gerekiyor ve yeni update dispanser'ların davranışını değiştireceğinden sistemi bozabilir.
DAT
RPT
TFT

efsanevidemir

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İlk gösterdiğin sistemde her denemede kablolardan bir tanesini rasgele kapayacak bir piston dervesi yaparsan elinle kablo kesmen gerekmez ve her seferinde farklı bir doğru cevap olur. bunun için 2 bitlik bir random number generator yapman lazım. Ben en güvenilir RNG olarak aşağıdaki yapıyı kullanıyorum (D=dispenser T=dirt P=pressure plate F=fence R=redstone A=hava)
Şemadaki dispenser'ın içine eşit sayıda ok ve başka bir eşya koyarsan ikisnin de atılma ihtimali eşit olur. Ancak ok atılırsa dirt blokuna saplanacaktır ama diğer eşya pressure plate'e düşecek ve redstone'u aktive edecek. Altında fence olması düşen eşyanın pressure plate'in içinden geçmesine sebep oluyor ve böylece sinyal kısa süreli oluyor. Sistemin iki dezavantajı var. Arada bi refill etmek gerekiyor ve yeni update dispanser'ların davranışını değiştireceğinden sistemi bozabilir.
DAT
RPT
TFT
dediğinden bir şey anladıysam arap olam

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
dediğinden bir şey anladıysam arap olam
Doğru söylüyor ama randomizer lar dispenser ile çalışır. Ama ok yerine fire charge kullanmak daha sağlıklı sonuç veriyor. BUD switch koyup yanan netherrack i hareket ettirecek bir piston da koyulursa tam olur benim channelımda tutoriali var yani baka baka nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
iyi güzelde benim redstone bilgisi anca tuzaklara yetiyo kafa basmıyo buna :D

AkanzeNothing

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İlk gösterdigin sistem cok iyi düsünmüssün tebrik ederim ama adamlarda ***** varsa herseferinde kazanıcaklardır freecam kullanıp

EfsaneKaanCraft

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
adam bşka kabloyu kesip onun yerine bşka şey yapsa her seferinde para kırar