"Sandık Dirtin Üzerindeyse"

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben skriptte açıkçası fazla bir şey bilmiyorum ve öğrenmeye çalışıyorum ama bir yerde takıldım sizin yardımınıza ihtiyacım var :
ben bir dirte blok koyulduğunda içinden bir şey çıkmasını sağlamak istiyorum her şey tamam ama bu bloğu rastgele bir bloğun üstüne koyunca da içinden bir şey çıkabiliyor.Ben bunu sadece "eğer blok dirtin üstündeyse" yapmak istiyorum ama bu değeri nasıl yazacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha farklı bir şey bul dirt konunca de eğer dirt konunca gelmesiniistiyorsan ayzabilirim %50 şansda verebilrim ._.

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha farklı bir şey bul dirt konunca de eğer dirt konunca gelmesiniistiyorsan ayzabilirim %50 şansda verebilrim ._.
Kardeşim sağol ama şans vs her şey ayarlı o bloğu bir yere koyunca ayarladığım şansta belirlediğim eşyaları veriyor ama ben bunu sadece dirtin üzerine koyunca yapmasını istiyorum yani bir if değeri lazım ama yazamıyorum o değeri

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hicam bisi sorcam!
Soyle yavrum
Sevket hocam damar damar ustune binerse yeni bir damar cikar mi ?
----------
Dirt Blok ustune gelirse bisi cikar mi :p

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hicam bisi sorcam!
Soyle yavrum
Sevket hocam damar damar ustune binerse yeni bir damar cikar mi ?
----------
Dirt Blok ustune gelirse bisi cikar mi :p

Yine mi söylemek istediğimi anlatamadım yav :D[DOUBLEPOST=1430590917,1430590682][/DOUBLEPOST]şöyle düşünün elinizde bir sandık var.Bu sandıkla yere sağ tıklıyorsunuz elinize belirli bir oranda item geliyor.
Şimdi anlatmak istediğime gelecek olursak :
Bu sandıkla yere sağ tıkladığınızda elinize rastgele bir item geliyordu ya he işte o öyle olmayacak.Bu sandıkla sadece toprağın yani namı değer "dirt'in" üzerine sağ tıklayınca elinize item gelecek.Onun haricinde başka bloklara bu sandıkla sağ tıklarsanız item gelmeyecek.
Yav anlıyorum anlatamıyorum :D

Epistomoloji

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
on place on a dirt:
veya
on place on dirt:

Bunları dener misin event olarak?

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yine mi söylemek istediğimi anlatamadım yav :D[DOUBLEPOST=1430590917,1430590682][/DOUBLEPOST]şöyle düşünün elinizde bir sandık var.Bu sandıkla yere sağ tıklıyorsunuz elinize belirli bir oranda item geliyor.
Şimdi anlatmak istediğime gelecek olursak :
Bu sandıkla yere sağ tıkladığınızda elinize rastgele bir item geliyordu ya he işte o öyle olmayacak.Bu sandıkla sadece toprağın yani namı değer "dirt'in" üzerine sağ tıklayınca elinize item gelecek.Onun haricinde başka bloklara bu sandıkla sağ tıklarsanız item gelmeyecek.
Yav anlıyorum anlatamıyorum :D
Vallaha bilemedim bunu dirt olmasa iyidide...
Nami Deger Dirti seven sandiks :p

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dirt Üzerinde Kendin Dursan ? Sen Dirt Üzerindeysen ?
Onu bende ayarlayabiliyorum walk olayıyla ama o şekil olmasını istemiyorum kardeş :D[DOUBLEPOST=1430591343,1430591302][/DOUBLEPOST]
Ne diyo la bu degisik :p
Aga yok oyle demiyor , illaha sen dirte bakcan o ara surpriz sandiga sag tikliyinca acilcak diyir...

kardeşim anlamadın ya neyse canın sağolsun :D

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Onu bende ayarlayabiliyorum walk olayıyla ama o şekil olmasını istemiyorum kardeş :D[DOUBLEPOST=1430591343,1430591302][/DOUBLEPOST]
kardeşim anlamadın ya neyse canın sağolsun :D
Hmm , ama ben boyle bisi hayatimda duymadim aga. Senin plan ne dirtle ankatsana merak ettim :p

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
kusura bakma kardeşim görmemişim denedim ama dirt isminde bir item tipi bulunamadı gibi bir hata veriyor[DOUBLEPOST=1430591731,1430591689][/DOUBLEPOST]
böyle bir event yok diyor kardeşim
Dirtin kodu 2 vey 3 tu dene...

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kod:
on place:
    if block below is dirt
sonra ne oluyorsa işte ne olmasını istiyorsun bi densene
edit:şu an hata verir koyunca ne olacak söle yazayım öyle dene