RuneMountains MMORPG | Yetenek Sistemi Oylaması

Hangi sistem daha akışkan ve kullanışlı?

• Klavye tuşlarıyla yetenek kullanma sistemi

Kullanılan: 8 80.0%
  • Fare kombinasyonlarıyla yetenek kullanma sistemi

Kullanılan: 2 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Merhabalar,

Yakın zamanda başladığımız (@ByAehn ile) projemiz olan RuneMountains MMORPG için geliştirdiğimiz iki farklı yetenek sisteminden hangisini seçeceğimize karar veremediğimiz için herkese açık genel bir oylama yapmak istedik. Konu başlıkları altında sistemlerin içeriğini sizlere en iyi şekilde aktarmaya çalışacağız. Yorum yaparak fikrinizi belirtirseniz bundan çok mutlu olacağımızı belirtmek isterim.

SİSTEMLER

Bahsettiğimiz gibi iki farklı sistem var. Bunlar:

* Fare kombinasyonları ile yetenek kullanma
* Klavye aracılığıyla yetenek kullanma

FARE KOMBİNASYONLARI İLE YETENEK KULLANMA SİSTEMİ

Bu sistem ile adından da anlaşılabileceği gibi farenizle belirli komboları yaparak yeteneklerinizi kullanabileceksiniz. 4 farklı yeteneğiniz olacak. Bunları aşağıdaki kombinasyonları yaparak hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Sağ-Sol-Sağ - I. Yetenek
Sağ-Sağ-Sağ - II. Yetenek
Sağ-Sol-Sol - III. Yetenek
Sağ-Sağ-Sol - IV. Yetenek

KLAVYE ARACILIĞIYLA YETENEK KULLANMA SİSTEMİ

Bu sistem ise daha önce bir çoğumuzun oynadığı Metin2, Knight Online gibi oyunlardan aşina olduğu bir sistem. Klavyedeki 1-2-3-4. slotlarda yetenek barlarınız olacak ve siz klavyenizden bu tuşlardan birine tıkladığınızda yetenek anında aktifleşecek.

OYLAMA VAKTİ

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ediyor ve sizi oylamaya davet ediyorum. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın!​

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
En iyi cevaplar
0
Klavye tuşlarıyla tabikide..

alihancrmn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Aslında tuş ataması yapılabilse daha hoş olur. Fare ile biraz karışık olabilir. Klavye ile de kullanılması zor olabilir. Kim nasıl daha rahat edebilecekse öyle oynasın.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bence bu kombinasyon sistemini daha zevkli hale getirirsen bu sunucu tutabilir :D

Şöyle bi fikrim vardı başka bi arkadaşada söyledim ama yapmicam dedi belki hoşuna gider. Büyü kitabı. Mesela oyuna 3D bi kitap ekliceksin içinde büyülü sözler yazıcak onu chate yazarak aktifleştiriceksin yazma hızına ve kelimeleri doğru yazıp yazmamana göre etkiler üreticek mesela 3 kere yanlış yazdığında büyü patlicak falan :D Büyüyü bitirmek uzun sürücek ve takım arkadaşlarıda bu büyücü büyü yaparken onu düşmandan koricak bir çeşit önemli bir savaş mekaniği kısaca :3

Zariarius

People will destroyed when they kill each other...
En iyi cevaplar
0
bence bu kombinasyon sistemini daha zevkli hale getirirsen bu sunucu tutabilir :D

Şöyle bi fikrim vardı başka bi arkadaşada söyledim ama yapmicam dedi belki hoşuna gider. Büyü kitabı. Mesela oyuna 3D bi kitap ekliceksin içinde büyülü sözler yazıcak onu chate yazarak aktifleştiriceksin yazma hızına ve kelimeleri doğru yazıp yazmamana göre etkiler üreticek mesela 3 kere yanlış yazdığında büyü patlicak falan :D Büyüyü bitirmek uzun sürücek ve takım arkadaşlarıda bu büyücü büyü yaparken onu düşmandan koricak bir çeşit önemli bir savaş mekaniği kısaca :3
Arenada teke tek maç yapanlar ne yapsın dostum xD yada zindanda tekken felan.

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
İkisi de kulağa güzel geliyorsa neden birlikte kullanmıyorsun? Oyuncular sunucuda bu iki opsiyondan birini seçer ve iki tarafı da memnun etmiş olursun.

Son düzenleme:

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Kombine sistemi oyuncuların kafasını karıştırır ve hızlı saldırılar yapmak için gerekli kas hafızasını elde etmek uzun bir süre(4 yetenekte, 6-7 oyun saati kadar) oynanış süresi gerektirir.

Klavye sisteminde de kas hafızası lazımdır ama öğrenmesi daha pratiktir ve daha hızlı oynanış sunar.

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Klavye tuşlarıyla tabikide..

Görüşünüzü bildirdiğiniz için çok teşekkür ederiz, değerlendireceğiz :)

Aslında tuş ataması yapılabilse daha hoş olur. Fare ile biraz karışık olabilir. Klavye ile de kullanılması zor olabilir. Kim nasıl daha rahat edebilecekse öyle oynasın.

Düşüneceğiz, kişi oyuna başlayınca 2 seçenekten birini seçerek oyuna başlayabileceği bir sistem tasarlayabiliriz.

Gerçekten güzel bir mekanik olduğunu düşünüyorum, değerlendireceğiz :)

Arenada teke tek maç yapanlar ne yapsın dostum xD yada zindanda tekken felan.

Güzel soru :)

İkisi de kulağa güzel geliyorsa neden birlikte kullanmıyorsun? Oyuncular sunucuda bu iki opsiyondan birini seçer ve iki tarafı da memnun etmiş olursun.

Kesinlikle mantıklı bir düşünce. Fikrinizi bildirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum, değerlendireceğiz.

Kombine sistemi oyuncuların kafasını karıştırır ve hızlı saldırılar yapmak için gerekli kas hafızasını elde etmek uzun bir süre(4 yetenekte, 6-7 oyun saati kadar) oynanış süresi gerektirir.

Klavye sisteminde de kas hafızası lazımdır ama öğrenmesi daha pratiktir ve daha hızlı oynanış sunar.

Kişisel fikrimi belirtmek isterim ki daha önce fare kombinasyonu kullanılan bir MMORPG sunucusunda oynadım ve gerçekten içten söylüyorum ki aşırı memnun kaldım. Kanımca bu özelliğin tek kötü yanı olabilir o da mouse ı tutukluluk yapan kişiler için. Klavye sisteminin ise en kötü yanı yine kanımca envanterinizden 4 slot gidecek olmasıdır. Görüşünüzü bildirdiğiniz için teşekkürler :)