[Rehber] Hamachi'siz Server Kurma (No-IP)

sTnbuLLu

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben gerek yok diye biliyorum. Bende kullandım çünkü ama vodem kotalı değilmi?

Portu başka bir program kullandığı için oluyodur.Hamachi, Skype, uTorrent gibi programları kapat öyle dene. Olmazsa modemde açtığın portu değiştir yani 25565 yerine 25600 falan yap istediğini yapabilirsin ama başka programlar tarafından kullanılıyor olmasın.

Birde mcturk.zapto.org şu an açık bi girmeyi deneyin oluyormu bakayım.
Aga yok çalışan başka program yok port numarasınıda değiştirdim gene aynı hata anlamadım :S

HawK95

Marangoz
En iyi cevaplar
0
portu değiştirmek için hem modemden hemde server.properties dosyasından değiştirmen gerekiyor. ikiside aynı olcak. bide şunu dene; minecraft ve server i kapat, görev yöneticisini aç (Ctrl+Shift+Esc) sonra ordan işlemler sekmesinde javaw.exe yi bul sonra görevi sonlandır de. sonra tekrar serveri başlat.

HawK95

Marangoz
En iyi cevaplar
0
yapamayan varsa TeamViewer ile yardım edebilirim.

hanza

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
YAPAMADIM team wieverla yardıme dermisin

hanza

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
zaten yüklü bnde team wiever özel atıyom

HawK95

Marangoz
En iyi cevaplar
0
portu düzgünce açarsan port hatası vemez heralde. Hata verirse çözeriz hatayı birlikte :)

HawK95

Marangoz
En iyi cevaplar
0
server.propeties dosyasından server-ip yi boş bırak. birde 2 IP'den de girebiliyormusun yani 88.238.113.86 ve 192.168.2.146 bunlardan?

utkut

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
bende linux kurulu nasıl kurabilirim
bilen var mı ?

HawK95

Marangoz
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar yakın zamanda video ekliyeceğim. birde port açmak için güzel bir program var. tek tıkla port açılıyo ancak burda paylaşamıyorum çünkü programın full olması gerekiyor port açmak için. isteyenlere özelden anlatabillirim.

HawK95

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Video Eklendi. aslında video youtube yüklemeden önce bayağı kaliteliydi ama şu an kalite düşmüş. Yazılar tam belli olmuyor. Hemde Camtasia ile çekdim videoyu