QuakeCraft Plugin Detaylı Anlatım!

TheOyunBozan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, bugün başka bir plugin anlatımı ile karşınızdayım. QuakeCraft plugini düşmanınıza havai fişek fırlatır ve adamı patlatır. Oitc plugini gibi hemen tekrar canlanır. Şuanda benim en çok sevdiğim minigames oyunlarından biridir. Açacağım serverde bu plugini yapmayı düşünüyorum. Ve 2 tane arane yaptım bile

Gereken Pluginler
WorldGuard: Tıklayın
QuakeCraft: Tıklayın
ServerSigns: Tıklayın
MultiVerse-Core: Tıklayın

Pluginlerimizi indirelim ve serveri başlatalım. Serverimize girelim. Multiverse yardımı ile yeni dünya oluşturalım.
Komut: "/mv create QuakeCraft(Adı Fark etmez) normal" YAZALIM.
Daha sonra diğer komutumuzu uygulayalım
Komut: /mvtp QuakeCraft(Hangi ad yaptıysanız)
Yeni bir dünyaya ışınlandığınızı fark edeceksiniz. Burada arenanızı yapın.
Daha sonra ise şu komutu uygulayın
Komut: "/quake create QuakeCraft(Adı farketmez) Solo" Yazın
Solo niye yazdık diyorsanız solo zaten tek kendinizi savunursunuz. Yani herkes tek olur. Solo yerine Team (Takımlı) yazabilirsiniz ama ben Solo'nun anlatımını yapacağım için siz "Solo" yazın. Daha sonra oyuncuları ışınlanacağı yerleri seçiyoruz. Arenanın içine girin ve ışınlanacakları yerlerin üstünde durun ve komutu yazın.
Komut: "/quake addspawn QuakeCraft(Adını ne yaptıysanız) 1" Kaç tane ışınlanma yeri yapacaksanız 1 yerine 2,3,4 filan yazın.
Daha sonra oyuna en az kaç kişi gireceğini yazalım.
Komut: "/quake setmin QuakeCraft(Adını ne yaptıysanız) 3" 3 yerine en az kaç kişi ile oyun başlamasını istiyorsanız onu yazın. Örnek: 6
Şimdi ise en fazla kaç kişinin gireceğini ayarlayalım.
Komut: "/quake setmax QuakeCraft(Adını ne yaptıysanız) 12" 12 yerine kaç kişi istiyorsanız onu yazın. Örnek 10
Sıra lobimizi ayarlayalım lobide nerede ışınlanmasını istiyorsanız üstünde durun ve...
Komut: "/quake setlobbyspawn" Yazın.
Şimdi son komutumuz olan şeyi yazalım. Bu yazacağımız komut WorldGuard yardımı ile oluyur. Normal oyuncuların etrafı kırmasını engeller.
Komut: "/rg flag __global__ build deny" Not: GLOBALIN ORADA OLAN ÇİZGİLER 2 TANE ALT ÇİZGİDİR. KOMUTTA TOPLAM 4 TANE ALT ÇİZGİ VARDIR.
Komutlarla olan işimiz sonlandı. Şimdi plugins klosörüne girelim. Quake adlı dosyaya girelim. Config'i açalım.

Kod:
useVault: false
shop:
id: 388 (Bu Emerald dir. Bence böyle iyi isterseniz değiştirin)
world:
- QuakeCraft (Bu shop sisteminin hangi mağazada aktif olacağını ayarlamak için biz dünyamızın adını QuakeCraft yaptığımız için ben bu dünyanın adını yazdım)
ScoreBoard:
world:
- QuakeCraft (ScoreBoard sisteminin hangi dünyada aktif olmasını istiyorsanız onu yazın)

Eee diyeceksiniz ki nasıl arenaya girecekler onun içinde ServerSigns içimize yarayacak. 1 tane tabela yeri yapalım.
Sonra bir tabelaya QuakeCraft filan yazalım istediğinizi yazabilirsiniz. Tamama tıklayıp herhangi bir yöne doğru bakalım.
Komut: "/svs add /quake join QuakeCraft(Arenanın adı neyse yazın)" Entere bastıktan sonra yaptığımız tabelaya ters tıklayın. İşimiz tamamlandı artık bu tabelaya basıp arenaya gidecekler :)
Evet arkadaşlar işimiz bitti. İsteğe bağlı bir komut var bu yere item atmalarını engelliyor. Mesela ben emerald'ı yere atlamalarını istemiyorum.
Komut: "/rg flag __global__ item-drop deny" Not: GLOBALIN ORADA 2 ALT ÇİZGİ VARDIR. KOMUTTA TOPLAM 4 ALT ÇİZGİ VARDIR.
QuakeCraft Plugininimizi tamamladık. Sizlere iyi Eğlenceler :)

Yazılar bizzat ben tarafından yazılmıştır. O Kadar Uğraştım İzinsiz Alıntı Yapmayınız Rica Ediyorum :)

Dexsite

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tebrikler çok başarılı olmuş