Program dilleri hakkında

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ben şahsen web tabanlı dillerin iş sektörünün daha aktif olduğunu düşünüyorum. Şöyleki web sektöründe dil bilseniz bir sitenin tasarımıyla bir orta gelirli ailenin aylık maaşını alıyorsunuz. Ancak web tarafında gelişmek zordur. İşinin eri sizden kat kat iyi olan insanlar var. Tabi sizde bu insanlardan biri olabilirsiniz. Diğer elde ise C#, C++, Python, Delphi, Assembly, Pascal, Ruby ve daha fazlası var. Bu dillerde iş bulmanız zor oluyor. Sektöründe adı hatırlanır insanlar olmalısınız. Zaten bu tür kodlama dilleriyle uğraşan kişiler ya kendi programını yazıp satıyor yada büyük şirketlerin altında çalışıyor.

MertOrMErocks86

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
C# en kolay öğrenilen dillerdendir ve en çok iş imkanı sağlayan dillerdendir. Fakat kötü tarafı bağımsız platformlu değildir. Java ise platformdan bağımsızdır. Yani anlayacağın java ile pc ortamında yazdığın kodu linuxta da kullanabiliyorsun.
Ben Linux kullanıyorum :D (kimse ilgilenmedi.)

efe2002ozyay

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben şahsen web tabanlı dillerin iş sektörünün daha aktif olduğunu düşünüyorum. Şöyleki web sektöründe dil bilseniz bir sitenin tasarımıyla bir orta gelirli ailenin aylık maaşını alıyorsunuz. Ancak web tarafında gelişmek zordur. İşinin eri sizden kat kat iyi olan insanlar var. Tabi sizde bu insanlardan biri olabilirsiniz. Diğer elde ise C#, C++, Python, Delphi, Assembly, Pascal, Ruby ve daha fazlası var. Bu dillerde iş bulmanız zor oluyor. Sektöründe adı hatırlanır insanlar olmalısınız. Zaten bu tür kodlama dilleriyle uğraşan kişiler ya kendi programını yazıp satıyor yada büyük şirketlerin altında çalışıyor.
Kısaca özetlemek gerekirse ;
web programlama zor ama para var
Bilgisayar programlama daha da zor daha da para var :)
[DOUBLEPOST=1430720500,1430720452][/DOUBLEPOST]
Ben Linux kullanıyorum :D (kimse ilgilenmedi.)
Linux kullanırsan neredeyse hiçbir oyunu açamazsın :)

MertOrMErocks86

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öğrenmeden konuşma Git Köfteist Köfteye sor oda Linux kullanıyo -,-

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Parasina bakarak is yaparsan hic bir programlama dilinde tutunamazsin daha dogrusu hayatin boyunca hic bir iste tutunamazsin ,para=odul ne yaparsan odul verirler ? Isini iyi yaparsan verirler. Yaptigin is ne olursa olsun iyi yaparsan her yerde para vardir .Arkadas ya para var diye web programlamasina yonelmeyin ondan sonra piyasa corbaya donuyor .neyse bu dediklerimi ortaya atiyorum kim alinmak isterse alinsin .

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MertOrMErocks86

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Parasina bakarak is yaparsan hic bir programlama dilinde tutunamazsin daha dogrusu hayatin boyunca hoc bir iste tutunamazsin ,para=odul ne yaparsan odul verirler ? Isini iyi yaparsan verirler. Yaptigin is ne olursa olsun iyi yaparsan her yerde para vardir .Arkadas ya para var diye web programlamasina yonelmeyin ondan sonra piyasa corbaya donuyor .neyse bu dediklerimi ortaya atiyorum kim alinmak isterse alinsin .

isminde Köfteyi gördükten sonra seni Köfteist Köfte sanıp isminin başını okumak...

MertOrMErocks86

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Cocuk dogru soyluyor linuxa hic bir yazilimci oyun cikarmak istemez acik kaynakli isletim sisteminde a-z ye oyunun butun her seyini calabilirler.

Play On Linux, Wine, DosBox vb. ile çoğu oyun oynanabiliyo.[DOUBLEPOST=1430721071,1430721023][/DOUBLEPOST]
Play On Linux, Wine, DosBox vb. ile çoğu oyun oynanabiliyo.
Hatta izin verirseniz biraz NFSU2 oynicam.

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
Python ile ne tür programlar yapılabilir ?

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
benim tavsiyem kursa gitmen :p
hem daha kolay olur hem daha zevkli,onun haricinde bişeyler izleyerek öğrenmek istiyosan iyi şanslar :p

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Vb.netten başla cunku tek ing gerektirir 1-2ayda temeli atarsin[DOUBLEPOST=1430692981,1430692892][/DOUBLEPOST]
1 seneni alir yaklasik
Kardes 1-2 ayda temeli atarsin ne ya , insaatami giriyorsun :D

1 Yıl mı, C'nin tamamını öğrenmek. C'nin tamamını öğrenmek 1 yılınızı almaz 3-4 yılınızı çok rahatlıkla alır, bir dilin tamamını bilmek öyle zor bir şeydir ki Java gibi basit bir dilin bile tamamını bilen Java Şampiyonlarının sayısı sayılı, Türkiye dersen neredeyse 3-4 kişi. Bir de Java zor bir dilde değil, C ile karşılaştırılırsa çocuk oyuncağı fakat sadece şu kadar kişi Java Şampiyonu https://java.net/website/java-champions/bios.html hani 3-4 yıl bile az olabilir 10 yıl rahat harcamak lazım böyle zor bir dil için. Sonuçta C düşük seviyeli bir dil öğrenmesi diğer dillere kıyasla daha zor.[DOUBLEPOST=1430747802][/DOUBLEPOST]
benim tavsiyem kursa gitmen :p
hem daha kolay olur hem daha zevkli,onun haricinde bişeyler izleyerek öğrenmek istiyosan iyi şanslar :p
Eh haklısın, biraz kalın kafalı olunca kurs şart oluyor. Zaten algoritma mantığını bilmiyorsanız, yeterli matematiğe örneğin fonksiyon hesaplamaya, mod bulmaya, sapma bulmaya işiniz zaten imkansızlaşıyor ve Client yazılımcısı olmanız imkansızlaşıyor. Eğer matematiğiniz yoksa zaten direk Web'e yönelin boş boş Client programlamaya geçmeyin. Web dillerini öğrenmesi basittir fakat Web programlama Client'in aksine kursa gitmeyi biraz daha ister zira profesyonel işlerin birçok taktiği var ve bunları internette bulmak pek mümkün değil.

Son düzenleme: