Portal 2 Hakkında Bildiklerim

Bilgiler...

• ...doğru

Kullanılan: 0 0.0%
  • ...yanlış

Kullanılan: 1 100.0%
  • ...azcık doğru

• ...azcık yanlış

• Kullanılan toplam oy
    1

MappeRDoruK

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben Doruk. Çok uzun zamandır Portal 2 ve 1 i araştırıyorum ve bilgiler öğreniyorum. Şimdi sizinle paylaşmak istiyorum. Bilmedikleriniz varsa söyleyin, eğer yanlış varsa düzelttirin. Her yorumu okurum.
HİKAYE
Portal 2 Valve'ın elinden çıkan bir oyun. Oyunun türü fps/macera ve oyun source motoruyla yapılmış.
Hikayeye göre Aperture Science duş perdeleri satan bir şirketmiş ve işlerinde iyilermiş. Sonra Aperture Science'ın CEO ' su Cave Johnson yeraltından tuz madeni satın almış ve oraya bir "üs" kurmuş. Burada çeşitli deneyler yapılıyormuş. Kısa süre sonra Aperture Science duş perdesi satmayı bırakmış.

Sonra Aperture Science Portal Aygıtı'nı yapmış. Ve işler gelişmeye başlamış. Aperture Science duyulmuş ve Black Mesa adlı bir şirketin Gravity Gun üzerinde çalışıldığı duyulmuş. Cave Johnson çok sinirlenmiş. Bilim dalında Aperture Science 2. ve tahminime göre Black Mesa 1. olmuş
.
Kısa süre sonra Aperture Science finansal çökme yaşamış ve paraları çok azalmış. Cave Johnson ise yeni bir fikir edinmiş ve ay taşları getirtip içindeki sıvıyı elde etmiş. Cave Johnson'un asistanı Caroline ise bu fikri çok yanlış bulmuş. Daha sonra ay taşlarındaki zehir Cave Johnson'u hasta etmiş.
Cave Johnson ise bu duruma çok üzülmüş ve şirketin geleceğini kurtarmak için portal projesini bıraktırıp robot içinde insan projesini başlatmış. Kısa süre sonra Cave Johnson Caroline'ın işi devralmasını istemiş. Oyun dosyaları içinde Caroline'ın "Hayır, efendim olmaz, yapamam!" deme sesini bulabilirsiniz...
Gizli Şeyler
GLADoS aslında Caroline.
Alt bölümlerde GLADoS Caroline'ın sesini duyunca arıza veriyor.
GLADoS herkesi öldürüp küplerin içine koymuş olabilir.
Chell Caroline ile Cave Johnson'un kızı olabilir.
Rattman Aperture Science da çalışan bir bilim adamı.
Rattman aya ilgi duyar.
Rattman, çizgi romanda aya gitmek istediğini söylüyor.
Küplerin içinde ölü Aperture Science çalışanları olmasının bir kanıtı da Rattman'ın Companion Cube
ile konuşması.
Siz bile Companion Cube'e bağlanmışsınızdır.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Oyun sonu spoileri :D

Glados en sonda bizi dünyaya geri çekince konuşurken bi ara Caroline silindi diyor. Onun dışında duş perdeleri ne alaka la :D

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
bu arada Cave johnson CEO değil aperture sciencenin kurucusu cahil.

MappeRDoruK

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
bu arada Cave johnson CEO değil aperture sciencenin kurucusu cahil.
Yanlış. Wikide "He was the founder and CEO of Aperture Science.[3] " yazıyor. YANİ Aperture Science ın kurucusu ve CEO'su.[DOUBLEPOST=1410682859,1410682804][/DOUBLEPOST]
Oyun sonu spoileri :D

Glados en sonda bizi dünyaya geri çekince konuşurken bi ara Caroline silindi diyor. Onun dışında duş perdeleri ne alaka la :D
Dediğim gibi: caroline = glados.
Ayrıca araştırırsan eskiden duş perdeleri yaptıklarını bulabilirsin.