Yardım PermissionsEx Süreli VIP

Clynex

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
PermissionsEx'de şu /pex user <oyuncu> group add <grup> "" <süre saniye cinsinden> komut ile süreli VIP verebiliyorum ama,
gurubu var olan gruba eklediği için alt grubun yetkileri de kalıyor.
bunu nasıl çözerim? alt yetkinin kalma sebebi süreli olan grup bittikten sonra bulunduğu role geri alınması.
Şöyle bi' şey düşündüm, mesala adam Oyuncu, ve VIP satın aldı. (Yabancı forumdan gördüm.)Rütbelere rank: 1 öncelik gibi bir şey atarsak dediğim şey olurmu?

Örnek:
Yönetici - rank: 1
Admin - rank: 2
bunun gibi en baştan aşağıya kadar sıralarsak çalışır mı?

buna başka bi çözümünüz varsa yazabilirmisiniz.​

Son düzenleme:

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
KONUYU YANLIŞ YERE AÇMIŞIM TAŞIRMISINIZ RİCA ETSEM.

ankaly

PermissionsEx'de şu /pex user <oyuncu> group add <grup> "" <süre saniye cinsinden> komut ile süreli VIP verebiliyorum ama,
gurubu var olan gruba eklediği için alt grubun yetkileri de kalıyor.
bunu nasıl çözerim? alt yetkinin kalma sebebi süreli olan grup bittikten sonra bulunduğu role geri alınması.
Şöyle bi' şey düşündüm, mesala adam Oyuncu, ve VIP satın aldı. (Yabancı forumdan gördüm.)Rütbelere rank: 1 öncelik gibi bir şey atarsak dediğim şey olurmu?

Örnek:
Yönetici - rank: 1
Admin - rank: 2
bunun gibi en baştan aşağıya kadar sıralarsak çalışır mı?

buna başka bi çözümünüz varsa yazabilirmisiniz.​

VipZero pluginini inceler misin. Onda bu sorun için bir özellik vardı diye hatırlıyorum.

Clynex

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
VIPZero da VIP verme komutunu ayarlayamıyoruz, o yüzden sadece oyuncunun bulunduğu dünyaya veriyor.
Ayrıca default grup var, rütbeli sunucu olacağı için kullanışsız.​

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba. PEX mantığı ile bu sorunu çözmeniz çok zor. Çünkü mesela bir oyuncuya VIP vermek istediğiniz zaman evet VIP grubu eklersiniz lakin bu oyuncu hala bir oyuncudur. O nedenle PEX sizden default gruba (bu durumda oyuncu) temel permissionları dizmenizi ister. Eklediğiniz gruba da eklendiği süre içerisinde olmasını istediğiniz permissionları. Sizin durumunuz ne tam olarak ayrıntılı bilmiyorum lakin aşağıdaki gibi bir çözüm işe yarayabilir;

1. Oyuncu grubu, A grubu ve B grubu olsun. Sizin 30 günlük vermek istediğiniz grup B grubu olsun.
  2. Oyuncu grubuna oyunlarda ve B'lerde olmasını istediğiniz yetkileri yazın.
  3. A grubuna B'lerde olmamasını istediğiniz yetkileri yazın.
  4. Oyuncu sunucuya girdiğinde Oyuncu ile A grubunu oyuncuya verin.
  5. Oyuncu B grubunu satın aldığında A grubunu oyuncudan alın ve b grubunu belirli bir süre için ekleyin.
Çözümler hala işe yaramıyorsa lütfen detaylandırmaya çekinmeyin.

- İyi forumlar.