Ottoman Craft 2011 Geri Döndü Survival-Faction server

Pulse105

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0

OTTOMAN CRAFT
IP ADRESİMİZ
5.62.126.63:11000

Server 1.7.x Versiyondur 1.7.1 den 1.7.10'a kadar tüm versiyonlar giriş yapabilir

Merhaba arkadaşlar ben Selçuk, OttomanCraft'ın 4 yıl önceki kurucusu. Ve tekrar OttomanCraft'ı açmış bulunmaktayım. Henüz bir kaç gün oldu serverı açalı.Eski OttomanCrafttaki şehri tamamen alıp 1.7.10 a taşıdım.

Eski oyuncular ne kadar kaliteli bir server olduğumuzu bilirler.Serverimiz kaliteli olduğu kadar dengelidirde.Bu yüzden oyuncular arası ekonomi uçuk noktalarda değildir ve bir şey elde etmek istediğinizde gerçekten onun için uğraşmanız gerekecek.Çünkü para kazanmak gerçekten zordur serverimizde.

En son 2-3 yıl evvel sunucu açıktı o günden sonra pek ilgilenemedim bu plugin işleriyle.Bu yüzden sizler sunucumuzda oynayarak neyin eksik olduğunu yada ne olursa daha iyi olacağını buradan konu altına yazarsanız o şekilde değişiklik yapabileceğimi bilmenizi istiyorum.Tabi mantıklı istekler ise :)

Sunucumuzda dilerseniz şehir içinden ev yada arsa satın alabilir oyun parasıyla, dilerseniz de şehir dışında Faction (Birlik) mantığıyla alanlarıa sahip olup oralara kalelerinizi evlerinizi vs. inşaa edebilrsiniz.

Bazı arkadaşlar Faction (Birlik) sisteminin komutlarını bilmiyormuş.O yüzden ekleme gereği duyuyorum.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FACTIONS KOMUTLARI :
  • /f create klanismi - Klan kurar
  • /f tag klansmi - Klan ismini değiştirir
  • /f invite oyuncuismi - Klana birini davet eder
  • /f mod oyuncuismi - Klanda bir kişiyi moderator yapar
  • /f admin oyuncuismi - Klanda bir kişiyi admin yapar eğer adminseniz adminliğiniz gider
  • /f title oyunuismi rütbe - Oyunda bir kişiyi istediğinz rütbeye getirir(/f title player Oduncu gibi)
  • /f join klanismi - Davet edilen klana girer
  • /f sethome - Klan evi belirler
  • /f home - Klan evine gider
  • /f enemy klansmi - Bir klanı düşman yapar
  • /f ally klanismi - Bir klanı dost yapar
  • /f neutral klanismi - Bir klanla ilişkiyi keser
  • /f open/close - Klana davetsiz girmeyi açar/kapatır
  • /f money d,w,b miktar - Klana para yatırır d,Klandan para çeker w,Klan parasını gösterir b
  • /f noboom - Klan içnde patlama iznini açar/kapatır
  • /f claim - Üzerinde durduğunuz blok factionun olur
  • /f autoclaim - Gezdiğiniz bloklar factionun olur.
  • /f leave - Klandan ayrılır
  • /f help - Yardım bölümü
  • /f show - Klandaki kişileri gösterir
  • /f list - Klanları gösterir
  • /f c - Dostlar arasında konuşmayı açar
  • /f c f - Klan içnde konuşmayı açar

Sunucumuz 1.7.X versiyondur.

Son düzenleme:

Stailer08

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyundan zevk almak istiyorsanız ve normal sıradan sunuculardan bıktıysanız bu sunucuyu tavsiye ederim. Benim oyunda oynadigim ilk sunucu ve gerçekten mükemmel. Beklliyorum!

Alkadras

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Sunucu emek survival/faction olayı çok iyi yansıtmış server ortamı kaliteli ve saygılı minecraftan tam da sıkılmışken oynanası bir sunucu buldum tebrikler

MrSahin_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel server geliyorum hemen.
sunucu 1.7.2 olsaydı daha cok kişi gelirdi.

Son düzenleme:

Pulse105

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Güzel server geliyorum hemen.
sunucu 1.7.2 olsaydı daha cok kişi gelirdi.
O olayı henüz anlamadım.Epey uzak kaldım minecrafttan ve serverlarından.1.7.9 dan daha cok rabet var 1.7.2 ye .Ama bir versiyonla 1.7.x lerin tamamı girebiliyormuş.Onu yapacagım.Şu nitrado serverlarında sorun olmazsa.Gün boyu sürekli kapanıp durdu

Skywalker_

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
server kapalı mı giremedim? sunucu adresi ney? ip den giremiyorum.

Pulse105

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
server kapalı mı giremedim? sunucu adresi ney? ip den giremiyorum.
Serverla alakalı bi durum değil,ip adresi doğru. Fakat sunucuyu saglayan şirket Nitrado'da şu an sorun var.Baglanamıyor panellerine vs.Sorunu çözeceklermiş yakın zamanda

MrSahin_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya şu an türkiyedeki sunucuların hepsinde az az oyuncu var neden herkes toplanıp bi sunucuda oynamıyoruz daha kaliteli bir ortam oluşur.
bu sunucu gayet iyi.faction sunucu lapis yok jobsla para kasılıyor ama en etkili kasılma çiftcilik. şeker kamışıyla kolayca para kasılıyor.
Herkes gelsin sunucuya yeni acılmış zaten hic bir şey kacırmadınız.
<ormanda kale yapıcam klana gelmek isteyen olursa mesaj atsın bana profilden>

Pulse105

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Ya şu an türkiyedeki sunucuların hepsinde az az oyuncu var neden herkes toplanıp bi sunucuda oynamıyoruz daha kaliteli bir ortam oluşur.
bu sunucu gayet iyi.faction sunucu lapis yok jobsla para kasılıyor ama en etkili kasılma çiftcilik. şeker kamışıyla kolayca para kasılıyor.
Herkes gelsin sunucuya yeni acılmış zaten hic bir şey kacırmadınız.
<ormanda kale yapıcam klana gelmek isteyen olursa mesaj atsın bana profilden>

Teşekkürler güzel düşüncen için MrSahin

AjanPolis

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar 2 yıldır minecraft survival sunucularda oynuyorum ve hiç faction modda oynamadım. 2 yıllık online minecraft deneyimime rağmen factionda modda yeni başlayanlar gibi ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela claim nasıl atıcam, nasıl para kasıcam gibi. Oyuna yeni başlayanlar olduğunuda düşünürsek konunun birazdaha ayrıntılı olması gerektiğini düşünüyorum, sunucu gerçekten güzel ama user az. Gerçekten emek server ve inanılmaz townlara sahip(cami bile var amerika :D).

Pulse105

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Merhabalar 2 yıldır minecraft survival sunucularda oynuyorum ve hiç faction modda oynamadım. 2 yıllık online minecraft deneyimime rağmen factionda modda yeni başlayanlar gibi ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela claim nasıl atıcam, nasıl para kasıcam gibi. Oyuna yeni başlayanlar olduğunuda düşünürsek konunun birazdaha ayrıntılı olması gerektiğini düşünüyorum, sunucu gerçekten güzel ama user az. Gerçekten emek server ve inanılmaz townlara sahip(cami bile var amerika :D).

Konuya ekledim Faction komutlarını dostum.Oradan bakabilirsin