Orizon Respawn with a little twist.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Şşt siz! Evet siz oradakiler!
Yine güzel bir birlik sunucusu aradığınızı duydum doğru mu? Sizi o zaman OrizonTürk'te eğlencenin doruklarına varmaya davet ediyorum. Ah tabi eski oyuncularımızada yapmamız gereken bir kaç bilgilendirme var. Yönetim ekibimiz değişiyor fakat nasıl? Biliyorsunuz ki Aviana döneminden kalan baş yöneticilerimiz her zaman yönetimde ancak kendileri meşgul olduklarından dolayı yeni arkadaşlarımızada yönetimde bir şans vermek istedim. Başvuru formu için tıklayın!
Birşeyide belirtmem gerekirse sunucunun bu konuma "wmturk" olmadan gelmesi imkansızdır. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Orizon Respawn ile nelermi değişiyor?
Geçen dönem sunucumuzda farkettiğimiz büyük bir şikayet aşırı zorluk idi. Bunun üstesinden gelmek adına kapanışa doğru yaptığımız bir görev sistemi vardı. Türkiyede bizden sonra bu kadar tutulması gerçekten çok hoşumuza gitti. Bizler sizlere zorluğu gidermek adına girişte yapacağınız görevlerle gerekli ve yerinde olan desteği veriyoruz. Sizlerde diyeceksiniz "E arkadaş bu parada her gün gelmiyor ki". Bizde bunun çözümü olarak günlük yapılabilecek görevler getireceğiz. Bu günlük yaptığınız görevlerle aşırı fazla emek harcamadan yine biraz zorlukla para kazanabileceksiniz.

Çoğu sunucuda da farkettiğimiz bir durum var. Enchant sistemi oyundaki "PVP" dengesini kolayca bozabiliyor. Biz bunu önlemek adına her kullanıcımıza 1 hafta boyunca "Zeytin Dalı" ile simge edeceğimiz bir koruma altına girecek. Hangi kullanıcının koruma altında olduğunu chatteki grubundan anlayacaksınız. Eh enchant sistemi demiştik bizde enchantları kullanabilmeniz için sunucumuzda en az 24 saat geçirmeniz gerektiğini belirtiyoruz.
Eh enchant dediniz fakat asıl olay "Notch Elması" olarak adlandırdığımız yüksek miktarda altın gerektiren elmalar. Bu elmalar sunucumuzda YASAK! Neden diye sorarsanız haksız üstünlüğün en başını bu elmalar çekmektedir. Bizde bu elmaların yasak olmasının en güzel çözüö olduğunu düşündük.

Oyundaki üstünlüğü sağlayacağınız sistemi soruyor iseniz size bunların iksirler olduğunu belirtebilirim. İksirler herkes tarafından kullanılabilecek fakat herkesin bu iksirleri yapabilecek malzemesi olabilecek mi? Biz herkesin "Cehennem Dünyası'nı" talan etmesini önlemek adına her bir gerçek günde nethera koyulan borderı 50 radius uzatacağız. Başlangıç olarak cehennem dünyasındaki border 1000 radiusta olacak. Bu şekilde iksirler ve cehennem dünyasından elde edebileceğiniz eşyaları bulabilmeniz zorlaşacak hemde düşman ile ticaret yapmak zorunda kalacaksınız.

Oylamaya sunulacak olan Death - Pvp - Ban. Arkadaşlar bildiğiniz üzere öldükten sonra respawna tıklayıp yedek olarak hazırladığınız ekipmanlarla gidip düşmanın üstünde ezici bir üstünlük sağlayabiliyorsunuz. Bizler düşündük ki ölen bir kişinin 15 dakika boyunca Pvp'ye katılamaması bu saçma olayı sonlandıracaktır. Gönül isterdi ki gerçek gibi olsun diye oyundan 15 dakika yasaklayalım fakat bunun Türkiye topluluğunda hoş karşılanmayacağını düşündüğümüzden pvp ban şeklinde çevrilmesine karar verdik. Ancak ve ancak bunun oylamaya sunulması içimizi rahatlatacağından oylamaya açık bir sistem olduğunu belirtiyoruz. Yorumlarda görüş bildirebilirsiniz.

Arkadaşlar geçen dönemde "boss" sistemini bozulan eklentimiz dolayısıyla gerçekleştirememiştik ancak bu dönemde tam anlamıyla "boss" savaşlarına katılacaksınız. Bosslardan elde edemeyeceğiniz yükseltmeli eşyalar düşecek ancak sanmayın ki bu bosslar 3-5 kişiye ölmeyecekler. En az 20-30 kişi saldırmalısınız ki bu bossları öldürebilesiniz. Boss'a en çok hasarı atan kişi eşyayı alabilecek. Bu şekilde 30 kişi arasından yeni başlamış birisi bile bu kılıca sahip olamayacak.

Geçen dönemlerin favorisi olan evler artık açık arttırma sistemi ile satılacak. Hatırlayacağınız üzere "wmköşk" vb. şeklinde adlandırılan yapıları ben tarafımca her hafta sonu pazar akşamı saat 8'de açık arttırmaya sunacağım. En büyük teklifi veren o hafta bu köşklerden birinin sahibi olabilecek. Eh tabii ki açık arttırma dediysek bunların bir taban fiyatları olacak.

TNT! Evet arkadaşlar sunucumuzda önceden yavaşca onarılsada TNT'ler aktifti. Artık onarılmayacak ve tamamiyle aktif bir şekilde TNT cannonlar yapıp kaleleri havaya uçurabileceksiniz!

Sunucuya özel Achievement Sistemi! Evet arkadaşlar geçenlerde aklıma yatan bir fikir olarak sunucuya custom achievementlar ekleyeceğim. Bu achievementları gerçekleştirelenler özel ve rastgele bir hediye alacaklar!​

Eh bu kadar yazdığıma göre sizlere bu kadar yazıyı okuduğunuz ve bizi bu zamana kadar desteklediğiniz için teşekkür ediyorum.

BT_GoD

Düşmüş Melek
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Üzerinde çok düşünülmüş bir proje sanırım. Yasak elma beni güldürdü bir gönderme gibi geldi. :) 15 dakika olayı ise kesinlikle olmalı. Daha önce sunucunuzda bulunmadım fakat kalitesini yazdıklarımdan anlayabiliyorum. Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız. :)

Flarrow

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ORİZON ORİZON ORİZONNNNN!! FACTİON FORUMUNDA GEZERKEN BİRDEN ORİZON RESPAWN YAZISINI GÖRDÜM BU ESKİDİR DİYİP GEÇİYODUM AZ DAHA TARİHİ GÖRÜNCE YERİMDEN HOPLADIM :o :oMESAJLARIMA BAKARSANIZ YENİ SERVER AÇACAKLARA HEP ORİZON GİBİ OLSUN ORİZON GİBİ YAPIN FALAN DİYORDUM BU BENİM İÇİN HARİKA OLDU! :alay::alay::alay:

Son düzenleme:

NKDavey

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tam bir açılış tarihi ne zaman belirlenir sabırsızlıkla bekliyoruz :C

NKDavey

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Lapisli sunucular 100-200 yorum alırken ALTIN değerinde bir sunucunun 4 yorum alması saçma değil mi? :/
Türkiyedeki oyuncuların çogu 10-13 yaş oldugu için bu normal bence :p zor olan hiçbirşeyi yapmazlar kolay isterler herşeyi .

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Okumaya üşendim keşke resimlerle destekleyip kısa ve öz yazsaydınız. :S

Ben de açılmış ve tanıtım sanıp gelmiştim. Aslında "Respawn" kelimesi dikkatimi çekmişti. Bir de "Altın Sununcu" yazınca...
Sonra baktım ki Forum Yöneticisi açmış.
https://forum.gamer.com.tr/konu/konu-denetimleri-hakkında.187323/
Edit:
Konuya bi dikkat et. Resim yok bir şey yok millet okumaya üseniyordur. Onun için yorum açısı az olabilir.
Haklısın yorumu oku. Yollayınca gördüm seninkini.

SeRoi

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gerçekten Tam Istedigim Gibi Bir Server Lapis Yok Ölümsüz Yapan Altın Elma Yok. Serverin Acılmasını 4 Gözle Bekliyorum.

MrSahin_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aynen Öyle! Enchli elmanın yasak olması harika olmuş..TNT konusuna gelince,tnt milletin klan evlerini istediği yere yapmasına engel oluyor herkes grieflenme korkusundan evini yeraltına yapıyor klan savaşı,kale basma fln diye bir şey olmuyor.TNT patlaması kapanırsa kusursuz bir server olur^_^

Flarrow

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yine sınırlı sayıda tarlalar ve sınırlı sayıda 10x10 arsalar olucak değil mi? En sevdiğim özellikler o ikisi.

PxJasius

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aynen Öyle! Enchli elmanın yasak olması harika olmuş..TNT konusuna gelince,tnt milletin klan evlerini istediği yere yapmasına engel oluyor herkes grieflenme korkusundan evini yeraltına yapıyor klan savaşı,kale basma fln diye bir şey olmuyor.TNT patlaması kapanırsa kusursuz bir server olur^_^
Önceki sunucusu gibi başarılı bir sunucu olacağı çok açık zaten.
Öncelikle MrSahin_ adlı arkadaşımızın yazdığı yorumu eleştireyim. MrSahin_ zaten gerçek faction sunucularında klan evleri (baseleri) yer altına yapılır ve çevresi 2 blok olacak şekilde obsidian ile çevrilmektedir. Yabancı faction sunucularında oynarsan zaten olayı hemen kavrarsın.
İyi Forumlar Dilerim...