Okadar Düşündüm Başlık Bulamadım Takılma Içeri Gir

Devam Edeyimi?

• Devam et

Kullanılan: 31 88.6%
  • Devam etme

Kullanılan: 4 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    35

Apache Dragon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu ilk hikayem sayılır o yüzden 1. diyelim :sırıtmak:
Ayrıca bundan anime den küçük bir şeyler aldım
https://forum.gamer.com.tr/threads/%C4%B0lk-hikayem-biraz-sa%C3%A7ma-gelebilir-bu-konularda-pek-iyi-de%C4%9Filim.3359/ bu konunun hikayesinden aklıma geldi alıntı olduğu söyleyemedim bi sahibine :p
ilk bölümü minecraft ile ilgili olmayacak.

Karakterler: Steve ,Brine ,Herobrine ,Sora
Artık dersler boş olduğu için okulu kırmayı planlıyordum. Okula gittim ilk 2 ders derse girdim. tenefüs başladığnda dersin ortasına kadar tuvaletin tekinde saklandım. dersin ortasına geldiğimde plan ile ilgili her şey tamamdı tuvaletten çıkarken en yakın arkadaşım Sora ile karşılaştım.
Sora: neden derse girmedin ve buradasın?
Ben: okuldan kaçmak istiyorum ders işliyormusunuz?
Sora: hayır ders boş aslında bende kaçıcaktım gel birlikte kıralım okulu.
Ben: Tamam.
Sora ile koridorlarda koşarken bir öğretmen ile karşılaştık. Bize ne yaptığımızı sordu.
Ben: Hocam Dersten birisi kaçtıda onu arıyoruz.
Öğretmen: Tamam
Koridorlarda koşmaya devam ettik okulun bahçesine çıktık kimse bizi görmeden dışarıya çıktık oradanda parka gittik. Yaklaşık 1 saat kadar orada durduktan sonra Sora'nın canı sıkıldı.
Sora: Steve ben eve gidiyorum canım sıkıldı.
Ben: Tamam yarın görüşürüz.
Sora eve gitti ve benimde canım sıkıldı. Annem olmadığı için eve gideyim dedim ve eve gittim. Abim (kardeş deyince saçma oluyor :p) Brine evdeydi ve bilgisayar oynuyordu.
Brine: Hoş geldin
Ben: Hoş bulduk ne oynuyorsun?
Brine: Minecraft.
Ben: banada öğretirmisin merak ettimde oyunu.
Brine: tamam gel öğretiyim.
Yaklaşık yarım saat kadar Brine ile minecraft oynadık oyunu iyi öğrenmiştim ve çok sevmiştim. Okul çıkışından 1-2 saat sonra annem geldi ve bize ne oynadığımızı sordu.
Ben: Minecraft oynuyoruz bu oyunda hayal gücünün sınırını belirliyorsun.
Annem: Kesin facedeki farm ville gibi bi oyundur bu.
Ben: tamam öyle ama daha güzel.
Annem: peki oynayın bakalım.
Akşam olmuştu herkes uyuduktan sonra ben bilgisayarı açıp Minecraft oynamaya başladım. 10 - 5 dk sonra ekranda bir tuş belirdi o tuşa bastığımda olan olmuştu. Sanırım bir boyuta sürüklenmiştim.

minecraftla bir alakası yok ama dikkatli okursanız anlarsınız bir alakası olduğunu :p
ayrıca hatalarım varsa söyleyin düzeltirim tavsiyelere açığım :sırıtmak: ayrıca bir sorun oluştu boyutu düzeltemedim bir o yüzden idare edin lütfen :p

Apache Dragon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler bir kaç kişiye sorduğumda çok sade demişti :p

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bide "Hero" diye bir karakter ekleseydinde Brine ile birleşip Herobrine falan olsalardı. :sırıtmak:
Hayal gücü seviyesi : Sonsuz

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
:sırıtmak: ama bildiğime göre brine geberince lakabı herobrine oluyor kötülerin kahramanı was here :sırıtmak:

:p Bence sen değişiklik yap yeni bir çağ başlat.Yapamam dersen Aliağoğlu'nu takip edebilirsin.Benim dediklerimi kullan. :D

Apache Dragon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
:p Bence sen değişiklik yap yeni bir çağ başlat.Yapamam dersen Aliağoğlu'nu takip edebilirsin.Benim dediklerimi kullan. :sırıtmak:

Olabilir :sırıtmak:[DOUBLEPOST=1370454186,1370451660][/DOUBLEPOST]Bölüm-2 Neden bu dünyadayım?

Steve boyuta girip çıktıktan sonra etrafına göz attı. Bir uçurumun üzerindeydi. etrafına baktı her şey kareydi ve birden Brinenin oynadığı Minecraft'i hatırladı. Sanırım Minecraft dünyasına geldim dedi steve. Bir kaç ağaç bloğunu kırarak tahtaya dönüştürdü ve 4 adet tahta parçasını birleştirerek çalışma masası yaptı. Geri kalan odunlarıda tahtaya dönüştürdü ve bu odunların yarısını çubuğa dönüştürdü. biraz daha odun kesip tahta yaptı ve 2 kürek 2 kazma 2 balta 2 tanede kılıç yaptı çünkü tahta maddelerin kolay kırıldığını biliyordu. ilk olarak hızlıca baltası ile biraz odun kesti onlarla sandık yaptı. Daha sonra madene inip biraz taş topladı. taşlar ile 1 adet kılıç, balta, kazma, ve kürek yaptı. Balta ve küreği sandığa koydu ve madene gitti. kazma ile biraz kömür topladı ilerlerken biraz demir buldu onlarıda çantasına koydu çantasından kömür ve demirleri sayarken tahtaları gördü ve ev yapmayı unuttuğunu hatırladı. Hemen madenden çıkıp uçuruma doğru gitti. Kendine ev yapacaktıki tahtalar eve yetmediği için klube yaptı. Yatağı olmadığı için yerde yatmak zorunda kaldı çünkü karşısına creeper, zombi vb çıkmasından korkuyordu. Bu yüzden tüm geceyi klubede geçirdi. sabah olduğunda kendisine yatak yapmak için koyun aramaya çıktı. tam klubeden çıktığında klubenin üzerindeki örümcek Steveye atladı. Steve hemen kılıcını çekip örümceğe sapladı ve örümcek yere yattı. Steve bu dünya bilgisayar oyununkinden daha zormuş daha kolay ölüyordu bu yaratıklar. dedi ve koyun aramaya başladı.

Bu biraz kısa oldu aklıma bir şey gelmediği için :p

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olabilir :sırıtmak:[DOUBLEPOST=1370454186,1370451660][/DOUBLEPOST]Bölüm-2 Neden bu dünyadayım?

Steve boyuta girip çıktıktan sonra etrafına göz attı. Bir uçurumun üzerindeydi. etrafına baktı her şey kareydi ve birden Brinenin oynadığı Minecraft'i hatırladı. Sanırım Minecraft dünyasına geldim dedi steve. Bir kaç ağaç bloğunu kırarak tahtaya dönüştürdü ve 4 adet tahta parçasını birleştirerek çalışma masası yaptı. Geri kalan odunlarıda tahtaya dönüştürdü ve bu odunların yarısını çubuğa dönüştürdü. biraz daha odun kesip tahta yaptı ve 2 kürek 2 kazma 2 balta 2 tanede kılıç yaptı çünkü tahta maddelerin kolay kırıldığını biliyordu. ilk olarak hızlıca baltası ile biraz odun kesti onlarla sandık yaptı. Daha sonra madene inip biraz taş topladı. taşlar ile 1 adet kılıç, balta, kazma, ve kürek yaptı. Balta ve küreği sandığa koydu ve madene gitti. kazma ile biraz kömür topladı ilerlerken biraz demir buldu onlarıda çantasına koydu çantasından kömür ve demirleri sayarken tahtaları gördü ve ev yapmayı unuttuğunu hatırladı. Hemen madenden çıkıp uçuruma doğru gitti. Kendine ev yapacaktıki tahtalar eve yetmediği için klube yaptı. Yatağı olmadığı için yerde yatmak zorunda kaldı çünkü karşısına creeper, zombi vb çıkmasından korkuyordu. Bu yüzden tüm geceyi klubede geçirdi. sabah olduğunda kendisine yatak yapmak için koyun aramaya çıktı. tam klubeden çıktığında klubenin üzerindeki örümcek Steveye atladı. Steve hemen kılıcını çekip örümceğe sapladı ve örümcek yere yattı. Steve bu dünya bilgisayar oyununkinden daha zormuş daha kolay ölüyordu bu yaratıklar. dedi ve koyun aramaya başladı.

Minecraft rehberi mübarek. :D

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Bilmem neden o dünyadasın? :p

Apache Dragon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bölüm-3 Kardeşim ile karşılaşıyorum

Steve koyun aramaya çıktıktan sonra birkaç koyun gördü. Koyunları teker teker öldürdükten sonra yünlerini çantasına koydu ve birkaç ağaç kesti. Ağaçları kestikten sonra klubesine gitti ve önünde yeşilimsi bir yaratık vardı. Dikkatli bakınca creeper olduğu belli oluyordu. Eve gizlice girmeye çalışırken Creeper Steveyi farketti ve üstüne doğru yürüdü. Steveye yaklaştığında Tnt gibi parladı ve BOM! Steve 5 - 10 metre uçtu ve ağaca kafası çarptığı için kendinden geçmişti. Akşam olmak üzereydi ve Steve evini ararken her şeyin kırılmış olduğunu gördü. Çantasında 8 adet yün 5 odun vardı. Yürümeye başladı düz alanlara doğru yöneldi çünkü düz alanlarda köy olduğunu biliyordu. yaklaşık 30 dk - 1 saat arası çölde bir köy buldu. köyü incelerken kimi gördü? Bu kardeşi Brine'ydi! birbirlerine koşup sarıldılar.
Brine: Sonunda seni bulabildim Steve!
Steve: Bende seni Brine!
Brine: gel sana köyü gezdireyim.
Birlikte köyü gezerken muhtarın evine girdiler.
Brine: Muhtar bu benim kardeşim Steve.
Muhtar: Hoş Geldin Steve.
Steve: Hoş bulduk.
Steve ile Brine köyü gezerken kadın bir köylü Brineye selam verdi.
Brine: bak bu benim sevgilim Mei.
Steve: Memnun oldum Yenge.
Mei: Memnun oldum Steve.
Brine Steveyi evine götürür ve ona nasıl geldiğini sorar.
Steve: Gece Minecraft oynuyordum bir tuş belirdi tıkladım ve minecrafta yollandım. Sen nasıl geldin?
Brine: bir hortum gibi bir şey vardı yakından bakarken bende içine düştüm ama bu köye geldim. Nasıl dayandın?
Steve: İlk başta Odun toplayıp ev yaptım sonra balta yaptım kılıç yaptım falan yatak yapmak için yün aramaya gidiyordum yünleri topladım yanında odunda kestim odunları tahta yapıp yünlerle birleştirim sonrada yatak yapıcaktım eve giderken creeper gördüm evimin yanında. Patladı beni uzağa uçurdu ve bir şeye çarpıp kendimden geçtim. sonra köy ararken burayı buldum.
Brine: Aferin ama o tuşa basmasaydın buraya gelmezdik sanırım.
Steve: evet ama kapatamadım.
Brine: malzeme toplayıp madene gidelimmi?
Steve: tabii ki ama malzemeyi nerden bulucaz çölde bir köy burası?
Brine: Bende var gel sen.
Brine sandıktan 2 adet demir kazma çıkarır ve birini Steveye verir ve yola çıkarlar. Biraz yürüdükten sonra bir maden bulurlar ve içine girerler. Madene girdiklerinde iki uçurum arasındada lav olan bir yer bulurlar orda ilerlerken Altın bulurlar ve kazmaya başlarlar. Steve kazarken bir taraftan 2 zombi bir taraftan 1 örümcek görür kaçmak için yol ararken aşağıdada iskelet görür. Brineye gösterir kaçış yolu olmadığı için etrafına bakınırken çok fazla zıplasa erişebileceği bir taş görür. Steveye onu gösterip ilk olarak Stevenin atlamasını ister. Steve atlar ve taş tutunur yukarı çıktığında Brine'ye Hadi Gel! diye bağırır. Brine atlar ama taşa tam tutunacakken eli kayar ve......

Not: Mei ismini Zangow'dan aldım sağ olsun bana buluverdi bi isim :sırıtmak:

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Neden herkes "3" sayısını dışlıyor? :D

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hayır.89 kişi takip ediyor.Görüntülemeye bak sen anketi boşver.