Yardım "No JVM could be found on your system." HATASI ÇÖZÜMÜ

Konuyu nasıl buldunuz

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

CaptainBilal

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar!
Uzun zamandır bu hata yüzünden Minecraft oynayamıyordum. İnternette de bu hatayı çözmenin yolunu aradığımda çok zor bulmuştum ve çözüm yolunu sizlerle paylaşmak istedim.

"No JVM could be found on your system. Please define EXE4J_JAVA_HOME
to point to an installed 32-bit JDK or JRE or download a JRE from www.java.com."
Minecraftaçtığımızda karşımıza bu hata çıkıyorsa önce Java'yı silmemiz lazım.
Fakat Java'yı "program ekle ve kaldır"dan silmeye çalıştığımızda silinmiyor.
Java'yı silmek için aşağıdaki programı indirelim.

* mediafire.com/download/784984o7v2hiawm/JavaRa.rar İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Programla Java'yı sildikten sonra sırayla Java 32 bit'i ve Java 64 bit'i kuralım.
(VERDİĞİM LİNKTE JAVA 32 ve 64 BIT KLASÖRÜN İÇİNDE VAR
AMA JAVA'NIN EN SON SÜRÜMÜNÜ YÜKLEMENİZİ ÖNERİRİM)
* java.com/tr/download/manual.jsp SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Adımları takip ettiyseniz Minecraft'ın çalışması gerekir. İyi eğlenceler.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Acikcasi bu konuyu neden actiginizi anlamadim. Hata kutusu zaten her seyi anlatiyor. Ve anlamak icin de cok fazla ingilizceye ihtiyacin yok. Hata:
Sisteminiz de yuklu bir JVM bulunamadi. Lutfen Exe4j_java_home u indirilmis olan bir 32 bit JDK veya JRE ye gore tanimlayin ya da www.java.com dan bir JRE indirin. Her halde terimleride aciklamama gerek yok.

CaptainBilal

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Acikcasi bu konuyu neden actiginizi anlamadim. Hata kutusu zaten her seyi anlatiyor. Ve anlamak icin de cok fazla ingilizceye ihtiyacin yok. Hata:
Sisteminiz de yuklu bir JVM bulunamadi. Lutfen Exe4j_java_home u indirilmis olan bir 32 bit JDK veya JRE ye gore tanimlayin ya da www.java.com dan bir JRE indirin. Her halde terimleride aciklamama gerek yok.
Biliyorum ama java'yı güncellemek için eski sürümü silmek gerekiyor ve eski sürüm program ekle veya kaldırdan silinmiyor. JavaRa programı yardımıyla siliniyor. Ondan dolayı koydum.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ben gayet iyi bir sekilde oradan silebiliyorum ama neyse yinede sadece bu programi paylasmak icin bir konu acmak bana mantiksizca geldi.

TinecraftMurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

CaptainBilal

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bu hatayla karşılaşanlar için açtım konuyu, artistlik yapmak isteyenler için değil.
Yukarida bir anket yapmissin ve konuyu da yoruma acik tutmussun ki konuyu acarken bunu ayarlayabiliyorsun. Ve biz kendi dusuncelerimizi paylastiktan sonra sen bizim goruslerimizi kabul etmedigin icin -cunku isine gelmiyor- bizim dusuncelerimize saygili olmadigin icin bize artist diyorsun. Ben ve EyupKorkmaz sadece kendi dusuncelerimiz paylastik.

MrTumka

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Bence yararlı olmuş şimdi bakacağım çalışacakmı diye