no-ip üzerinden server

Bilgisyarım nasıl?

• Kullanılan toplam oy
    3

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
söylemleriniz çok güzel fakat bunları nasıl verebileceğim hakkımda en ufak 1 bilgim yok.
(Portsuz açmak? nasıl oluyor?)
(Sunucu için Ram yönlendirmesi nasıl yapılıyor?)
Ram'in ve CPU'nun limit ve görev ayrımını yapmak için ek programlara gerek vardır. Ama normal windows'lar (xp,vistai7,8,8.1, vs..) yerine Server windowsları tercih etmek gereklidir. Restart yapılmadan aralıksız çalışabilme potansiyelleri düşüktür, ağırlaşır ve kasarlar normal windowslar. Oysaki Server Edition 2003, 2008, 2012 kuracak olursanız, aralıksız yük (işlem) altında bile 7/24 çalışabilmek üzere tasarlanmışlardır. Amaçları budur. 7 gün açık bırakılmış bir windows7 kağnı hızına düşüp kasacakken, Windows Server2012'de %0,0001 (direkt sıfır denebilir, yani hiç banamısın dememiş, kasmamış..) ve aylık çalışmadaki kasma-yavaşlama oranı ise %1,16 olarak test edilmiştir microsoft'un kendi resmî ölçümlerinde. Sözün özü bu işi evdenn yürütmeyi düşünenler ciddi manada bilgi birikimi edinmeli ve tecrübe sahibi olmaları gerekmektedir. Nitekim normal windows'ların kullanımına benzemezler ve sorunları benzerlik asla göstermez. Pratikten kavramış öğrenmiş olmak gerekir. çok kez kurmuş kullanmış olmak yada sektörde bu konuda hizmet sağlayan firmalarda teknik personel olarak çalışmış olmak gibi gibi..

Elbetteki yaparsınız ama sorunlarla karşılaşınca türkçe forumlarda yardım bile bulamayabileceğiniz gerçeğine hazır olmalısınız. Saygılar Sevgiler. Kolay gelsin kardeşlerim.

G V Zitm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
windows server ın javayla ne lakası var yha :D
bende bilgi 0 keşke bilen 1ileri yazsa konuda kilitlense..böyle genel şeyler yani büyük işler..

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
BU ARADA ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİYİ PAYLAŞMAM GEREKLİ TÜM ARKADAŞLARLA. GENELDE BU HATAYA ÇOKÇA DÜŞÜLMEKTEDİR !

EVDE OYUN SERVER'I AÇACAĞINDA, SENİN İNTERNETİNİN DOWNLOAD HIZI ÖNEMLİ DEĞİLDİR, UPLOAD HIZI ÖNEMLİDİR. Kİ O DA MAX.8MEGABYTE OLARAK GÖRÜNMEKTE. NEDENİNİ AÇIKLAYAYIM, SEN SERVERI KURDUĞUNDA OYUNCU SAYIN KADAR SENİN BİLGİSAYARINA VERİ AKIŞI SAĞLANACAK (Kİ ÖZELLİKLE SENİN PC'DEN VERİ ÇEKME) !
TTNET'İN EVLERE SAĞLADIĞI HIZLAR YETERSİZDİR ARKADAŞLAR. (VE İKİNCİ ÖNEMLİ NOKTA ŞUDUR; SINIRSIZ DOWN HAKKI, YANİ LİMİTSİZ NET KULLANMANIZ UYGUN OLUR. SERİİ BİR VERİ TRANSFERİ ANLAMINA GELİR BİR SERVER VE 20 ÜZERİ BAĞLI CLIENT PC. BİR BAKMIŞSINKİ AY SONU GELMEDEN 20GB LİMİTİN ALIP BAŞINI GİTMİŞ DAYANMIŞ 40KÜSÜR GB'LARA.. )

Dikkat edilmelidir. Bilinmesi gereken her konuya hakim olunduktan sonra girişilmelidir bu tür işlere. Aksi halde hamachi daha hayırlıdır bilmeyenlerimiz için.
Saygılar sevgiler. Kolay gelsin kardeşlerime.[DOUBLEPOST=1389222609,1389222213][/DOUBLEPOST]
windows server ın javayla ne lakası var yha :D
bende bilgi 0 keşke bilen 1ileri yazsa konuda kilitlense..böyle genel şeyler yani büyük işler..

MEVZU JAVA DEĞİL TAM OLARAK. SERVER VERSİYON WINDOWS'LARIN HİÇ KASMA YAPMADANCA ARALIKSIZ ÇALIŞABİLME YETENEKLERİ VE BAGLI AĞ'DAKİ PC'LERİN VERİ AKIŞLARINI,VERİ TRAFİĞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YÖNETMESİ AÇISINDAN ÖZEL GELİŞTİRİLEN İŞLETİM SİSTEMLERİDİR "WINDOWS SERVER" LAR. JAVA KONUSUNDA BİR EK BİLGİ DAHA VEREYİM SİZE. JAVA APLETLERİNİ VE APPLICAIONLARINI EN PERFORMANSLI KOŞTURAN İŞLETİM SİSTEMİ LİNUX VE UNIX'LERDİR. WİNDOWS'A KIYASLA DAHA GÜLÜDÜR JAVA RUNINGLERİ. (oyun serverı vds/vps kiralayacağınızda linux olarak almanın faydaları buradan gelmektedir. bilhassa minecraft sözkonusu olunca. Sırf java ile derlenmiştir mâlumunuz)

Bol bilgi paylaşımlı forumlar dilerim kardeşlerime.

Prismactionis

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nitradonun Uplinki 1000 Mbit.
başlat(veya ne yazdıysan).bat dosyasına sağ tıkla düzenleyi tıkla 1024M gibi şeyler olcak.
Onu değiştireceksin. 6GB vermek için 1024M'i sil 6G yaz direk.

Bazı bilgisayarlarda 1G'den fazla ram verilmiyor. Benimkindede verilmiyordu, java ayarlarından ayarlıyorduk da unuttum işte.

G V Zitm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nitradonun Uplinki 1000 Mbit.
başlat(veya ne yazdıysan).bat dosyasına sağ tıkla düzenleyi tıkla 1024M gibi şeyler olcak.
Onu değiştireceksin. 6GB vermek için 1024M'i sil 6G yaz direk.

Bazı bilgisayarlarda 1G'den fazla ram verilmiyor. Benimkindede verilmiyordu, java ayarlarından ayarlıyorduk da unuttum işte.
ben onu çok denedim hiç bi zaman .bat dosyası çalışmasını anlamadım. ve denemiş olmama ramen nasıl kullanacağımıda çok iyi bilmiyorum.
ben sadece 1.6.4 R2 indirdim onu çalıştırdım bekledim/kapadım propertys i açtım ayarladım girdim..plugin yükledim onları ayarladım falan yani .bat dosyası hakkında bilgim yok anlayışınza sığınır nasıl kullanmam gerektiğini öğretmenizi bekliyorum.saolun.

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Her zaman doğru çıkacak diye bir kaide yok ama en büyük ip ucudur !!!!

Sizlerle bir olayı paylaşayım;
1.4.2 zamanı serverımda start.bat'ımın içerisindeki 1024M'yi bir türlü 4096 yapamıyordum. hata veriyordu. 2048M yaptığımda çalışıyordu sorunsuzca. 3072M de yapamıyordum.. Sonra işi kurcalayıp herife baskı yapınca baktıyutturamayacak itirafta bulundu. yav efendim bi yanlışlık olmuş da 4gb ram yerine 2 gb ram makina açmışmışlar... Yani baktınızki Bat'ınızın içeriğini yükseltince direkt hata verip başlamıyor, o zaman ihtimaller arasında dediğim olay da olabilir. hemde baş ihtimal olarak.. Yazmaya çalıştığınız ram sistemde yoksa tabi çalışmayacak.. Bu olay da yaşanmış bir deneyim oldu şahsıma.. Paylaşmak istedim. Bu arada Ram'i MB yada GB cinsinden yazmak keyfinize kalmış bir olaydır. Fark etmez ve sorun çıkarmaz... İkiside aynı kapıya çıkıyor. istediğiniz gibi yazabilirsiniz, ama 4GB'ın üzerini "M" cinsinden değil de, "G" cinsinden yazmak öneriliyor. İyi forumlar...

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
cd minecraft
java.exe -Xms1048M -Xmx2048M -jar minecraft_server.jar nogui

Server.jar için orijinal ayar. readme.txt "destek" dosyasında bu şekilde verilmiş direkt. yani seninki gibi de çalışır. Çalışmaz değil. Ama aradaki kodlar boşa değildir asla. Birde orda şöyle bir şey yazıyordu; eski versiyonlar için (1.6.x' dan öncekiler) aşağıdaki satırın kullanılması öngörülüyormuş. Fakat bunlar manuel değiştirilsede çalışmasına engel değilmiş. Onu da ifade etmişler.

java -Xms512M -Xmx1G -jar minecraft_server.jar

G V Zitm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
cd minecraft
java.exe -Xms1048M -Xmx2048M -jar minecraft_server.jar nogui

Server.jar için orijinal ayar. readme.txt "destek" dosyasında bu şekilde verilmiş direkt. yani seninki gibi de çalışır. Çalışmaz değil. Ama aradaki kodlar boşa değildir asla. Birde orda şöyle bir şey yazıyordu; eski versiyonlar için (1.6.x' dan öncekiler) aşağıdaki satırın kullanılması öngörülüyormuş. Fakat bunlar manuel değiştirilsede çalışmasına engel değilmiş. Onu da ifade etmişler.

java -Xms512M -Xmx1G -jar minecraft_server.jar
şimdi tmm eyw güze lyazmışsında bende D diski CDrom onu napıcam
cd minecraft satırı nedir?
benm server F:\MineCraft\Multijunter\craftbukkit-1.6.4-R2.0.jar
da bulunuyor düzelmem gereken varmı/nedir?

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oradaki CD komuttur. Cd-Rom anlamına gelen dvd okuyucumuz demek değil. Bir klasörün içerisine girmek için başına cd tag'ı yazılır. DOS, JAVA, DELPHI, FORTRAN vebenzeri tüm yazılım dilleri için ortak komuttur. Linux'ta bile hafif benzerliklerle başına nokta getirilerek devam etmiştir. O komut dizilimini klasik mantıkla anlamaya çalışmamalıyız. Sen olduğu gibi Copy'le onu Tolga. Hazır bir dize o o haliyle

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
" Belirtilen yolu bulamıyor " demiş ya hani. Orada minecraft isimli klasörün yokmuş. Onun içine bakıyor cd tag'ı ile. Ama o isimle klasör bulamıyor ve haliylede işlem sonuçlanamıyor. Genelde sunucu kiraladığımızda bizim root kullanımıza serbest sunulan alan vardır orada yeni klasör oluşturulur ve kurulmak istenen oyun o klasör içinde döner. Ana klasör sayılır. Onun dışındakiler ilgilendirmez sunucu sahibini. Neyse, minecraft isimli bir klasör açıp dosyaların tamamını onun içine taşı, yada koddaki minecraft yerine senin kendi klasör ismini yaz. Gerekli olursa Team Wiever yada benzeri bir programla makinana bağlanıp hallederim. İzlerken öğrenirsin o esnada zaten. Bi dene önce sen. Kas biraz istersen. Daha kalıcı oluyor öyle çabalayıp kafa patlatılıpta edinilen bilgi. Sıkıştıkca sor bana her konuda. Yardım etmekten mutluluk duyarım. Bilgi paylaşıldıkça güzeldir.
İyi forumlar...

Son düzenleme:

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sen bu kısmı sil iyisimi Tolga. " : D cd minecraft "

Ev bilgisayarlarında Kurulunca iş biraz değişikliğe uğruyor. Çok da fazla anlayamadım klasör dizilimindeki sıralamanı aslında. F olan bir partition'ın var tamam. Onun hemen içinde minecraft isimli klasörün mevcut olmalı.. Windows'taki cmd kod terminali puty'den farklı. Daha sıkıntılı. Kafasına göre bakıyor, girilen emri takip etmemezlik yapabiliyor..

Not: appdata altındaki .minecraft içerisinde yapılmamalıdır. Hamachi kurar gibi bir olay değildir. İlk deneyecek olablar bu kısmı birbiriyle karıştırmasınlar.

Son düzenleme: