Nedir bu Skript ve kodlamanın zorluğu?

LoaderSensei

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu tartışmayı başlatmak istiyorum genjler öğrenmek isteyenler kesin gelecektir onlara iki üç laf bırakın da yığılmasınlar -,- :D

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript benim gördüğüm kodlar kadarıyla 15 20 tane farklı terim bulunduran bir şey nesi zor olabilirki koskoca C++ gibi bir şey değil sonuçta.

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Skript benim gördüğüm kodlar kadarıyla 15 20 tane farklı terim bulunduran bir şey nesi zor olabilirki koskoca C++ gibi bir şey değil sonuçta.
Skript ile Bukkitin %35 i kodlanabilir.
Bence o kadar ufak çaplı bir konsept değil.

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript ile Bukkitin %35 i kodlanabilir.
Bence o kadar ufak çaplı bir konsept değil.
Bukkit demişken ben bir türlü indirme yerini bulamadım bir kaç ay önce bukkit indirmesi durdurulmuştu siteden noldu ben linkini bulamadımda bukkitin varsa atarmısın.

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bukkit demişken ben bir türlü indirme yerini bulamadım bir kaç ay önce bukkit indirmesi durdurulmuştu siteden noldu ben linkini bulamadımda bukkitin varsa atarmısın.
Google'a yive mirror yaz oradaki siteden bütün sürümleri bulabilirsin.

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Skript öğrenmeniz kodlama hayatınız için büyük bir hata olur
Çünkü onun kadar kötü yazımı olan bir dil yoktur dünyada
Yani en basitinden yüz yıllık büyüktür küçüktür kuralını bile katlediyor, ki o yüzden ben onu kodlama dili olarak görmüyorum ki skript kodlayanlarıda coder yada benzeri bir şahıs olarakta görmüyorum :(
Bu iş tamamen istekle alakalı yani eğer merakınız varsa C konusunda bile çok iyi seviyeye gelebilirsiniz :(
Şahsen ben çocukken direk c++ ile başladığımdan skript js vb diller bana aşırı saçma geliyor yazım olarak :(
Yani diyorumki skript ile uğraşmayın java öğrenmek roket mühendisliği gibi bir şey değil sadece üzerine düşeceksiniz :(

• Beğen
Reactions: scc

P4RS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Programlama dilleri ile skripti karşılaştırmayın
Sadece minecraft için oluşturulmuştur
ayrıca java bukkit modülü kadar işe yarar
İlk öğrenme aşamasında her şey zordur çalışarak kolay hale gelir :)