Naruto Animesi hakkında ne düşünüyorsunuz ve türkiyenin anime durumu !

esar31

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba millet bu konuyu üşenmeden yazmak istedim nedense Naruto bana göre acayip güzel bir animedir ilk arkadaşlarım bana anime seyret dediğinde ben çocukmuyum dedim ama zorla bi 10 bölüm izlettiler birden sarmaya başlada türkiyede çok az naruto seyreden var bu sayıyı arttırmak ve narutoyu beğendirmek için bir sayfa açtım ve desteklerinizi bekliyorum : https://www.facebook.com/narutotranime48 Yorum yazabilirsiniz sayfaya alım varr !!!

Saygılarımla
Esar31

esar31

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Narutoyuda tavsiye ederim kardeşim :D

dberkay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şimdi durum bence şu ki;
Türkiye'de çoğu kişi için "anime" kavramı sadece Naruto'dan ibaret. Ki animesini izleyenlerin %99'unun mangasını takip etmediği ve bu yüzden çok büyük şeyler kaçırdığı da bir gerçek. Ben naruto'yu bitirdim. Shippuuden'ın da ilk 145 bölümünü falan izledim fakat derslerim nedeniyle ve olaylar birbirini tekrarladığından eski akıcılığını kaybetmesinden dolayı izlemeyi bıraktım. Daha farklı animelere yöneldim. Naruto'dan kat kat daha güzel animeler gördüm. Sadece 4 bölümlük bir animenin bile izlediğim 350-360 bölüm naruto'dan daha büyük zevkler yaşatması, naruto izleyerek kaybettiğim vakit için üzülmem gerektiğini düşündürdü... Ve acı durum şu ki; Ülkemizde anime kültürü sıfır. Neredeyse hiç otaku yok. Çoğu kişi animeleri birer çizgi film olarak nitelendirerek ve çizgi filmleri sadece çocukların izlediğini düşünerek animeleri bir kenara atıyor. Büyük ihtimalle bu yüzden çok az otakuya sahibiz. İnanıyorum ki şu düşünceyi insanlarımızın kafasından silebilsek biz de anime kültürü konusunda gelişebiliriz. Eğer aranızda gerçek birer otaku olmak isteyen varsa benimle iletişime geçsin. Hafiften ağıra doğru izlenmesi gereken animeleri sıralayayım. En azından ülkemizde bu kültürün gelişmesi için biraz çaba göstermiş olurum.

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Narutonun sarması normal ama Narutodan başka anime de var. Türkiye deki çoğu kişi 23-24 bölümlük animeleri animeden saymıyor izlemiyor ama filler dolu 345 bölüme fillersız bir Highschool DxD yi tercih ederim. Türkiye deki anime anlayışı şudur ki Naruto, Bleach, One Piece, DeathNote. Ihm efendimise dersler olsada günde bir 2 saat felan izliyosan önerebileceğim seriler yok değil. FMA, FMA 2: Brotherhood, HunterxHunter2009, shingeki no kyojin, Free!, Kuroko no Basket(Spor animeleri tutmasada devrim niteliğinde girdi anime dünyasına), Kingdom, Code Geass: R1 ve R2, Highschool DxD ve Highschool DxD : New, Code:Breaker bunları izlemediysen önerebileceğim serilerden. Daha birçok fazla anime var ve bunları keşfetmek size kalmış tek bir animeye çakılmayın. Çünkü her ne kadar çok sevsemde OnePiece 700 bölüm ve bir yerden sonra tak ediyor küçük 10-20 bölümlük bir animeye başlayın ve bitirin sonra geri dönün. Mesela abartmak gibi olmasın FMA'yı Bleache ara vermek için bitirdim(2 seri yaklaşık 110 bölüm). Bu arada Otaku kavramınada açıklık getiriyim. Otakuluk 7/24 Bleach,Naruto izlemek değil gördüğün her animeye en azından bir göz atmak bitirdiklerini bir heveste bitirmektir ama bir otaku hiçbir zaman bir animeye çakılmaz.

dberkay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Mesela bugün Bougyakusareta Tamashii no Jukyou izlemeye başladım. Vaktim dar olduğu için ilk 2 bölümünü izledim gerçekten harikaydı. Yine aynı tür bir anime isteyenler için kesinlikle şu ana kadar beni en çok etkileyen anime olan Another'ı önerebilirim. Zaten aklımda olan animelerin bir kısmını @Neadiatre yazmış ama yine de aklıma geldikçe yazarım. Türkiye'de anime sever bir topluluk oluşturmak için ufaktan ufaktan çalışmaya başlasak gerçekten iyi olacak. Anime izliyor musun diye sorduğum birinden "******'ler çok güzel ihihihi" veya "Bebek işi be onlar" tarzı cevaplar almak gerçekten usandırmaya başladı.

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Açıkçası Herkezi Anime İzlemeye Zorlayamazsınız Bence.Ben yaklaşık 10 bölüm izledim beğenmedim vazgeçtim.Herkezin Tarzına Uyan Şeyler Değil.Ben TWD İzliyorsam Biri Gider TVD izler.Olay bu.

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Açıkçası Herkezi Anime İzlemeye Zorlayamazsınız Bence.Ben yaklaşık 10 bölüm izledim beğenmedim vazgeçtim.Herkezin Tarzına Uyan Şeyler Değil.Ben TWD İzliyorsam Biri Gider TVD izler.Olay bu.
Zorlama değil buna çizgifilm demekten vazgeçilmeli :D Geçen gün Büyük Risk izlerken DeathNote dan kısa bir bölüm verip. Bir çizgifilm dedi. Yani bazı şeylerin değişmesi lazım Whovianlık tanınan bir şey şu günlerde ve Whovianları çoğu kişi biliyor Otakularda aynı şekilde olmalı. Sınıfa Otaku Nedir diye sordum cevap veren 2 kişi çıktı. Ki sınıf 34 kişilik. :D

dberkay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Zorlama değil buna çizgifilm demekten vazgeçilmeli :D Geçen gün Büyük Risk izlerken DeathNote dan kısa bir bölüm verip. Bir çizgifilm dedi. Yani bazı şeylerin değişmesi lazım Whovianlık tanınan bir şey şu günlerde ve Whovianları çoğu kişi biliyor Otakularda aynı şekilde olmalı. Sınıfa Otaku Nedir diye sordum cevap veren 2 kişi çıktı. Ki sınıf 34 kişilik. :D
Kesinlikle. Artık bunları aşmamız gerek.

TheSunLight

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Birakin su animeleri gidin cartoon network izleyin kıhkıh o.O

Ben Yolladim Mesaji Bisey Kullanarak Sizede Begenmek Duser Mesaji...

esar31

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şimdi durum bence şu ki;
Türkiye'de çoğu kişi için "anime" kavramı sadece Naruto'dan ibaret. Ki animesini izleyenlerin %99'unun mangasını takip etmediği ve bu yüzden çok büyük şeyler kaçırdığı da bir gerçek. Ben naruto'yu bitirdim. Shippuuden'ın da ilk 145 bölümünü falan izledim fakat derslerim nedeniyle ve olaylar birbirini tekrarladığından eski akıcılığını kaybetmesinden dolayı izlemeyi bıraktım. Daha farklı animelere yöneldim. Naruto'dan kat kat daha güzel animeler gördüm. Sadece 4 bölümlük bir animenin bile izlediğim 350-360 bölüm naruto'dan daha büyük zevkler yaşatması, naruto izleyerek kaybettiğim vakit için üzülmem gerektiğini düşündürdü... Ve acı durum şu ki; Ülkemizde anime kültürü sıfır. Neredeyse hiç otaku yok. Çoğu kişi animeleri birer çizgi film olarak nitelendirerek ve çizgi filmleri sadece çocukların izlediğini düşünerek animeleri bir kenara atıyor. Büyük ihtimalle bu yüzden çok az otakuya sahibiz. İnanıyorum ki şu düşünceyi insanlarımızın kafasından silebilsek biz de anime kültürü konusunda gelişebiliriz. Eğer aranızda gerçek birer otaku olmak isteyen varsa benimle iletişime geçsin. Hafiften ağıra doğru izlenmesi gereken animeleri sıralayayım. En azından ülkemizde bu kültürün gelişmesi için biraz çaba göstermiş olurum.
Animesinide mangasınıda severek takip ediyorum :)

• Beğen
Reactions: DIO

lahuti

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Naruto Candır,Gerisi Heyecandır !

AzaZeLL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aha bir narutocu ergen daha :D vazgeçin şu narutodan ya, narutodan kat kat daha güzel animeler var :D