MSI GTX 950 ve Intel i3-6100 Sistem Toplama

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu sistemi topladım. Bütçem 2500 ile 3000 bin TL arasında. Sistem nasıl ? Daha çok programlama yapıyorum. Hali Hazırda Android uygulama geliştiriyorum. Tizen geliştirmeye başlayacağım fakat kullandığım sistem AMD olduğu için HAX Driveri kurulmuyor. Onun için intel sisteme ihtiyacım var, programlama yaptığım kadar oyunda oynayacağım Farcry 4 - gta 5 - Battlefield 4 Ultra kaldırsın istiyorum. Kısılacak bir parça varsa söylermisiniz? Yoksa bunu alayımmı ?

Son düzenleme:

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
3k bir bütçe için fazla gereksiz bir sistem olmuş. 3K pc toplayıpta gtx 950 koymak saçmalık oluyor. Kasa işlemci soğutucu anakart vs değiştirilerek ihtiyaç fazlası olmayan daha ideal bir sistem toplanabilir en azından cpu ve gpu bakımından daha elverişli bir sistem.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
3k bir bütçe için fazla gereksiz bir sistem olmuş. 3K pc toplayıpta gtx 950 koymak saçmalık oluyor. Kasa işlemci soğutucu anakart vs değiştirilerek ihtiyaç fazlası olmayan daha ideal bir sistem toplanabilir en azından cpu ve gpu bakımından daha elverişli bir sistem.
Neleri kaldırıp, yerine ne ekleyebilirim?

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Neleri kaldırıp, yerine ne ekleyebilirim?
Öncelikle şöyle anlatayım.
Kasa gösterişli bir kasa ihtiyaç fazlası sadece görüntüsü vs oda senin işine pek yaramaz zevk konusuna girer ve böyle bir sistemde böyle bir kasa alıp ekran kartını bu derece düşük tutmak bence pek mantıklı bir davranış değil.
Kasa ve Psu verdiğin fiyat kargo vs derken ortalama 600TL gibi bir şey yapıyor onun yerine daha masrafsız uçuk görüntüden uzak bir kasa tercih edilebilir dahili güç kaynaklı vs ciddi anlamda kazanç sağlanır 200-300TL gibi bir miktar cebinde kalır.
DDR4 sistem toplamak istiyormusun yoksa sadece tavsiye üzerine böyle birşeymi yaptın bilmiyorum ama DDR3 bir sistem toplarsan yada DDR4 ram 8 gb düşürülüp tek modül ilerde 8+8 yapmak amaçlı bir ram alınabilir ve anakartta bu kadar yükseğe çıkılmadan kasadan ettiğimiz fiyat tasarrufu kadar bir miktar elde edilebilir.
SSD şu an için pek gerekli görmüyorum sonuçta sistemin ssd olmadan açılabilen bir makine. Şimdi gelipte bana ssd şöyle böyle övüp kulaktan dolma bilgiler ile illaha laf yapanlar olacaktır şöyle açıklayayım;
Ram 8gb düşürdük ilerde +8 tek mödül olarak 16gb upgrade edebileceğiz. Şuanda elimizde olan bir HDD mevcut sistem HDD ile çalışabilir durumda ben illaha SSD istiyorum o olmadan çalışmam demiyor. SSD şuanlık almadan diğer donanımlardan elde edeceğimiz kazanç ile ekran kartı ve işlemciyi ilerde upgradeye gerek kalmayacak şekilde toplamak daha mantıklı onuda şöyle açıklayayım;
Bir SSD alıp ekran kartını X almak yerine Y alınıp bir müddet sonra istediği performansı alamayınca illaha upgrade etmek isteyecek buda eski ekran kartına verdiği parayı çöpe atması demek belki farklı forumlarda vs satar ama genede verdiği paranın yarısını anca kurtarır. Ram 16 gb den 8gb düşürüp ilerde 8 gb takmak gibi kolay upgrade edilebilen bir donanım ama ekran kartı ve işlemci konusunda durum malesef ki öyle değil. Şuanda SSD vereceği parayla daha tatmin olacağı bir sistem toplanır tam açıklayamadım fazla zamanım yok ama anlamışsınızdır umarım.
Bunları düşünüp tekrardan upgrade konusunda daha elverişli sadece göz zevki vs için ilerde pişman olacağın bir sistem toplamaktan vazgeçip daha düzenli bir sistem toplayabilirsin. Bunları gözden geçirip tekrar bir sistem toplarsan yorum yaparım.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
İsteğe bağlı olarak WD HDD yerine Seagate'ye de bakılabilir. Öyle bir bütçeye GTX 950 yakışmaz. Yeni çıkan GTX 1050 Ti modeline bakın. Eğer diğer yerlerden kısabilirseniz GTX 1060'a bakın.
Kasa çok süslü gibi duruyor. Zalman Z3 Plus'a bakabilirsiniz.
PSU ve soğutucu ise daha bilindik markalara bakarsanız daha iyi olur.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sistemi Upgrade yaptım, MSİ B150m Mortar Arctic alana RX470 Ekran kartı 50 TL indirimliydi. Onları seçtim ve Rami 8 GB'a düşürdüm. Ve ayrıca Mortar Arctic'in yanında MSI 230 TL Değerinde mause hediye ediyor. İşlemciyide Intel Core i5-6400 yaptım. Yarın Allah nasip ederse bu sistemi alıyorum...