Mod nedir ? Ve bazı modlar.

Krebron

Arminas Prime
En iyi cevaplar
0
Mod nedir ?
-mod oyunculara çeşitli aksiyonlar vermek için oluşturulmuş ekstra pakettir ( yani ben öyle açıklıyorum :) )

Minecraft'da oturup single playerden 4 saat çalışmazsınız heralde çünkü belli bir süre sonra heyecan istersiniz peki bu heyecanı nasıl sağlayacaksınız işte bu nolar sayesinde.

• Too Many Items : Bu mod ile envantere girildiginde sağ tarafta tüm blokların alınabilenecegi bir pencere açar . Yeni sürümlerinde büyü veya iksir yapmak gibi değişik amaçlarıda eklenmiştir.
  • Not Enough Items : Too Many Items moduna kıyasla daha kullanışlıdır.Envantere girildiginde sağda bloklar oluşturur . Blokların üzerlerine gelerek U ile o madde ile ne yapılıldığını ve R tuşuna basararak eşyaların yapımını gösterir . Hile modu , yardımcı modu , üretim modu olarak 3 adet modu vardır .
  • Timber : Bu mod sayesinde bir ağacı en altından balta ile keserseniz tüm odunlar gelecektir.
  • Tree Captor : Timber'a benzer fakat sadece ağaçlarda çalışır ve yaprakları da alır.Ayrıca balta kesilen odun sayısı kadar hasar alır.
  • More Furnaces : Oyuna Demir, Altın, Elmas ve Gelişmiş fırınlar ve bu fırınlara koyulan geliştirmeler ekler. Geliştirmeler sayesinde fırındaki madenleri katlayabilir ya da lavları depolayabilirsiniz.
  • Rotten Flesh to Leather : Adından da anlaşılabileceği gibi çürük et'i pişirerek deri yapılmasını sağlar.
  • Backcraft: Bazı eşyaların malzemelerine ger çevrilmesini sağlar.
  • E & Q,T & A : Açılımı Emerald and Quartz Tools and Armors'dur. Zümrüt ve kuvars eşyalar ve zırhlar ekler.
  • Bluestone: Redstonu boyayarak elde edilen, redstondan hiçbir farkı olmayan fakat birbirleriyle ve redstonla birleşmeyen bluestone ve greenstone ekler.
  • Industrial Craft : Oyunun büyük modlarından biridir. Değişik makinalar ekler. Ayrıca uranyum, bakır ve kalay ekler, bunlarla alet yapılmaz, değişik kullanımları vardır. 3 Bakır tozu (Macrator ile elde edilir.) ile 1 Kalay tozu birleştirilerek, 4 Bronz tozu elde edilir. Bunlar pişirilip bronz yapılır. Bronz ile alet ve zırh yapılabilir ve bunlar elmas kadar güçlüdür. Modun eklediği başka bir eşya olan UU-Matter'ın 9 tanesiyle elmas 5 tanesiyle milselyum 7 tanesiyle iridyum gibi şeyler elde edilebilir.
  • Advanched Solar Panels : IC alt modudur. Advanched, Hybrid ve Ultimate Hybrit solar paneller ekler. Güçleri birbirlerinin 8'er katıdır.(Normalx8=Adv.,Adv.x8=Hybrid,Hybridx8=Ult. Hybrid)
  • Animated Player : Oyuncu animasyonlarını geliştiren bir moddur. Hareketli gözler, kaşlar, ağız , diz ve dirsek ekler. Bu mod texture pack'inizin char.png dosyasıyla çalışmaz. Yani texture pack'inizi bozabilir. Fakat bunun ayarı vardır, modun config dosyasındaki 4. Maddeyi false yaparsanız ve texture pack'in char.png dosyasını moda göre düzenlerseniz texture pack çalışacaktır.
  • Herobrine Mod : Bu modda Herobrine totem yaparsanız birkaç dakikada bir Herobrine çıkar . Korku dolu dakikalara hazır olun.
  • Slenderman Mod: Slender oyunundaki gibi bir moddur. KORKU DOLU ANLARA HAZIR OLUN.
  • Gravity Gun: Yerçekimi yabancası ekler, bu tabanca ile mobları ve blokları kaldırıp fırlatabilirsiniz.
  • Iron Chests : Bakır, Demir, Altın, Elmas, Kristal ve Obsidyen sandık ekler.
  • Mo' Zombies : Kral, Şovalye, Korsan, Madenci, Herobrine, Notch, Nether vb. zombiler ekler.
  • Steve's Carts: Özelleştirilebileceğiniz vagonlar yapmanızı sağlar. Normal vagonla çalışmaz, özel vagonları vardır.
  • Lucky Block: Dispenser ve 4 altın külçesi ile yapılan bir blok ekler. Bu bloğu kazdığınızda minecrafttaki tüm itemlerden çıkabilir fakat dev veya başka canavarlar da çıkabilir.
  • Mutant Creatures: Mutant zombi ,creeper ,endermen ,iskelet ,kardan adam ve Creeper minyonu gibi yaratıklar ekler. Mutant zombi size güçlü saldırır hatta size saldırdığında açlık barınız tamamen yok olur. Çok acıkırsınız hatta saldırınca sizi nadiren zehirleyebilirler. Ve bu yaratıklar normal zombiden daha şişman,daha büyük ve daha kaslıdır.Mutant creeper ise size saldırır. Eğer size yetişemezse size güçlü bir şekilde creeper minyonları fırlatır ve bu creeperler normal creeperdan daha küçük ve daha az patlar.Eğer mutant creeper'ı öldürürseniz tüm canlıları çekerek çok güçlü bir şekilde patlar.Mutant enderman ise normal enderman'dan daha zayıf fakat elleri parmakları vardır.Eğer kendisine saldırıldığını hissederse 2 kolu daha çıkar ve 4 kollu mutant enderman olur ellerine 4 tane blok alabilir size 4 blokla vurabilir veya fırlatabilirler. Eğer ölürse tüm canlıları içine çekerek yok olur ve içine çekerken can kaybedersiniz.Mutant iskeletler ise spawnlanır spawnlanmaz ellerine büyülü yay alır. Normal iskeletlerden daha büyüktür ve daha güçlüdür.Mutant kardan adam ise mutant zombiyle en büyük düşmanlardır.Ellerine buz bloğu alıp mutant zombilere fırlatırlar.Creeper minyonu ise normal creeperlardan daha küçük ve daha az patlar. Elinize TNT alırsanız sizi takip eder TNT ile sağ tıklarsanız size yardımcı olur.Ve sağ tıklayıp oturtabilir ve kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu canavarların normallerine bu modda gelen "Chemical X" adlı iksiri fırlatırsanız o yaratıklar mutant'a dönüşür.
  • Lava Boat: Bu mod sayesinde lav üzerinde gidebilen bir tekneniz olur.

Umarım mod arayanlara yardımcı olmuşumdur.
-iyi forumlar

Astroncukk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşım çok beğendim belki bunların hepsini bir mod paketinde toplarım.
Ama macintosh ta zor oluyor :(
Bunların hepsinin toplayıp mod paketi yaparsan sevinirim 2 yıllık minecraftçıyım ama bilmediğim modlar gördüm.
Eline sağlık.

Krebron

Arminas Prime
En iyi cevaplar
0
Arkadaşım çok beğendim belki bunların hepsini bir mod paketinde toplarım.
Ama macintosh ta zor oluyor :(
Bunların hepsinin toplayıp mod paketi yaparsan sevinirim 2 yıllık minecraftçıyım ama bilmediğim modlar gördüm.
Eline sağlık.
Teşekkürler fakat bende bu modları toplayabileceğimi sanmıyorum fakat şu konumu gözden geçirirsen kendin yapabilirsin link : https://forum.gamer.com.tr/konu/magic-launcher-nedir-nasıl-kullanılır-for-theact.177726/

MrChinggo

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benimde bilmediklerim varmış. Bilgilendirdigin için teşekkür ederim yararlı bir konu

GÜNCEL

Mustafa Kemal Atatürk !

MrChinggo

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecrafta giriyorum oyunda ekran hafif sola kayıyor ve soldaki yazılar gözükmüyor. Bu sorun sadece oyunda oluyor sence ne yapmalıyım ?

Mustafa Kemal Atatürk !

MrChinggo

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecrafta giriyorum oyunda ekran hafif sola kayıyor ve soldaki yazılar gözükmüyor. Bu sorun sadece oyunda oluyor sence ne yapmalıyım ?

Mustafa Kemal Atatürk !

Krebron

Arminas Prime
En iyi cevaplar
0

Mustafa Kemal Atatürk !
bilemiyorum forumlarda paylaş mutlaka bilen çıkar
-iyi forumlar