Minecraft'a İlk Başlandığınzdaki Acemilikleriniz?

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Etrafı kazabilip şekil vermek çok hoşuma gitmişti öyle bi oyun arıyodum renderlemeden mapda değişiklik yapabimek filan ilk yaptığım şey creative modda kendime mağra yapmak olmuştu :)

_Spiderus_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Valla ben oyuna ilk başladığımda pek acemiliğim olmadı bir craftingler i bilmiodum onlarıda bfchickenden azelzadan video izlerken öğrendim yatak yapamazdım alta yün üste tahta koyardım demiri tahta kazmayla kırılmayınca ******* ettim :D Oyuna ilk creativede başladım :S

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1.2.5 sürümlerinde falan girmiştim creative ye sonra kendime bi ev yaptım evimi creeperla r patlatıyodu birkaç dakka sonra canım sıkıldı sildim 1.5.2 lerde gene indirdim şimdi prosu oldum[DOUBLEPOST=1384637538,1384636466][/DOUBLEPOST]
Ben MineCraft'a ilk başladığımda neredeyse hiçbir şey bilmiyordum. Bir kaç video izlemiştim, bir de arkadaşların konuşmalarından böyle bir oyundan haberim olmuştu. ''Oyuna başlayınca ağaç kes direk ev yap. Geceleri yaratık çıkıyor. Dışarıda kalırsan ölürsün.'' demişti bir arkadaşım. Ama o aralar crafting'ten haberim olmadığı için kalas yapmadan direk odunları diziyordum :). Moblar eve girmesin diye tüm evi kapatıyordum, tamamen karanlık oluyordu. Her 2 dakikada bir çatıya delik açıp sabah olmuş mu diye bakıyordum. Daha sonra crafting yapmayı öğrendim arkadaşlarımdan. 1-2 site verdiler, ''Al buralarda bütün itemlerin yapımı var. Buradan yaparsın aklında tutamazsan.'' dediler. Neyse yavaş yavaş öğrenmeye başladım crafting'leri. Kapı, merdiven, cam gibi şeyler yapıp evi güzelleştirmeye çalıştım. Ama hala korkuyordum. Kapının önünü toprakla kapatıyordum geceleri. Sonra bütün gece evin altını kazıp elmas arıyordum :). Tabi o zamanlar elmasın derinde olduğunu bilmiyordum. Bu arada çubuk vs. üretmiştim. Ben bu çubuğu mobları öldürmek için silah olarak kullanacağız sanıyordum. Kılıcı daha keşfetmemiştim :). Sopayla (Ya da çubuk, gerçi ben hala sopa diyorum :).) iskeletlerin arasına daldım. O gün öğrendim ki ok ve yayı olan iskelete sopayla dalınca seni öbür tarafa yolcu ediyor (O zamanlar daha acemi olduğumdan savaş taktiği bilmiyordum, bodoslama, akıncı tarzında dalıyordum. Şimdi kolay tabi,oldukça tecrübem var artık.). Sonra kılıç yapmayı öğrenince bir daha denedim önceden yaptığımı, bu sefer örümcekler üstünde ama. Tabi bu arada yatak da yapmadığım için rastgele bir yerde doğmuştum. Benim kulübe, crafting table, chest vs. hepsini kaybettim. Koordinatlara bakmayı bilmiyordum o zamanlar. Sonra öle öle öğrendim oyunu. Çok şükür EnderDragon'u da indirdim. Oyunu bitirdim.

İyi oyunlar...!!!
ben hala bodoslama dalıyom :D demir set diziyom sonra 10 iskeletin arasına bodoslama dalıyom

engin deniz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
item yerlerini nasıl değiştirceğimi yani kılıçtan nasıl kazmaya geçilceğini bilmiyordum
(garip ama gerçek)

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
enes sana sordumuki ve bu ilk başlandığı acemilikler şimdi biliyodur

sonicmc4

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
tek blokluk ev yaptım
altın set skeleton var diye her tarafı tuzak kapısı ile donattım (tuzak kapısı adam basınca patlıcak sanıyodum)
köpeklerin tek daldığını sanıyodum bi vurdum 6 kişi daldılar :D
tnt uzaydan düşüyo sanıyodum çünkü arkim havadan tnt atıyodu
ve ilk oynadığımızda yanımda arkadaşım vardı onun sayesinde mc ile tanıştım