Minecraft'a Gelmesini İstediğiniz Şeyler/Yenilikler/İtemler

• Konuyu başlatan WitherMan
  • Başlangıç tarihi

alp75

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Star Warstaki her şey olsun (Star Wars delisiyim)

ParvulaPX

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yatak değiştirilsin.
Çalışma masası ve sandık yenilensin.

Modlarla ekleniyor bunlar :D

System32

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunların çoğunu önceden de söylemiştim ama birkaç yeni şey daha ekleyip yeniden yazıyorum.

- Altın aletler demirden daha güçlü olmalı.
- Beacon'lar ucuzlaştırılmalı.
- Oyuna yeni boyutlar ve bosslar eklenmeli.
- Her mobun bir bossu olmalı (Hexxit gibi)
- Elma gibi başka meyveler de gelmeli ve onların özel ağaçları olmalı. (Elma ağacı, armut ağacı)
- Crackliler için multiplayer yasaklansın, McSkinSearch'tan bulup benim kullanıcı adım ve skinimle sunuculara girenlerden BIKTIM ARTIK!
- Rüya ve kabus görme olsun ama çook, çok ender görülsün.
- Zombie Pigman eskiden olduğu gibi pişmiş et düşürsün.
- End'e gitmek zorlaşsın, Eye of Ender yapmak için yeni bossları da öldürmek gereksin, hatta Wither.
- Minecraft EULA'sı güncellensin lapisli sunucu mantığı ortadan kalksın, en azından EULA bir işe yarasın.

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunların çoğunu önceden de söylemiştim ama birkaç yeni şey daha ekleyip yeniden yazıyorum.

- Altın aletler demirden daha güçlü olmalı.
- Beacon'lar ucuzlaştırılmalı.
- Oyuna yeni boyutlar ve bosslar eklenmeli.
- Her mobun bir bossu olmalı (Hexxit gibi)
- Elma gibi başka meyveler de gelmeli ve onların özel ağaçları olmalı. (Elma ağacı, armut ağacı)
- Crackliler için multiplayer yasaklansın, McSkinSearch'tan bulup benim kullanıcı adım ve skinimle sunuculara girenlerden BIKTIM ARTIK!
- Rüya ve kabus görme olsun ama çook, çok ender görülsün.
- Zombie Pigman eskiden olduğu gibi pişmiş et düşürsün.
- End'e gitmek zorlaşsın, Eye of Ender yapmak için yeni bossları da öldürmek gereksin, hatta Wither.
- Minecraft EULA'sı güncellensin lapisli sunucu mantığı ortadan kalksın, en azından EULA bir işe yarasın.
Altın aletler demirden daha güçlü olmalı.
Bu dediğin imkansız çünkü arkadaşım altın demirden güçlü bir maden değil gerçek hayatta. Şimdi altından bir kazma yaptığımızı düşünürsek altın çok hassas ve narin bir maddedir demir kazmadan daha az ömrü olur. Mesela şöyle ki : Eline altın yüzüğü al ve bükmeye çalış 1 saniyede bükersin. Demirden bir yüzük olduğunu düşün onu bükmeye çalış bakalım bükebilecek misin ? İnanmıyorsan dene kardeşim :D

067_Ferhat

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tv eklesin npc evlenelim cocuk yapalim. Ne olcak baska

Telefondan yazıyorum yanlış yazarsam özür dilerim.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Entity 404: Error not found

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çoğu bana göre anlamsız.

Minecraft'a nelerin gelmesini istiyorsunuz ? Yazın Tartışalım :) Örneğin benim istedğim yenilikler ;

Koltuk eklensin.[MV] Eklenmemesi taraftarıyım. Yaratıcılık söz konusu olunca yapılabilir. Normal merdiveni yere koyarız iki yanına da tabela, al sana koltuk.
Masa eklensin.[MV] Eklenmemeli bence. Yaratıcılığımızı kullanabiliriz. Bir çit üstüne de bir basınç plakası al sana masa.
Yatak değiştirilsin. Şunu biraz daha açın.
Çalışma masası ve sandık yenilensin. Bunu da açın, ne gibi eksiklikleri varda yenileniyor bunlar?
Diğer ev eşyaları yenilensin. 3. kez yazmaya gerek duymadım. :)
Köyler ve köylüler değiştirilsin.[MV] Bence çokta iyiler. Değişince ne olacak?
Panjur eklensin. Mod yükleyin yada yaratıcılığınızı kullanın.
Perde eklensin.[MV] Mod yükleyin yada yaratıcılığınızı kullanın.
Gerçekçi bir ticaret sistemi yapılsın. Daha ne kadar gerçekçi olmasını bekliyorsunuz? O çağda ve o dönemde, takas sistemi olması gayet normal.
Para eklensin. Minecraft'ta para birimine 'Zümrüt' deniyor. :)
Hayatta kalma modu zorlaştırılsın. [Gerçek bir insan nasıl yaşar ? Su içerek,yemek yiyerek,tuvalete giderek,ve uyuyarak. Minecraft'ta su içme modu ve tuvalet modu var ama oyunda da olması güzel olur.] Buna katılıyorum.
Yaratıklar kaldırılsın.[Oyunda çoğu şey gerçeklikten çok uzak mesela yaratıklar.] O zaman oyun tamamı ile kaldırılsın. Gerçek hayatta her yer Pixel mi? :)))

EDİT:
Oyundaki itemlerin gücü ve bulunma zorluğu değiştirilmeli [MV] ve gümüş eklenmeli. Gümüşten ziyade daha değişik madenler olabilir. Mesela, zümrütün daha değerli olanı Rubi.
Altın ve Zümrüt kaldırılarak yerine başka madenler eklenmeli. Minecraft'ın fosilleşmiş, olmazsa olmazı, kaç yıllık madenlerini değiştirmeye kalkmayın, saygısızlar sizi. :D
Sesler değiştirilmeli. Bence şu anki sesler gayet güzel. Rahatsızsanız Resource Pack yükleyin.
Müzikler değiştirilmeli. Üsttekinin aynısı.
Araba eklenmeli.[MV] Yok artık, yorum bile yapmayacağım.
Modlar kaldırılmalı ve modlardaki özellikler ve araçlar/itemler/moblar/biyomlar oyuna eklenmeli. Modlar Minecraft'ın olmazsa olmazlarından. Kaldı ki tüm modlarda ki item'leri, mob'ları vs. vs. eklemeye kalkarsak Minecraft çöker. Tüm modları bırakın seçici olup sadece en güzelleri eklense bile çöker. :)
Skinler değiştirilmeli. Neden? Neleri var ki değişiyorlar?
Gübre eklenmeli. Belki olabilir.
ÖNEMLİ EDİT:
Yerçekimi eklensin. Yerçekimi zaten oyunda bulunuyor ama belli başlı (kum, kırmızı kum, çakıl vs. vs.) bloklarda tabii ki. Ancak bu tüm bloklara eklenirse Build yapmak imkansız olur. :)
Fiziğe aykırı şeyler düzeltilsin Siz yazın, ama neler aykırı onu da yazın. Sadece başlığı yazmakla olmuyor.
EDİT:
Yeni moblar eklensin.[MV] Sadece başlığı yazmakla olmuyor, önerisini yapın.
Yeni bitkiler eklensin.[MV] Sadece başlığı yazmakla olmuyor, önerisini yapın.
Yeni biyomlar eklensin.[MV] Sadece başlığı yazmakla olmuyor, önerisini yapın.
Yeni boyutlar eklensin.[MV] Sadece başlığı yazmakla olmuyor, önerisini yapın.
Kasaba eklensin. Kaleler eklenebilir.
Şehir eklensin. Kaleler eklenebilir.
Redstone yerine kablo eklensin. Kırk yıllık geleneği mi değiştireceksiniz?
Elektrik iletici (santral) eklensin. Redstone Repeater ve Redstone Comporator*. :)
Elektrikle çalışan aletler gelsin. Piston vs. vs. :)
İksirler kaldırılsın yerine ilaçlar gelsin. Bilemiyorum ama bence değişmesin.
Mevsimler 4 mevsim ayarına göre ayarlansın. Biyom dengesi bozulur, oyunun tadı çıkmaz.

Aklıma gelenler bu kadar daha aklıma gelirse editlerim arkadaşlar.Size uygun olmayan ve mantıksız gelenleri söyleyin arkadaşlar hemen silerim.

NOT: Sonunda [MV] işareti bulunan yazıların modu vardır.

Amacım muhalif olmak değil. Sadece bunlar benim görüşlerim.