Minecraft'a Bütün Kaynakları Kulladırma

J3yEreN

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhabalar.
Arkadaşlar ben şimdi FTB İnfinity Lite 1.10.2 1.8.0 modpack oynuyorum ve aldığım Fps değerleri ortalama 150 Fps kadar ve ekran kartı, işlemci kullanımı %40-50 oranlarında gözüküyor.
Benim istediğim ise bu oranları %80-90' a kadar çıkartmak istemem ve Fps değerlerimi daha yüksek görmek istemem. :)
Bunun için herhangi bir Java Paramets var mı? yoksa: Yok kardeşim o öyle olacak. Durumumu var. ?
En ufak yardımı dokunan herkese teşekkürler.

Sistem Özellikleri:
İntel Core i7 6700HQ işlemci
Nvidia GTX960m 4GB GDRR5
16GB DDR4 bellek
128GB SSD + 2TB HDD

Windows 10 64bit

Java Sürümü: version 8 update 121 (build 1.8.0)
Minecraft: Premium
Launcher: FTB LAUNCHER (v.1.4.14)

Kullandığım paramets'ler: "-Duser.language=en -Duser.country=US"

NOT: Resimdeki FPS değeri yazan değerin yarısı kadardır.!!!

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    507.3 KB · Görüntüleme: 376

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bildiğim kadarıyla ekran kartı kullanımını java değil bilgisayarın kendisi ayarlıyor. Yani o dediğin şeyi yapmanın bir yolu olmayabilir.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Zamanında 1000 fps alıyordum.Gözüm yükseldi ve bu 200 100 lere düştü.Haline şükretmen yeterli olacaktır.Onun haricinde oyun hızlandırıcı programlar kurabilirsin,temp ve %temp% klasöründe ki çöpleri silebilirsin.

J3yEreN

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Zamanında 1000 fps alıyordum.Gözüm yükseldi ve bu 200 100 lere düştü.Haline şükretmen yeterli olacaktır.Onun haricinde oyun hızlandırıcı programlar kurabilirsin,temp ve %temp% klasöründe ki çöpleri silebilirsin.

Elbette bende artık şükredicem. :D En azından 60fps altını görmediğim için kasma donma sıkıntıları yok.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Razer Cortex kullan. FPS'ini yükseltir.
Razer Cortex'in yaptıklarını kendinde yapabilirsin. Gereksiz servisleri ve işlemleri kapatman yeterli.

Elbette bende artık şükredicem. :D En azından 60fps altını görmediğim için kasma donma sıkıntıları yok.
Vsync ile oynamanı tavsiye ederim. FPS üzerindeki iniş çıkışlar nedeniyle oluşan takılmalardan kurtulmuş olursun ve görüntü daha akıcı olur.

J3yEreN

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Razer Cortex kullan. FPS'ini yükseltir.

O tür programlarının gereksiz olduğunu düşünüyorum ve kullanmıyorum.
Ayrıca benim amacım işlemci, ekran kartını kullandırma daha fazla yer açtırma değil :D

Razer Cortex'in yaptıklarını kendinde yapabilirsin. Gereksiz servisleri ve işlemleri kapatman yeterli.

Vsync ile oynamanı tavsiye ederim. FPS üzerindeki iniş çıkışlar nedeniyle oluşan takılmalardan kurtulmuş olursun ve görüntü daha akıcı olur.

Evet bunu bende düşünmüştüm kayde değer sonuçlar veriyor. :)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Minecraft zaten ekran kartı değil işlemci ağırlıklıdır.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Evet bunu biliyorum.
Oyun içinde sürekli render işlemi olduğu için işlemci öncelikli fakat işlemci kullanımım %30 civarlarında :D
Demek ki o kadarının kullanılması gerekiyor. Oyun daha fazlasına ihtiyaç duysa daha fazlasını kullanır. Ha diyeceksin ki niye tamamını kullanmıyor bende diyeceğim ki işlemci kullanımı artınca uygulamanın performansı artmaz. Uygulamanın performansı işlemci hızına göre değişir.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Razer Cortex kullanıyorum ve Minecraft için hiçbir işe yaramadığını söyleyebilirim. Nvidia GeForce Experience işe yarayabilir. Minecraft düşük ayarlarda oynandığı zaman pekte bir fark yaratmıyor. Öyle de deneyebilirsin.

J3yEreN

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Razer Cortex kullanıyorum ve Minecraft için hiçbir işe yaramadığını söyleyebilirim. Nvidia GeForce Experience işe yarayabilir. Minecraft düşük ayarlarda oynandığı zaman pekte bir fark yaratmıyor. Öyle de deneyebilirsin.

Nvidia GeForce Experince Ekran kartı için yazılım sağlayan bir program minecraft gibi oyunlarada optimizasyon seçenekleri sunmuyor ne yazıkki.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Nvidia GeForce Experince Ekran kartı için yazılım sağlayan bir program minecraft gibi oyunlarada optimizasyon seçenekleri sunmuyor ne yazıkki.
Razer Cortex programı da "Görev Yöneticisi" kısmından halledilecek şeyleri hallediyor o kadar. Minecraft'ı optimize eden sadece ekran kartları için olan programlar.