Minecraft-Tunngle ile Server Kurma Resimli Anlatım!!(Hamachi Benzeri)

Konu Size Yardımcı Oldu mu?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Oyunizm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Hamachi de Çok Fazla Sorun Olabiliyor.Bu Programımız Hamachi Gibidir.Daha Kullanışlı Bir Programdır.Videolu Anlatım En Alttadır.Video Alıntıdır.

Aşağıdaki Adımları İzlerseniz Sorun Çıkmayacağını Düşünüyorum.

1.Aşağıda Verdiğim Linke Girip Direk Üye Olabilirsiniz Programa Giriş Yapmak İçin Gerekli!!
http://www.tunngle.net/community/index.php?app=core&module=global&section=register

2.Üye Olduktan Sonra Buradaki Linkden Programı İndiriniz.
http://www.tunngle.net/community/files/file/531-tunngle-setup-v4513exe/

3.Kurulum Aşaması
a)"Tunngle_Setup_v4.5.1.3 "dosyayı açtıktan sonra gelen ekranda Next Diyoruz. Next dedikten sonra program kurulum aşamasında bir uyarı gelecektir buna Evet diyoruz.
c)Burada program yükleme sırasında 2. bir uyarı gelecektir hata değildir her defasında yüklenirken bu şekilde gelecektir.Tamam deyip kapatıyoruz.
d)Buradaki yükleme bittikten sonra "Next" diyoruz bir sonraki işleme geçiyoruz.
e)Burada Tunngle Gadget yüklensin mi diye soruyor yüklensin diyorsanız "Instal the Tunngle Desktop" Gadget kutucuğunu işaretliyorsunuz yüklemek istemiyorsanız kaldırın ve "next" deyin.
f)Bu aşamada "I accept the agreement "yazısının bulunduğu kutucuğu işaretleyip "next"diyoruz.
g)Burada "e)" aşamasında yaptığımız Gadget yükleme işlemini burada bir daha soruyor "Yükle" yada "Yükleme" seçeneklerinden birini seçiyoruz.(İsteğe Bağlı!!)

h)Yükleme bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatılsınmı diye soru soruyor ben kesinlikkle
yeniden başlatılmasını tavsiye ediyorum.Yeniden başlatmadığınız taktirde bi kaç küçük sorun çıkabiliyor.Finish diyip bilgisayarımızın yeniden başlamasını bekliyoruz.

ı)Bilgisayarımız yeniden başladıktan sonra programımızı açıyoruz.Üye olduğumuz "Username" "Password"u sol attaki boş kısımlara yazarak giriş yapıyoruz.

j)Giriş yaptıktan sonra bu şekilde bir hata gelecektir "Ok" diyoruz.

k)"Ok" dedikten sonra bu şekilde bi ekran gelecektir onayla sekmesini kapatmadan arkadaki listeye bakınız listede ilk sırada olduğu gibi: Ad=Tunngle Adress=Bilgisayardan Bilgisayara Değişmektedir.
Adaptör İsmi=TAP-Win39 Adapter V9 (Tunngle) #2 şeklinde bir yazı olacaktır onayla kısmında da bu yazının aynısı yazıyorsa evet deyip devam edin.Eğer Yazmıyorsa programı silip yeniden kurun.(Yeniden Başlatma Gerekiyor)

l)Evet dedikten aşağıdaki gibi bir ekran geliyorsa kurlum başarılıdır. Aşağıda gördüğünüz gibi "Ağ Konumu Ayarla" ekranı çıkacaktır.[Görev Çubuğunu Kontrol Ediniz :)].Burada "Ortak Ağ" sekmesine tıklıyoruz ve ekranı kapatıyoruz.(Kendide Kapanabilir Emin değilim)

m)Bu aşamamızda arkadaşımızla oynayacağımız oyunun ismini sol üste yer alan "Network Search" kısmına oyunun ismini yazarak aratıyoruz.

n)Arattıktan sonra sırayla serverlar(siz ne dersiniz bilmiyorum) çıkacaktır burdan herhangi birine gireceksiniz.(Arkadaşınızında Aynı Yere Girmesi Gerekli!!)

p)İşte son aşamamız.Serverlardan birine girdikten sonra solda resimde gördüğünüz gibi diğer oyuncularda olacaktır ve dikkat etmeniz gereken arkadaşınızın isminin yanında çarpı işareti olmaması gerek yoksa arkadaşınız kurduğunuz oyuna bağlanamaz(Eğer Varsa Diğer Serverları Deneyebilir Yada Tunngle'ı kapatıp açabilir ve bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz).Bir diğeri ise sol atta gördüğünüz "Geçici İp" bölümü.Burada hamachi ipsi yerine bu "Geçici İp"i yazmanız yeterli olacaktır.Eğer çarpı işareti her girdiğinizde varsa sürekli sorun yaşıyorsanız tunngle yeniden kurmanız gerekebilir.(Bunun nedeni verilen geçici iplerdir bazen sorun yaratabiliyor.)

Video Alıntıdır.Resimler Benim Tarafımdan Kendi Emeğimle Yaptıklarımdır.

Yardımcı Olduysam Teşekkür Etmeniz Yeterli :)

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Başka sunuculara bağlanırken hangi ipi yazcaz ve bu nerede?

Oyunizm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Başka sunucular derken sadece tunngle üzerinde girdiğin serverdaki sunuculara bağlanabilirsin eğer chate bakarsan bazı kullanıcılar server kurar ve iplerini yazar.Yazmazlarsada sen 1.6.2 veya 1.5.2 server ip? yazarsan 5dk içinde yazarlar.(Sanırım Bunu Anlatmak İstedin Yanlışsa Biraz Daha Ayrıntılı Sorarsan Sevinirim)

:)