Minecraft /testfor (Soru)

jumpak226

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba, komut bloğumda bir komut yapmış bulunuyorum. /testfor @p[r=9]
Bu komutun 9luk alanda bulunduğum halde beni GÖRMEMESİ için yapabileceğim bir şey var mı? Yardım için teşekkürler.
:D

Thepoisonn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
seni görünce comparatora güç veriyorya o gücü bir taşa ilet ve taşada redstonetorch koy böylece sen o alana girince torch sönecek ve devre kapanacaktır
anlamadıysan resimli olarak anlatabilirim tekrar

S

Switcher

Ziyaretçi
seni görünce comparatora güç veriyorya o gücü bir taşa ilet ve taşada redstonetorch koy böylece sen o alana girince torch sönecek ve devre kapanacaktır
anlamadıysan resimli olarak anlatabilirim tekrar
Arkadaşın dediği doğru veya şöyle bir şeyde yapabilirsin.
bu komutu yazdıktan sonra compratör koy sonra bir tane daha komut yaz . Nasıl bir komut mu örneğin scoreboard ile. Anlamadıysan ;

CommandBlock[testfor @p[r=9]] > Comprator > CommandBlock[testfor @p score_k=5] > Comprator

Böyle . Yani yeni bir Kriter oluşturuyosun.

jumpak226

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
@Switcher @Thepoisonn Yardım için teşekkürler fakat benim istediğim başka bir oyuncuyu görüpte beni görmemesi. Yazınızdan anladığım kadarıyla scoreboard ile yapacağım değil mi?

S

Switcher

Ziyaretçi
@Switcher @Thepoisonn Yardım için teşekkürler fakat benim istediğim başka bir oyuncuyu görüpte beni görmemesi. Yazınızdan anladığım kadarıyla scoreboard ile yapacağım değil mi?

Evet yani bir scoreboard oluşturursun örneğin Deneme diye fakat dummy olmak zorunda , sonra her oyuncunun o scoreboardda 1 olmasını sağlamalısın , fakat sen kendini 2 yapıcaksın testforda ise sadece 1 olanları görücek.