Minecraft Sunucu Yardımı

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar biz bir ekip olarak Minecraft sunucusu açacağız. Geçen yaz ve onda önceki yaz Nitrado'dan cüzi olmayan bir rakama sunucualmıştık. Fakat tabii ki Nitrado'nun mükemmel koruma sistemi tüm DDOS'ları engelledi (!) Bizde bu yaz farklı bir şey denemek istiyoruz. Sizce hangi hosting şirketi mi bilişim mi dersiniz bilmem de hangisi onların diğerleribe göre daha iyidir. Biraz araştırdım. Biz 6 GB Ram ile 50 kişilik düşünüyoruz ufak ufak. Kimisinde 70-80 kimi 120-140 çok değişken. Sizce hangisi en iyisi hem fiyat hem performans olarak. Bir de şu DDOS koruması olayı doğru mu yoksa firmaya göre değişir mi? Batihost, AxiTR, McPRO(bu biraz pahalı:)) TTNet Bilişim, Büyükweb, Skynet Bilişim vs. Ben burada en çok Skynet'i sevdim çünkü 16 GB Ram i7 işlemci 300 kişilik kapasiteli falan 95 TL. Diğerlerine göre çok fazla ucuz. Lütfen yardımcı olunuz tüm fikirlere açığız ( Nitradi hariç tabi :) )

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
16 GB ram ve i7 işlemciyi 10-20 kişi ile paylaşıyorsundur emin ol. Bu gibi firmalar çok paylasimcilardir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
16 GB ram ve i7 işlemciyi 10-20 kişi ile paylaşıyorsundur emin ol. Bu gibi firmalar çok paylasimcilardir.

Haklısınız sanırım. Ayrıca forumda en çok adını gördüğüm kişisiniz tecrübelisiniz sanırım. Umarım tecrübeniz benim sorunumdada konuşur :) . Plamegame'den söz ettiler 6GB Ram i7 işlemci gene 115 TL. İyi diyorlar upload speed 627 mi neymiş de bence o kadar yüksek değildir. Şöyle 10-15 worldlü biraz fazla pluginli bir sunucuyu 6GB Ram ve i7 kaldırır mı? Ya da nasıl bir makina lazım ona?

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Haklısınız sanırım. Ayrıca forumda en çok adını gördüğüm kişisiniz tecrübelisiniz sanırım. Umarım tecrübeniz benim sorunumdada konuşur :) . Plamegame'den söz ettiler 6GB Ram i7 işlemci gene 115 TL. İyi diyorlar upload speed 627 mi neymiş de bence o kadar yüksek değildir. Şöyle 10-15 worldlü biraz fazla pluginli bir sunucuyu 6GB Ram ve i7 kaldırır mı? Ya da nasıl bir makina lazım ona?
Bir makinaya kaç Server kurduklarina bağlı ayrıca aldığın şeyin Paylaşımlı olup olmadığını bilmek önemli.

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bir makinaya kaç Server kurduklarina bağlı ayrıca aldığın şeyin Paylaşımlı olup olmadığını bilmek önemli.

Onu sorsam bana tabii ki yalnızca tek bir kişinin kullandığını söylerler değil mi :)

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Onu sorsam bana tabii ki yalnızca tek bir kişinin kullandığını söylerler değil mi :)
Sadece tek bir bilgisayara 1 kişi mi? kimse öyle bir şey demez öyle bir iddiası varsa dolandırıcıdir zaten. Direk makinanın tamamını almak öyle aylık 90 lira ile olmuyor ne yazık ki.
Edit. İşlemci olarak neyi belirtiyorlar Paylaşımlı mı paylasimsiz mi?

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sadece tek bir bilgisayara 1 kişi mi? kimse öyle bir şey demez öyle bir iddiası varsa dolandırıcıdir zaten. Direk makinanın tamamını almak öyle aylık 90 lira ile olmuyor ne yazık ki.
Edit. İşlemci olarak neyi belirtiyorlar Paylaşımlı mı paylasimsiz mi?

Onunla ilgili bir şey yazmıyor nereden öğreneceğim?

death1369

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Nitrado'nun güvenlik sistemiyle başım dertte ;( (exploit)