Minecraft Sunucu Açanlar Okumalı

MertXDDX

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba MinecraftTurk Forum Üyeleri,
Bildiğiniz üzere son zamanlarda "Minecraft Server Açma" olayı iyi bir arttı. Herkes artık server açmak istiyor. Ve malesef serverdan geçilmiyor.
Şimdi hepiniz diyorsunuz ki : "Ne yani bu kadar bilgi boşa mı gitsin ? "
Hayır. Boşa gitsin demiyorum. Demek istediğim, herkes server açarsa serverdan geçilmez ve artık bıkarız ki minecraft'tan bıkmayı hiç istemeyiz.
Eğer ille'de açıcam diyorsanız (BENCE) yapmanız gerekenleri söyleyeyim:
  • İlk Önce çapınızı belirleyin. Nasıl bir server açmayı planlıyorsunuz ? (Yani hedefiniz ve adımlarınızı belirleyin)
  • Sonra Java,Plugin,az birazda skript öğrenin. (Bu serverınızın yararına olacaktır)
  • Ekibinizi toplayın. (Server tek başına yürütülen bir iş değil. Bu yüzden size yardımcı,başadmin,admin,rehber vb.vs. yetkililer gerek)
  • her şey Ayarlandığına göre ayarlarınıza göre sunucu arayın. Aynı zamanda bütçenizde önemli. Bu konuda bilgi edinmenizde fayda var.
  • her şey tamam, Artık Websitesine geçin. HTML,PHP ve Javaskript öğrenin. (Bu size daha çok oyuncu kazandıracaktır)
  • Photoshop bilgiside tasarım ne kadar güzel olursa o kadar oyuncu kazandırır.
Ne kadarda kısa değil mi ? Hayır.Kısa değil. Ayrıntıya girilicek konular bunlar. Çap misal. Küçük bir server bir anda koca bir server olur. Tüm her şey değişir. Java bilgisi vs. vb. ne kadar fazla olursa oyuncu artar, yönetim ihtiyacı çıkar vs. vs. vs...... :ban: bıktınız dimi. İşte malesef 1 tane konunun 1 tane ayrıntısı herşeyi etkiler. Tamam. Kararınızdan vazgeçtiniz diyelim. Peki her şey boşa mı gitsin ? Tabikide hayır.

İşini iyi yapan. Her ayrıntısını düşünen bir sürü server var dermişim :yıkıl:.:olgun: . Malesef ki bunları yapanlar çok az. Eğer bir iş yapıldıysa rekabet gerektiriyor. Siz bilgilerinizi kullanarak gelişmişleri geçmeye çalışırsanız belki geçersiniz. Ama size özenen olucak ve diğerleride bu işe girince gerçekten server kirliliği olacak. Zaten bu dediklerimi yapmayıp diğerlerini yaparsanız... Sizde görürsünüz.

Hiçbirini yapmak istemiyorsanız merak etmeyin hala şansınız var. Six Java,plugin,Skript,Sunucu,HTML,PHP,Javaskrpit ve Photoshop biliyosunuz. Biraz araştırmadan sonra bu işte iyi para olduğunu görürsünüz. Fazla emek istemiyen bir iş. Aslında herkes buna yoğunlaşırsada malesef ki birşeye odaklanmanız gerekir.

Çok karışık olduysa anlatmak istediğim şu : Eğer herkes aynı şeyi yaparsa ordan bıkarsın. Neden sizde farklı şeyler bulmuyorsunuz ?

Alıntı Yapmayın, yapacaksanızda belirtin.Teşekkürler. Yararlı olabildiysem ne mutlu bana. Bu bölüme biraz daha ağırlık vericem.

Rlark

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok Haklısın
-Yarısını Okudu Ama Olsun!-

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim Bunun Tek Bir Çözümü Var Zaten
MC'yi Bırak
Problem Solved

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yanlış anlaşılmasını istemiyorum ama küçük yaşta arkadaşların bu işe merak sarmasını hiç istemiyorum açıkça. Bu server konusu devamlı bir sorumluluk gerektiriyor. Bana kalırsa ideal yaş 16 dan sonra. Bilincinde olurlar işin.
Yaş Sınırlamasının Pek Bir İşe Yarayacağını Sanmıyorum Yapılabilecek Tek Şey TC Kimlik Vererek Kayıt Yaptırman Bu Bayağı Yardımcı Olur.

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk başta saçma bir konu sandım lakin okuyunca neye değinmek istediğini anladım.Şahsen sana bu konu/konularda hak veriyorum.