Minecraft Pocket Edition Oyun Modu Değiştirme 0.7.0/0.7.1 (android)

• Konuyu başlatan _-KraliyeT-_
  • Başlangıç tarihi
K

_-KraliyeT-_

Ziyaretçi
Bildiğiniz gibi Minecraft PE de oyun modu (creative/survival) değiştirme seçeneği yok. Bunun için root yetkisi de gerekmiyor. Yalnızca marketten indireceğiniz herhangi dosya yöneticisi yeterli olacaktır. Ben şahsen Astro File Manager kullanıyorum.
Hadi başlayalım:
1-)Minecraft PE yi açın.
2-)Değiştireceğiniz haritanın hangi moda dönüşmesini istiyorsanız o modda yeni harita açın. (Harita ismi, cihazınızda bulunan hiçbir dosya ismiyle aynı olmasın!)
3-)Oluşturduğunuz harita yüklendikten sonra haritaya hiç ellemeden haritadan çıkın ve sonrasında görev yöneticisinden minecraft ı kapatın.
4-)Dosya yöneticisini açın ve sdcard/games/com.mojang/minecraftWorlds klasörüne girin.
Şimdi kafa karıştıran kısımdayız burayı iyi anlamaya çalışın yoksa haritanız hasar görebilir!!!!!!!!!
5-)Yeni açtığınız haritanın içine girin ve chunks.dat dosyasını silin.
6-)Modunu değiştimek istediginiz haritanın içine girin ve chunks.dat dosyasını kesin (kesmeden önce yedeğini almanız sizin yararınıza olur.)
7-)Kestiğiniz chunks.dat dosyasını yeni oluşturduğunuz haritanın içine yapıştırın.
8 -)İlk başta modunu değiştirmek istediğiniz harita yani içinde chunks.dat olmayan haritayı silin.
9-)her şey tamamlandıysa dosya yöneticisini kapatın.
10-)Her ihtimale karşı tableti kapatıp açmanız yine yararınıza olur.
11-)Tamamlanmış olmalı. Sorun çıkarsa alıntı yaparak sorun ben cevaplamaya çalışırım.

Dipnot: Hepsi kendi cümlelerim. Alıntı değildir.

Zangow

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu kadar uğraşacağıma haritayı bırakırım daha iyi.

xCoLDBuRNx

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
pocketinv editor daha rahat bence mapı seçion (minecraft kapalı olcak) daha sonra ayarlardan değiştircen kaydetcen accan tamam :D