Minecraft Ilk Gece Rehberi

dodoba

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu benim ilk yazım hatalar olabilir uyarın.Şimdi Minecraft nedir?Minecraft,3 D kübik bloklarla bina tasarımları yapmanızı,ayrıca geceleri ortaya çıkan sinir bozucu yaratıklardan korunmanızı konu alır.Tam bir mühendislik harikasıdır.Evet imdi oyunu açıyoruz.Karşınıza bir dünya çıkıyor.Eğer doğduğunuz yer karlı veya yağmur ormanlarıyla kaplıysa normal ova gibi yerlere gidin.Hemen ağaçlara fareyi basılı tutarak kesin.15-20 odununuz olunca birkaçı hariç hepsini e'te basınca çıkan yerdeki 4lü kutuya koyuyoruz.Ama hepsi bir yere.Sonra karşımıza ahşap parçası çıkıyor.Şimdi üretim yerine ahşap doldurun.Bir çalışma masası ortaya çıkacak.Sağ tıklayıp yere koyun.Yine ona sağ tıklayın.Geniş bir üretim ekranı karşınıza çıkacak.İki kalası üstüste koyup çubuk yapın.2 ahşap kalası alta aynı yere,2 ahşap kalası da üstüne beraber koyun.Toplam 8 çubuk olacak.Çalışma masasında iki çubuk üstüste üstüne kalas üsttekinin yanına ve onun altına kalas koyuyoruz.Baltamız hazır.Bir çubuk koyup üstüne iki kalas koyun.İşte kılıcınız.İki çubuğun üstüne üst tarafı tamamen kalasla kaplıyoruz.Bu da kazma.Çok gerekli olacak.İki çubuk üst orta ve üst sol kalas koyup çapa yapıyoruz.Buda tarımda lazım olacak.Sonra iki çubuk üstüste koyuyor ve onun üstüne bir kalas koyuyoruz ve küreğimiz hazır.Bu aletleri yaptıktan sonra birkaç domuz tavuk felan avlayın.İsterseniz en az 3 koyun da avlayın kılıcınızla.Sonra etleri pişirip yiyebilirsiniz.Kürekle toprağı kazın.Taş çıkınca kazmayla en az 9 tane kazın.Eğer daha çok alırsanız aletleri gece taştan yapabilirsiniz.Çalışma masasına ortası boş olacak şekilde taş diziyoruz.Fırında hazır.Eğer siyah taneli taşlar görürseniz onu da kazın.Kömür lazım olacak.Sonra kalan kalaslarla düz bir yere küçük bir ev yapın.Crafting table'da (çalışma masası) altı kalası ikili olarak üstüste dizerseniz kapı da yapabilirsiniz.Crafting tableyi kırıp eve koyun.Fırın yapıp eve koyun.Kürekle 1-2 kum kazın ve eve girin.Fırını sağ tıkla açıp alta 2 kalas,üste iki kum olacak şekilde koyun.Fırın yanacak ve sonunda cam ortaya çıkacaktır.Evin bir kısmını kırıp cam koyun.Odunları üste kalasları alta koyup odun kömürü yapın.Eğer kalasınız biterse yeni ağaç kesin.Çubuğunuz bittiyse yeni yapın.Alta çubuk ,üste kömür koyarak meşale yapın.Bunları eve koyun.Meşaleler hayati nesnelerdir.Çünkü ışık olmayan yerde yaratıklar doğar.Kalas veya kömürleri alta etleri üste koyup eti pişirin.Bu sırada gece olabilir.Kapı sağ tıkla açılıp kapanıyor.Eğer açık kalırsa canavarlar girebilir.Eğer yün topladıysanız crafting tablede alta tamamen kalas orta kısma tamamen yün koyup yatak yapın.Sağ tıkla koyun.Eğer taşınız kaldıysa aletleri kalas yerine taş koyarak geliştirin.Eğer ineklerden deri de aldıysanız üst orta hariç tamamen deri koyarak göğüslük,üst tamamen ve sağ sol ortaya deri koyarak kask,iki yana üstüste iki deri koyarak bot,alt ve orta kısmın ortasını boş bırakıp deri doldurarak pantolon yapabilirsiniz.Bunları e'ye basınca çıkan ekranda karakter resminin yanındaki resimlere sürükleyerek giyin.Yatağa sağ tıklayarak uyuyabilirsiniz.Yoksa bekleyin.Ayrıca etleri elinizdeyken sağ tıka basılı tutarak yiyebilir,açlığınızı doldurabilirsiniz.Eğer kırdığınız yapraklardan elma düştüyse yiyebilirsiniz.[DOUBLEPOST=1369025524,1368555504][/DOUBLEPOST]Hiç cevap yok mu?

Skeleton

Marangoz
En iyi cevaplar
0
İlk olarak ekipmanlarını yaparken sadece tahta pickaxe yapıp, en azından 17 cobblestone bularak tüm ekipmanını ve fırını tamamlarsa, hem zamandan hem de malzemeden kazanmış olur.

Ayrıca kömür bulunamadığı zamanlarda, Planke dönüştürülmeden ağaçları pişirirse, charcoal elde ederek de torchlarını yaratabilir.

Bunlar önemli ayrıntılardır. :)

dodoba

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Zaten söylemiştim yine de teşekkürler.[DOUBLEPOST=1369074881,1369051301][/DOUBLEPOST](Odunları üste kalasları alta koyup odun kömürü yapın.)Cümleyi paranyezle belirttim alıntı yapmayı bilmiyorum.

Skeleton

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kusura bakmayın ben odun kömürünü görmemişim. :) Bir tavsiye vereyim. Rehberlerini görselleştirirsen okuyucu daha rahat anlayabilir. :) Ayrıca uzun metinleri de sıkılmadan okur. :)

dodoba

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eklemeye çalışacağım.Teşekkürler.

berkehan09

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
bunları bilmeyen yoktur artık bu devirde bence :D ama yeni başlayanlar için güzel olmuş