Minecraft: İlk Gece Hayatta Kalma

pembepanter54

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft evreninde ilk gece hayatta kalmak zordur. Bu biraz şansa birazda beceriye kalır. Eğer güzel ağaç bol bir yerde başlarsanız şanslısınız demektir. Şimdi ilk işimiz ev yapmaktır.

Ev Yapmak: Ev oyundaki en önemli şeydir. Bu nedenle ilk onu yapmamız gerekir. Alanımızdaki ağaçları kesmemiz gerekir. Her bir odun 4 tahta blok yapar. Ben yaklaşık hep 30 odun toplayıp evimi yapıyorum. 20 odun topladık dersek:
30 x 4 = 120 adet tahta blok. Ama bir stok 64'tür bu yüzden bunlar çantamızdan iki kare yer alacaktır. Ev yapmak biraz vakit gerektirir. Öncelikle üç üst üste bir kare yapılmalıdır. Tıpkı şöyle(Ama hepsini kullanmayın.):

Sonra ise evinizin üstünü kapatın ki gece olunca evinizi yaratıklar basmasın. Şimdi evimiz bitti. Ama bir şey daha var. şu an evimiz bir yaratık doğma bölgesi. Çünkü karanlık. Şimdiki işimiz dışarı çıkıp odun toplamak ama 4,5 adet. Dört tahta blok yapıyoruz. Ve envanterdeki dört yapım kutucuğuna da bir adet adet koyuyoruz. Crafting Table elde ettik. Bir yere koyup sağ tıklıyoruz. Sonra stick yapıyoruz. Şöyle:
[/url]
Yaptıktan sonra oyundaki en önemli şey olan Kazma yani Picaxe’yi yapıyoruz. Şöyle:

Yaptıktan sonra alta kazıp biraz Cubblestone topluyoruz. (10,11 adet.) Ve crafting table’dan Ocak yapıyoruz şöyle:
[/url]
Şimdi ise topladığımız 4,5 odunla 4 tane daha tahta blok yapıyoruz ve ocağa koyup yakarak odun kömürü elde ediyoruz. Şöyle:
[/url]
Topladığımız odun kömürleri (Charcoal’Ları.) alıyoruz ve crafting table’A sağ tıklayıp torch yapıyoruz. Şöyle:
[/url]
Sonra ise evimizi güzelce aydınlatıyoruz. Artık evimizi yaratıklar basamaz. Tabi bir yerini açık unutmazsak.
Açlık:
Minecraft’taki en önemli şeylerden biride açlıktır. Eğer yemek bulamazsak canımız ve gücümüz azalır. Bunun sonunda savunmasız kalırız. Yemek toplamak için domuz,tavuk ve inek öldürebiliriz. Zombilerden ve Zombi Pigmanlerden de et çıkar ama o ete “Rotten Flash” adı verilir. Yiyen zehirlenir. Zehirlenirsek daha hızlı acıkırız. Şimdi dışarı çıkıp yumrukla inek,domuz veya tavuk avlayalım. Sonra ise kalmadıysa Charcoal yapalım varsa ise ocakta Charcoal kullanarak etleri ısıtalım. Şöyle(Ben tavuk eti kullandım diğer etlerde aynı şekilde oluyor.):
[/url]
Afiyet Olsun :)
Not: Eğer yaratık öldürmek isterseniz şöyle kılıç yapabilirsiniz. Ama ilk gece savaşa gitmeyi tercih etmem özelliklede zırh yapmadan. Zırh ve kılıç gibi aletler şu madenlerle yapılıyor.
Zırhlar: Demir,Elmas,Deri, Zincir,Altın. (Zincir’in nasıl yapıldığını bilmiyorum. Deri ise ineklerden düşüyor.)
Miğfer:
Chesplate:
Trausers:
Bot:
Elmasla yapıyorum ama elmas en zor kırılan ve en nadir madendir. Yeni başlayanlara ilk deri veya demir öneririm.
Aletler: Taş,Tahta,Demir,Elmas,Altın.
Kılıç:
Shovel:
Axe:
Hoe:
Picaxe: [/url]
İyi Hayatta Kalmalar…
Pembepanter54