Mınecraft Gezegeni

Karakterin adı ne olsun?

• Kullanılan toplam oy
    19
  • Anket kapatılmış .

Merlis

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar,son hikayem nedense hiç beğenilmedi.Bende yeni bir hikayeye başlayayım dedim.İyi okumalar :)

Steve adında bir çocuk küpten bir gezegende doğmuştu.Doğmasıyla 13 yaşına gelmesi bir oldu.
13 yaşında bir çocuktu.Yaşadığı gezegende öyle büyük binalar falan yoktu.Annesiyle babası dışarıda ormanda tanışmışlardı.Babasıda bir ev yapmıştı ve orda yaşamışlardı.Steve,bir gün dışarı çıktı.Kendisi eliyle ağaç yumrukladı.Bu canlarını yakmıyordu.Çünnkü onların gezegeninin mucizesiydi bu!Kendine tahtalarla kılıç yaptı.Tabi odundu bunlar.Tahtaya çevirdi,çubuk yaptı vs.
şeyler.İlerlemeye başladı.İnek gördü ve kesti.Sonra eve geri döndü.Annesine eti ve deriyi verdi ve
Annesi:Aferim steve!
Steve:teşekkürler anne :)
Ve uzun bi 10 yıl daha geçti.Steve 23 yaşındaydı.Bu uzun süreç içinde tek başına hayatta kalmak için bir sürü şey öğrenmişti.Annesiyle babasıda o 10 yıl bitmeden kasaba yapmışlardı.Ve yaşlanmışlardı.Kasabayı gören insanlar kasabaya geliyor,evlere yerleşiyorlardı.Steve'nin annesi ve babası bu yaptıkları iyilikten dolayı,insanların sevgisini kazanmışlardı.Bir gün Steve'yi kasabanın koruması olarak seçtiler.Steve'nin eline elmas kılıç verdiler.Ve yay.Steve'nin işi gece gelen yaratıkları öldürmekti.Bir gün geceleyin fırtına çıktı.Kimse kurtulamadı,ama Steve son anda şimşeğin düşüceği yerden atlamış ve koşa koşa kasabadan çıkmıştı.Elmas kırıcı ve yayıda kopmuştu.

Arkadaşlar,1 kişi devam etmemi istesin, devam edeceğim.

Merlis

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu hikayeyi okuyanlar,lütfen yukarıdaki soruma bir şık işaretlesin.Birde devam ediyorum :)

Bölüm 2 Hayatta Kalmam Gerek
Steve,akşamın o saatinde yalnız başına koşuyordu.Taaki bir ormana rastlayana kadar.Birkaç yaratıktan kaçmayı başardı ve
çok büyük bir orman ağacına yosunlarından tırmanmaya başladı.Ağacın en ütüne çıktı.Acıkmıştı.Açlıktan ölebilirdi.Bir anda aşşağıya düştü.Canı ççok gitmişti.Ve halada açtı.Şansına inek gördü.Eliyle yumrukladı ve inek sonunda öldü.Yaratıklar Steve'yi görmüştü.Steve aldırmadı.Çünkü şimşek patladığından beri Steve'nin içinde kötü bir his vardı.Koşarak tekrar ağaca tırmandı.Ağacın tepesine çıkınca etleri pişirmeden yedi.Buda bir mucizeydi.Pişirmeden bir şey yenebiliyoru o gezegende.O gezegende insanlar bile küptendi.Steve o geceyi aç karına uykusuz geçirmişti.Ama orada sabahlar ve akşamlar 10 dk. civarında sürüyordu.Çok büyük bir mucize bu!Birde yatak olmadan uyumaları imkansız o gezegende.Bilmiyorum,sadece o gezegenin mucizeleri bunlar O.o
Steve'nin içindeki kötü his hala devam ediyordu ve Steve ilerlemeye başladı ki ağaçta olduğunu unuttu.Azdaha aşşağıya düşecekti.Son anda kendini geri itmişti.Sonra yosunların üstüne zar zor atladı ve aşşağıya inmeye başladı.İnince eliyle ağaç kırmaya başladı.Bu sefer anlatacağım nasıl alet yaptığını.Önce ketiği odunları sesli bir şekilde E deyip eline gelen kağıttaki çalışma bölümüne koydu.Sonra yanında tahtalar belirdi.O tahtaları aldı.Sonra çalışma bölümünün hepsini doldurdu ve çalışma masası elde etti.Sonra onu eline koyduğu bölüme koydu.Sonra tekrar sesli bir şekilde E dedi ve kağıt yok oldu.
Sonra çalışmamasasını yere koydu ve üstüne sağ eliyle vurdu.Ve Masanın kendi kağıdı ortaya çıktı.Ve onsa tahtaları üst üste koydu ve 4 tane çubuk elde etti.Gerisini zaten biliyorsunuz siz.Kendine kazma balta ve kılıç yaptı (tahtadan).Kendine baltayla biraz daha odun kesti.12 odunu vardı.Kazmasıyla toprağı merdiven şeklinde kazdı ve sonunda taş buldu.Taşları kazdı.Ve şansına 9 tanede kömür çıktı onlarıda aldı.Kazmasının canı azalmıştı.Çünkü bu kazma tahtadandı.Sonra Steve ormandan çıktı ve dağ gördü.Sevinmişti,çünkü burayı oyup evi yapabilirdi!İçeriyi 12 blok oydu ve kazması kırıldı.Çalışma masasını unutmuştu.Bir tane daha yaptı.Ve onda taş kazma yaptı.Tabi ondan önce çubuk yaptı.Ve taş kılıçta yaptı.Gidip tahta kılıcıyla avlandı.3 tane inek kesti.4 derisi 5 de eti olmuştu. Sonra taşlarla çalışma masasında fırın yaptı.Ve onuda evine koydu.Çalışma masasınıda evine koydu.Ve bir anda içindeki kötü his kalbine vurdu.
Steve:Ahh!!
Steve,etrafında şöyle sesler duymaya başladı:Ölüceksiiiin!Yaşayamıycaksın!Sende diğerleri gibi yok olup gideceksin!
Arkadaşlar tekrar son.Birde konusu sürpriz olsun istemiştim.Onun için direk konusunu söylemedim.Küp Gezegen dedim.

Merlis

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Devam ediyorum :)
Bölüm 3
Steve,çok korkuyordu.Sesler hala devam ediyordu.Sonra Steve'nin önüne beyaz gözlü Aynen kendisine benzeyen bir şey çıktı.Aralarındaki tek fark diğerinin gözleri olmamasıydı.
Steve:Sen kimsin?Niye gözlerin yok?
Tanımsız:Adım Herobrine.Ama gözlerimin neden beyaz olduğunu söyleyemem!
Herobrine,Steveye elindeki bir elmas kılıçla vurdu ve steve yere düşüp bayıldı.
Uyandığında Herobrine'nin iyi biri olmadığını anladı.Steve,evinin içinde merdiven şeklinde yeri kazmaya başladı.Sonunda çok şanslıydıki demir buldu.Onuda taş kazmayla kazdı.Çünkü tahtayla kazılamıyordu.Demirleri aldı.9 tane demir çıktı.Sonra arkasından biraz daha kömür çıktı.Onuda beklememek için taş kazmayla kazdı.

Arkadaşlar elim şimdiden yoruldu bu yüzden bitiriyorum :D

Merlis

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Devam ediyore :D
Bölüm 4 Sonunda Savaşa Hazır
Steve,aldığı demirleri eve gidip çalışma masasında kırık taşlarla fırın yaptı.Fırını evinin bir köşesine koydu.Sonra kömürle demirleri eritti.Öncelikle kazma,sonrada kılıç yaptı.Geriye 4 demiri kalmıştı.Onlarıda çalışma masasında sandık yapıp içine koydu.Sonra kazmasıyla aşşağılara doğru kazmaya başladı.12. kata geldiğini hissettiğinde etrafını kazmaya başladı.Ve uğraşların sonunda elmes buldu.Elmas çıktıkça çıkıyordu.Steve'nin şansına 12 tane elmas çıkmıştı.Etrafımı dahada dahada kazdı.17 tane daha elması oldu.29 elması vardı!Bunlarala kendine ful zırh ve kazmayla kılıç yapabilirdi!Ama noksan olan bir şey vardı.Yay!Tabi yaaa. Yayı yoktu.Karşısına bir anda iskelet çıktı.Ona saldırdı.O ona bi ok bile atamadan iskeleti öldürdü.İçindne ok çıktı.Ama hala yayı yoktu.Karşısına birde örümcek çıktı.
Steve:Vay bee gerekeni hemen buluyorum.
Örümceğide öldürdü ama yinede yetmezdi.Çünkü 2 tane ip düşmüştü.Tekrar çıktı ve Steve artık kendisinin ne kadar çok şanslı olduğunu biliyordu.Eve gitmeden önce opsidyen de görmüştü.Gidip elmas kazmasıyla 2 tane topladı.Büyü masası yapacaktı ama o zamanda elmas yetmezdi.2 elmas gördü ve
Steve:Çok şanslıyım lan!

Ve Steve,Herobrine ile savaşmak için hazırdır.
Son :D

ShouldToBe

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Devam ediyore :D
Bölüm 4 Sonunda Savaşa Hazır
Steve,aldığı demirleri eve gidip çalışma masasında kırık taşlarla fırın yaptı.Fırını evinin bir köşesine koydu.Sonra kömürle demirleri eritti.Öncelikle kazma,sonrada kılıç yaptı.Geriye 4 demiri kalmıştı.Onlarıda çalışma masasında sandık yapıp içine koydu.Sonra kazmasıyla aşşağılara doğru kazmaya başladı.12. kata geldiğini hissettiğinde etrafını kazmaya başladı.Ve uğraşların sonunda elmes buldu.Elmas çıktıkça çıkıyordu.Steve'nin şansına 12 tane elmas çıkmıştı.Etrafımı dahada dahada kazdı.17 tane daha elması oldu.29 elması vardı!Bunlarala kendine ful zırh ve kazmayla kılıç yapabilirdi!Ama noksan olan bir şey vardı.Yay!Tabi yaaa. Yayı yoktu.Karşısına bir anda iskelet çıktı.Ona saldırdı.O ona bi ok bile atamadan iskeleti öldürdü.İçindne ok çıktı.Ama hala yayı yoktu.Karşısına birde örümcek çıktı.
Steve:Vay bee gerekeni hemen buluyorum.
Örümceğide öldürdü ama yinede yetmezdi.Çünkü 2 tane ip düşmüştü.Tekrar çıktı ve Steve artık kendisinin ne kadar çok şanslı olduğunu biliyordu.Eve gitmeden önce opsidyen de görmüştü.Gidip elmas kazmasıyla 2 tane topladı.Büyü masası yapacaktı ama o zamanda elmas yetmezdi.2 elmas gördü ve
Steve:Çok şanslıyım lan!

Ve Steve,Herobrine ile savaşmak için hazırdır.
Son :D
Ya bu adamda amma ballı ya bizdede o bal olsa :D

ShouldToBe

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
ama cidden ballı ben creativede bile dia bulamadım adam 2 dkda survivalde buluyo ne iş :D

Merlis

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Not:yYeni hikaye başlatacağım için bu hikaye bi süreliğine sonlandı.1 HAFTA KADAR Bİ SÜRE :D

Merlis

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar,yazcak havayı buldum ve devam ediyorm :)
Steve,yavaşça yukarı çıktı ve yukarı çıkınca gördüğüne inanamadı.Evi yok olmuştu.
Steve: LAANETTTT OLSUUUUUUNNNN!BUNU KİM YAPTIYSA ÖDETECEĞİM!
Ses: ÖLÜCEKSİİİİİNN!
Steve: Sende kimsin?
Ve bir anda Steve'nin önüne ışınlanır.
Kişi:Adım Herobrine.
Steve:Neden bana bu kadar benziyosun ve niye gözlerin beyaz?
Herobrine: Orasını boşver!
Herobrine,Steve'nin arkasına ışınlandı ve kafasından aşşağıya lav döktü.Steve,son anda atladı ve kılıcıyla Herobrine'ye saldırdı.Herobrine sinirlendi ve Steve'nin etrafını TNT lerle kapladı.Ve patlattı.
Steve,havaya uçt ve yere düşünce gözleri kapanmıştı bile.Herobrine'de yok olup gider.Steve'nin uyanacak gibi bir hali yoktur.Ve Steve, son anda yüzündeki bir ıslaklıkla uyanır.
Ve yüzünü bir köpeğin yaladığını fark eder.Ve şçyle bir ses duyar: Max,vay canına birisini bulmuşsun!
Steve: (Baygın bir şekilde ) Sizde kimsiniz?
Tanımsız: Benim adım Helena.Köpeğimin adı ise Max.
Steve yorgunlktan tekrar bayılır.
ARKADAŞLAR U HARFİ BOZUK ÜZGÜNÜM :)
Helena:Hey!İyimisin!
Steve,yandığında kendini bir evde bulur.Kalkıp ilerler ve karşısına Helena çıkar.
Helena: Uyanmışsın!
Steve: Evet uyandım.Ve ben adımı söylemeyi unuttum.Adım Steve.
Helena: Peki memnun oldum.Karnın acıkmışdır belki birşeyler yermisin?
Steve: Evet karnım biraz acıktı.
Helena: Bakayım sandığımda neler var.Evet biraz et var.Bunları ocakta pişirip yiyebiliriz.
Steve: Tamamdır.Etleri ben pişiririm.
Helena, etleri Steve'ye verir ve steve ocakta pişirir.
Steve: Max'ı unutmuyomuyuz? Ona biraz et vericem.
Helena: Tamamdır :)
Steve çiğ etlerden bir kaç tanesini dışarıya çıkıp Max'a verir.
Max hışınla etlere atılır.Ve hepsini kısa sürede yer.Steve eve girip etlere bakar ve etler pişmiştir.Helena ile bir kaç tanesini yerler.
Helena: Offff
Steve: Ne oldu?
Helena: Son etlerimizdi bunlar :(
Steve: Merak etme Max ve ben çıkıp biraz avlanırız :)
Helena: E ozaman bende gelim iyi bir okçuya ihtiyacınız vardır herhalde :)
Steve: Tabikide var :) Pekiya senin yay ve okun varmı?
Helena: Eeee, onu düşünmemişim işte.
Steve: Sorun değil bende var.
Steve oklarını ve yayını Helena'ya atar.
Helena: Teşekür ederim :)
Avlanmak için yola çıkarlar.Yolda
Helena: Benim merak ettiğim bir şey var Steve. Seni orda bayılmış şekilde bulduk.Neden bayılmıştın?
Steve,başından geçen tüm olayları anlatır.
Helena: Şaşırtıcı.
Steve: Niye ki?
Helena: Benimde başımdan aynı olaylar geçti.
Steve: DİKKAT ET!

VE SONNNN :) ARKADAŞLAR NEDENSE UZUN YAZDIM BİLMİYORM :D

ShouldToBe

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
ya bune ya bende survivalde böyle helenalar çıksa çok iyi olur biz hep ağaçların üstüne yalnız başımıza :D
Bide hikaye güzel sen devam et bide böyle uzun yaz kısa olunca kötü oluyo