Minecraft connection timed out

karaejder2010

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Abi bende minecraft premium var ama ünlü serverlere giremiyorum timed out veriyo ama arkadaşın sv sine girebiliyorum mcsg ye girmiyo misal yardım edin lütfen

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Zaman aşımına uğramışsın diyo tekrar bağlanmayı dene, olmazsa modemi kapat aç, yine olmazsa bağlantın yavaştır o sunucu için.

karaejder2010

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
fiber kullanıyorum ve çok kez denedim reset atmayı ama olmuyo her seferinde aynısı

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Başka bir zaman girmeyi dene belki sunucu kapalıdır yada reset atılıyordur. Bu hata sunucu yanıt vermediğinde de yaşanabilir.

xWaysGamingx

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Connection time out gibi hatalar genelde internet hızının veya veri akışının etkilediği faktörlerdir.Bunu çözmen için önce belirlemen gerekir.Genelde:
  1. Bir sunucuya girmek için belirli bir süreyi aşarsan bu hata gelir.
  2. Server açık değilse veya resetleniyorsa olabilir.
  3. (Genellikle)İnternet hızın yetmiyor olabilir.
  4. Port açmamışsındır.
Eğer bunlar senin sorunun değilse.Minecraftı %appdata% yada Bilgisayar>Yerel Disk C>Kullanıcılar>Appdata>Roaming
den sil.Sonra Dns ayarlarını değiştir.8.8.8.8 veya 8.8.4.4 yapabilirsin.Sonra Başlat > Çalıştır komutu olarak “ipconfig /flushdns” yaz ve Modemin gücünü(Adaptörünü) çek.Bu sırada bilgisayarada bir reset at.10 sn bekledikten sonra modemi çalıştır.Sonra minecraft'ı tekrar kur Premium ise boş adla giremezsin o yüzden gir ip'yi yazıp çık başka bir şey yapma.Sonra tekrar gir ve oyna.

Eğer hala çözülmediyse veri aktarımı yavaştır:
Youtube'a gir ve video nasıl bir hızda yükleniyo bak eğer yavaş ise ve internetin kotalı ise kota aşımı yaşamış olabilirsin.
İyi Forumlar :)