abdullah2323

BOZKURT
En iyi cevaplar
0
Cam Yapımı
Cam yapmak için önce kum bulmamız gerekiyor.Sonra bulduğumuz kumları fırında pişirerek cam yani Glass elde edeceğiz.

İnce Cam Yapımı
Elde ettiğiniz camları incelterek daha fazla cam elde etmek işinize yarayabilir

Camları Boyayarak Daha Güzel Camlar Elde Etmek İçin

Bu Boyaları Elde Etmek İçin
Kırmızı:
Bir tane gülü crafting ekranına koyduğunuz takdirde iki adet kırmızı boya alırsınız.PE'de ise Kırmızı Mantarı fırında yakınca alırsınız.

Sarı:
Dandelion çiçeğini (sarı çicek) crafting ekranına koyunca iki tane sarı boya alırsınız.

Lapis Luzuli:Lapis Luzuli madenini kazarak dört ila sekiz tane arasında elde edersiniz.
Kaktüs Yeşili:
Kaktüsü fırında pişirerek elde edersiniz.
Mürekkep Kesesi:
Mürekkep balığını öldürdüğünüzde size sıfır ila üç adet mürekkep kesesi verecektir.
Kemik Tozu:
İskeletlerden düşen kemiği crafting ekranına koyun size üç adet kemik tozu verecektir.

Kakao Çekirdekleri:
Zindanlarda çıkar,ayrıca Jungle ağaçlarından toplanılabilir ve ekilebilir.

İkincil Renkleri Nasıl Elde Ederiz...
Turuncu Boya:
Kırmızı ve Sarı boyayı Crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane turuncu boya veriyor.

Camgöbeği Boya:
Lapis Luzuli ile Kaktüs yeşilini crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane camgöbeği boya veriyor.

Mor Boya:
Lapis Luzuli ve Kırmızı boyayı crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane mor boya veriyor

Gri Boya
Mürekkep Kesesi ile Kemik Tozunu crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane gri boya veriyor.

Açık Mavi Boya
Lapis Luzuli ile Kemik tozunu crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane açık mavi boya veriyor.

Pembe Boya
Kırmızı boya ile Kemik tozunu crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane pembe boya veriyor.

Lime Boya
Kaktüs yeşili ile Kemik tozunu crafting ekranında birleştiriyoruz bize iki tane lime boya veriyor

Üçüncül Renkleri Elde Etmek İçin İkincil Renklerede İhtiyacınız Olabilir.
Açık Gri Boya
Açık gri boyayı elde etmenin iki çeşit yolu vardır,ya bir tane Mürekkep kesesi iki tane kemik tozunu crafting ekranında birleştirirsiniz ki bu yöntem üç tane açık gri boya verir yada crafting ekranında gri boya ile kemik tozunu birleştirirsiniz buda iki adet açık gri boya verir.

Eflatun Boya
Eflatun boyayı elde etmenin üç yolu vardır,birincisi mor boya ile pembe boya crafting ekranında birleştirilir bu yöntem ile iki tane eflatun boya alırsınız,ikinci yöntemde lapis luzuli,kemik kırığı ve iki tane kırmızı boya'yı crafting ekranında birleştirirsiniz bu yöntemle dört adet eflatun boya alırsınız,üçüncü yöntemle lapis luzuli,kırmızı ve pembe boya birleştirilir bu yöntem ile de üç adet eflatun boya alırsınız.

İşinize yararsa ne mutlu bana.
resimleri aldığım ve yeni oyuncuların çok işine yarayacak craft'ları en güzel şekilde açıklayan site : http://www.minecraft-crafting.net/

Son düzenleme:
R

Reloven

Ziyaretçi
Are You With Me Taşa*? Saçma Saçma Rehberler Açmayın Bunun İnsana Ne Yararı Olucak??? Onbilerce Wiki Ve Crafting Sitesi Mevcut Zaten.

MrEmre

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Are You With Me Taşa*? Saçma Saçma Rehberler Açmayın Bunun İnsana Ne Yararı Olucak??? Onbilerce Wiki Ve Crafting Sitesi Mevcut Zaten.

İnsan Emek Yapıp Vermiş emeğine sağlık sen nasıl olursunda emeğine karşı saygısızca küfür edersin adamın emeğine sağlık hatta ben bu renkli camların nasıl olduğunu 1 aydır merak ediyordum senin emeğine laf soksak nedersin

R

Reloven

Ziyaretçi
Esas sen kendi egonu burda belli ediyorsun belki bilmeyenler vardır sen biliyor olabilirsin ama bilmeyenler elbet vardır bence ben bilsem bile güzel bir rehber böyle konular çok olabilir ama bilgilendirici
Ben Burada Niye Ego Tatmine Deyim ? Öyle Bir Durum Yok Bunlar Rehber Sayılmaz Onlarca Wiki Mevcut Googleye Zahmet Edip Yazsalar Bulucaklar Zaten. Hatta Yazalım. Minecraft Boyalı Cam Altında Yapılan Aramada 4000+ Türkçe Kaynak Buldu.

abdullah2323

BOZKURT
En iyi cevaplar
0
Ben Burada Niye Ego Tatmine Deyim ? Öyle Bir Durum Yok Bunlar Rehber Sayılmaz Onlarca Wiki Mevcut Googleye Zahmet Edip Yazsalar Bulucaklar Zaten. Hatta Yazalım. Minecraft Boyalı Cam Altında Yapılan Aramada 4000+ Türkçe Kaynak Buldu.

rehber konusu açtım diye kendini popi sanan bi çocuktan küfür yiyeceğimi tahmin etmemiştim ne yani her gün konu dışı bölümüne saçma saçma konumu açalım.canın cehenneme senin havlamış olman benim bir zerre umurumda değil bundan sonra 10000 tane örneği olan rehber konularına senide etiketlerim mutlu mesut yaşar giderük...

dipnot:#canıncehenneme ne dediğin umrumda değil :D

ayrıca 18 yaşındayım o hakaret ettiğin küçük cocuklardan yok karşında skype veya telefon numaranı verirsen özelden hallederiz...klavye ile kavga edilmez

Kaan697

Vae Victus
En iyi cevaplar
0
Nereden türedin neyin nesisin bilmiyorum ama içi boş yorumlarını en azından rehberlerden sakın, senin için yazılmıyor bunlar yeni başlayanlar için yazılıyor

R

Reloven

Ziyaretçi
rehber konusu açtım diye kendini popi sanan bi çocuktan küfür yiyeceğimi tahmin etmemiştim ne yani her gün konu dışı bölümüne saçma saçma konumu açalım.canın cehenneme senin havlamış olman benim bir zerre umurumda değil bundan sonra 10000 tane örneği olan rehber konularına senide etiketlerim mutlu mesut yaşar giderük...

dipnot:#canıncehenneme ne dediğin umrumda değil :D

ayrıca 18 yaşındayım o hakaret ettiğin küçük cocuklardan yok karşında skype veya telefon numaranı verirsen özelden hallederiz...klavye ile kavga edilmez
Kendini Pop Sanan Çocukmu :) Bu Forumdaki En Büyüklerden Birisiyim 20 Yaşıma Girdim Sayılır. Ayrıca Bu Forumda Ne Popiyim Nede Öyle Bir Çabam Var.