Minecraft bölüm 2

3 gelsin mi?

• evet

Kullanılan: 3 100.0%
  • hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

[MyM]BrayJademence

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
2.BÖLÜM/Gelişme
Forindor sayfayı çevirir
'Evime girdim evim çok karanlıktı yapcak bir şeyim yoktu.Oturarak biraz dinlendim.Biraz sonra gece olduğunu hissetttim.Sonra içime bir korku düştü.Zombie sesleri beni çok irkitiyordu.Sonra 2 zombienin içeri girdiğini gördüm.Çok korkuyordum.Yavaştılar.Aklıma bir fikir geldi.Önüme toprak koydum ve toprağa tekme attım.Toprak zombienin kafasına çarptı.Zombie yere düştü.Diğer zombie kızgın bir şekilde üstüme geliyordu.Birden kafasına ok geldiğini gördüm.Arkasında bir iskelet vardı yayını ve okunu hazırlamış benim kafama tutuyordu.Ben hemen 2 toprak önüme koydum.İskelet oku attığında toprağa çarptı.Çok koruyordum.Ne yapabilirdim hiç bilmiyordum.Bekledim yanima iskelet geldi bana tam ok atcakken 1 elimle yayı tutarak zıpladım ve kafansına 2 tekme atı verdim yere düştü bayılmış gibiydi ben hemen okunu ve yayını alıp canavarlara karşı hazırlandım.Birden yeşil bir canavarın üstüme doğru geldiğini gördüm çok tatlıydı.Kendimi onun tatlılığından alamadım ona içimden sarılmak geldi ve ona sarıldım mutlu olduğunu gördüm içime bir mutluluk dolmuştu ama örümcek sesi geliyordu korktum arkama baktığımda örümcek geldiğini gördüm bana ağ fırlattı yerde hareketsizce kaldım ve birden yeşil dostumun örümceğe doğru yürüdüğünü gördüm.Bakamayasım geldi.Yeşil arkadaşım örümceğin yanında patladı.Kendimi ağdan çıkardım.Ve ağlayarak evime doğru gittim evimin kapısında bir iskelet vardı omzuna parmaklarımda dokundum bana baktığında ise ona okumu geçirdim.Arkadan 2 zombie geliyordu okumda bitmişti.Bende oku geçirdiğim iskeletten oku alıp bir zombie'nin kafasına fırlattım.Koşarak zombie'nin karnına elimle vurmaya başladım çok kötü olduğunu gördüm ve kafasına yanaklarından 2 yumruk geçirdim öldü.Arkama bakıp eve gitcektimki.5 Zombie'nin beni gördüğünü ve üstüme geldiğini gördüm.Ama sabah oldu.Zombie'nin yandığını gördüm ve evime girdim.Evimde tahtalarla ne yapacağımı düşündüm tahtaları yere attım belki bir şey olur diye 1 tane attım bir şey olmadı 2 tane çapraz şekilde attım olmadı belkide dünya küp şeklinde olduğuna göre küp şeklinde yapmalıydım.Küp şeklinde yaptım ve garip bir block çıktı ardından garip bloğun üstünde bir kitap çıktığını gördüm kitabın adı oluşturma şekilleriydi.Biraz garipti ama kitabın blockta oluşturabileceğim şeyler olduğunu gördüm peki bu blocğun adı neydi?Bunu kitapta aramaya başladım adının Oluşturma masası olduğunu öğrendim kendime çubuk yaptım çubukla bir tahta balta yaptım.Tahta baltayla etrafı dolaştım ağaç kesmeye başladım.Bu biraz zor oldu çünkü daha 2.ağaçta balta kırldı bende ne yapabilirim diye düşündüm.Kitabın sayfalarına baktım kırıktaştan yapılan bir eşyaların olduğunu gördüm.Kendime bir kazma yaptım ve evimde merdiven şeklinde maden kazdım daha 5.ci kırık taşta kazmam kırıldı bende kalan 2 tahtamla kazma ve balta yaptım.Baltayla kestiğim odunların kabuklarını yoldum.Yeni 5 ağaç kestim birisinden elma düştü birazda açtım elmayı yedim.Sonra evimin madenine indim ve taş kırmaya başladım.Kömür bulmuştum çok mutlu oldum acaba kömür ne işe yarıyor diye kitaba baktım meşale yapılıyormuş evime bir kaç meşale koydum.Biraz sonra 2-3 5-6 10-11 demir buldum kendime güvenim yükseldi ve hırslandım.Akşam olmuştu evime gittim.Demir cevherlerini nasıl kullancağımı düşündüm.Hmm 'demir cevheri=ısıtılır' 'ısıtmak için=fırın' aha hemen fırın için kitaba baktım.kitaptaki gibi aynısını yaptım fırını hemen oluşturma masasının yanına koydum.Yine bir kitap çıktı.Bu kitabın adıda şuydu'Fırın kullanma' Bende kitabı baştan sona okudum.Ve aynı kitaptaki gibi demirleri ve kömürleri koydum.Ve biraz sonra bütün demirlerimi aldım.Peki bu demirler eşyadan başka ne işe yarıyordu?.Hemen kitaba baktım kendimde olan 25 demirle kendime bir kazma,kılıç,balta,demir kask,bir demir gövdelik zırh yaptım geri kalan 2 demirlede çapa yaptım.