Minecraft Bilinmeyenler(Bilinmeyenlerin bilinmeyenleri)

Rapido_Hombre

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
-Kahverengi çiftçi köylünün 9 altına 1 zümrüt teklif etme ihtimali %0.0044'tür.Köylüler sınıflandırıldığı için bu olasılık kaldırılmıştır.Bunun hakkında ne yazıkki hiçbir vaka kaydedilmemiştir.
-Zırhlı zombi ve iskeletlerin elmas zırhlı çıkma ihtimali %0.08'tir.Bu olay başıma 2 kez gelmiştir.
-Sthrongholdlardaki sandıklardan altın elma çıkma ihtimali %0.8'dir.Bunun hakkında kaydedilmiş 2 vaka vardır.
-Dungeonlar aşırı nadir bir şeklde yeryüzünde spawnlanabilirler.Şunun gibi (http://hydra-media.cursecdn.com/minecraft.gamepedia.com/3/3d/DungeonInAir.png)
-Stronghold'un oyuna eklendiği ilk zamanlarda,yeryüzünde spawnlanıyorlardı ve belirtme amaçıl üstünde 128 blok uzun cam kule vardı.
-18 Haziran 2009'dan beri aynı dokuyu kullanan sünger,oyunun en eski bloğuydu.Ama 1.8'den dolayı ne yazıkki tahtından kendinden 2 gün sonra eklenen cam'a bıraktı.
-Eğer üstünüze yıldırım çarpıp ölseniz,ne yazıkki hiçbir bloğu alamıyacaksınız.
-Bir yıldırımın arkasından suyu göremezsiniz.
-Elmas,aslında oyuna yanlışlıkla eklenmiştir.Oysaki yapımcılar zümrüt ekleyeceklerdi.Ama elmas ilk başlarda zümrüt,sonra elmas denilmiştir.
-Eğer cadıyı iksir içerken öldürürseniz.ölünce içtiği iksiri düşürecektir.
-Elmas oluşma ihtimali,1.8 sürümünde %25 azaltılmıştır.1-13 katmanları arasında seçilen rastgele bir bloğun elmas cevheri olma ihtimali(Yaklaşık)1564'te 1'dir
-Oyuna boyalı kil yerine,renkli tahta gelmesi planlanmıştır.
-Bir wither'i örs ile öldürmek istiyorsanız,144 bloğun üstünden ona örs atmanız gerekiyor.
-Altın bloğu,beacon,cobblestone,oyuna eklenilişinden beri 4 defa doku değiştirilmiştir.
-Indev sürümünün eski hallerinde,oyuncu evinde 99 elma ve eşyalarla dolu sandıklı evde başlıyordu.
-Bir eşya programlarla sadece 127 kez istiflenebilir.Ama Infdev sürümünde en fazla 999 kez istiflenebilir
-Oyunda tabela aslında 2009 klasik sürümünde eklenmiştir.Oyundaki bilinmeyen bir sebeple kaldırılmış ve Alpha sürümünün ilk başlarında tekrar eklenmiştir.
-1.7 sürümünde kiraz ağacının eklendiğini söylediler.Ama bu hiçbir zaman gerçekleşmedi.
-Bir Indev sürümünde,elmanın dokusu yanlışlıkla altın kaska dönüştürülmüş.
-Altın elma,ilk başta sadece 1200'de 1 dungeonda çıkan bir gıdadır.Amacı da 10 kalbi geri yüklemektir.Seedler gelince işler değişti ama...

Son düzenleme:

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlginç...

enescrafter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
-18 Haziran 2009'dan beri aynı dokuyu kullanan sünger,oyunun en eski bloğuydu.Ama 1.8'den dolayı ne yazıkki tahtından kendinden 2 gün sonra eklenen cam'a bıraktı.
bu nedem anlamadım :S

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk 3'ü cidden bilmiyordum -,-

Coolkinq12_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bi kaç tanesini biliyordum fakat bu kadarı aşırı oldu

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Bilinenler Sandım başta ama Yararlı +1

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.si hariç hepsini biliyordum ama gene de yararlı. 1.sinin de yüzdesini bilmiyordum... Neden böyle olduğunu da söyleyeyim: Yeşil hırkalı köylüler (generic villager) 1.8'den itibaren kesin olarak kaldırılmış da ondan. 1.7.10'da altın ve zümrüt takası yeşil hırkalılarla yapılıyordu. Gerçekten yararlı bence yine de. Şukuladım.

Rapido_Hombre

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1.si hariç hepsini biliyordum ama gene de yararlı. 1.sinin de yüzdesini bilmiyordum... Neden böyle olduğunu da söyleyeyim: Yeşil hırkalı köylüler (generic villager) 1.8'den itibaren kesin olarak kaldırılmış da ondan. 1.7.10'da altın ve zümrüt takası yeşil hırkalılarla yapılıyordu. Gerçekten yararlı bence yine de. Şukuladım.
Şukuladım ne lan sözlük mü burası:S