Minecraft 1.8+ Kasma Sorunu

PilotArmyPro

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Herkese merhaba ben MCSG'de oynuyorum ama MCSG 1.8'e geçtiğinden dolayı mecburen 1.8+ sürümlerde oynamak zorundayım.Ama bir sorun var 1.7.2 mevcut olan serverlarda oynarken kasmıyor yani 1.7 ve aşağı sürümlerde pek kasmıyor açıkçası.
1.8 'de oynayınca ilk girişlerimde pek kasmıyor ama sonradan yavaş yavaş kasmaya başlıyor sorna çoğalıyor ve bumm oynanmıyacak halde!
1.8'deki ayarların hepsi en azda yani hepsi kapalı veya en az derecesinde diyelim.Uzaklık mesafesi Tiny yani en azda ve diğer her şey en azda.

Bazı insanların bilgisayarı en çok ayarlarda (Uzaklık mesafesi Far da gibi öyle her şey baya iyi ekran kalitesi falan...) bile Minecraft'ı hiç kasmadan oynattırıyor oysaki benim bilgisayarım en düşük ayarlarda bile fena kasıyor :(
Optifine da yüklü,1.8+ sürümlerinde en az sürüm kasan hangisidir? 1.8.3 diyorlar ama denemedim birisi doğru cevabı söylerse sevinirim :(

Buyrun PC Özellikleri
Kasa Markası: Arçelik
HDD: 70 GB
RAM: 1 GB Kingston
EKRAN KARTI: 1GB Intel Pentinium Dual Core INSIDE
32 bit
9 Yıllık

Ama şöyle bir şey var,Haziran ayında bu bilgisayarımı satıp yeni bilgisayar alacağım o yüzden cevapları Haziran'a kadar kaldıracak şekilde söylerseniz sevinirim :)
Bilgisayarım eski ve çok donanımı yok ayrıca özellikleri de iyi değil zaten ondan kaynaklanıyor o kesin de ben Minecraft 1.8 kasmamasını istiyorum sadece :)

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ben minecraft a 2 gb veriyorum ona rağmen kasıyor.1.8 in eşyaları daha fazla olduğu için kasma yaşanabilir.En son 1.8.5 sürümünde oynanması tercihimdir daha az kasar.Hala kasıyo dersen optifine yükle bütün ayarları düşür.

PilotArmyPro

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ben minecraft a 2 gb veriyorum ona rağmen kasıyor.1.8 in eşyaları daha fazla olduğu için kasma yaşanabilir.En son 1.8.5 sürümünde oynanması tercihimdir daha az kasar.Hala kasıyo dersen optifine yükle bütün ayarları düşür.
1.8.5 mi 1.8.3 mü daha iyidir peki kasmama açısından ? Optifine tabii ki yüklerim :)

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ekran kardı kısmına işlemcinin adını yazdığına göre sanırım hiçbir ekran kardı kullanmıyorsun.
Hazır bilgisayarlarda (genelde) ekran kardı gelmiyor. (kullananların sadece interneti dolaşıp bir iki video izleyeceklerini düşünerek hazırlıyorlar)
Kasanı kendin toplarsan GÜÇLÜ bir ekran kardı seçersen shaderler ile düzgün bir FPS ile oynayabilirsin (ki işlemcinin de rolü var ona da dikkat et)

*Dipnot: Ekran kardı yok derken işlemcinin içindeki ekran kardını kullandığını söylüyorum. hiçbir ekran kardın olmasaydı Windows (kesine yakın bir ihtimalle) çalışmazdı.

PilotArmyPro

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ekran kardı kısmına işlemcinin adını yazdığına göre sanırım hiçbir ekran kardı kullanmıyorsun.
Hazır bilgisayarlarda (genelde) ekran kardı gelmiyor. (kullananların sadece interneti dolaşıp bir iki video izleyeceklerini düşünerek hazırlıyorlar)
Kasanı kendin toplarsan GÜÇLÜ bir ekran kardı seçersen shaderler ile düzgün bir FPS ile oynayabilirsin (ki işlemcinin de rolü var ona da dikkat et)

*Dipnot: Ekran kardı yok derken işlemcinin içindeki ekran kardını kullandığını söylüyorum. hiçbir ekran kardın olmasaydı Windows (kesine yakın bir ihtimalle) çalışmazdı.
Zaten dediğim gibi bu yaz içerisinde bir bilgisayar alacağım. Ama toplama mı yoksa hazır mı bilmiyorum heralde oyun pc si topluyacağım.
Sizce ne kadara toplayabilirim güzel bir oyun kasası ve en az kasan Minecraft versiyonu hangisidir? (1.8+)[DOUBLEPOST=1432457291,1432401934][/DOUBLEPOST]güncel++

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende de 1.7.2de 80-120 fps arası 1.8egeçince 20-30fps ben de yazayım bilgilerimi
2GB RAM
2.0 GHz Intel Core 2 Duo Çift Çekirdekli işlemci
1GB ATI Radeon bilmem ne sanırım 2400 neyse işte 1gb ekran kartı Edit: 2400'müş
32bit Windows 7 Professional

GT-P5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

PilotArmyPro

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bende de 1.7.2de 80-120 fps arası 1.8egeçince 20-30fps ben de yazayım bilgilerimi
2GB RAM
2.0 GHz Intel Core 2 Duo Çift Çekirdekli işlemci
1GB ATI Radeon bilmem ne sanırım 4200dü neyse işte 1gb ekran kartı
32bit Windows 7 Professional

GT-P5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen

ZaedeusIsHere

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bir zamanlar banada oluyodu Game Booster programları kurtardı beni tavsiye ederim

toymachine22

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İşlemcini yazmamışsın ama hızı düşük ve ramin az :/

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarın gerçekten çok kötü. Render distance yi en düşüğe getir. En son sürümü yükle ve 8x8 texture packlar kullanmayı dene.

PilotArmyPro

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar zaten bilgisayarı sattım :) Artık bilgisayardan Minecraft oynamayacağım, tabletten oynuyacağım