Minecraft 1.4.2 Özellikleri

echo122

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle arkadaşlar bunu tamamen ellerimle yazdım, alıntı değildir.Buradan önemli olanlarını Türkçe'ye çevirdim.Bayağı da zaman harcadım.O yüzden yeni puan sistemimiz de varken bir beğenme işime yarar hani :D

Birkeç kişi sormuş Force Update konusunda.Emin değilim gelip gelmeyeceğini.Burdan indirip appdata/roaming/.minecraft/bin 'e kopyalayıp değiştirin.

Çıkma sıralarına göre yazdım, karışıklık olabilir üzgünüm.

- Zombiler, İskeletler ve Zombie Pigman'lar zorluk leveline bağlı olarak ekipmanlı doğabiliyor, ekipmanlar büyülü olabiliyor.Ve de yerdeki ekipmanları toplayabiliyorlar.
-Köylüler, bir zombi tarafından öldürülürse bir ihtimal onlar da zombi olarak geri dönüyor.Bu zombi-köylüler iyileştirilebiliyor.
-"Beacon" isimli bir blok eklendi.Bu bloğu zümrüt veya elmas bloklarından yapılan bir piramidin en üstüne koyarsanız iksirlerle elde edilen özelliklere iksirsiz sahip olabilirsiniz.
-Bir gece görüş iksiri eklendi.Altın havuçlardan yapılıyor.
-Eşyaları sergilemek için kullanılan tablo benzeri şeyler (item frame) getirildi.Kılıç, zırh, yün vb. eşyaları sergileyebilirsiniz.Ve bununla birlikte artık saatleri de duvar saati yapabiliriz, işlevlerini yitirmeden çalışıyorlar :)
-Saksılar eklendi, çiçekleri vb. koyabiliyoruz, ama tarım için çalışmıyor.
-Artık tüm moblar portalları kullanıp ışınlanabiliyor.
-(Favorilerimden biri) Artık deri zırhlar boyanabiliyor!Sadece boya ve zırhı birleştirmek yeterli.
-Patates ve havuç eklendi.İkisinin de tohumları zombilerden nadiren düşüyor, Jungle'de bulunabiliyorlar ve yetiştirilebiliyor.
-Görünmezlik iksiri eklendi, kullanılınca isim tag'ınız dahil her şey görünmez oluyor.
-Yeni bir boss geldi.Adı Wither ve sadece Nether'de çıkıyor.Bunun için Wither Skeleton öldürüp onlardan çıkan wither kafalarını bu şekilde dizmelisiniz.
-Oltaya takılı havuç adında bir itemimiz var.Artık bununla domuzları kantrol edebileceğiz!
-Nether Yıldızı eklendi.Bu da "Beacon" yapmaya yarayan bir şey.
-Tavuklar artık tohumlarla çiftleştirilecek (Tavuk dişidir amerika, nası çiftleşiyolar?Tamam şikayetim yok :D)
-Balık tutmak artık XP veriyor.
-birçok ses değişimi yapıldı (Ben oynarken rahatsız oldum...Rahatsız edici geldi biraz)
-Yarasalar eklendi.Mağaralarda spawnlanıyorlar ve zararsızlar.Ölünce bir şey çıkmıyor üstlerinden.
-Yeni bir düşman eklendi, Cadı.Bu arkadaş size iksir atarak saldırıyor ve zamanla can dolduruyor.Cadı kulübelerinde ortaya çıkıyorlar, bu kulübeler Bataklık'larda çıkıyor.
-Creeperler yüksekten düşünce patlıyor.Hay amerika...
-Sol fare tuşu artık kapıları açmıyor, düğmelere basmıyor.Sağ tıkı kullanmamız gerekecek.
-Slime'lar artık yeryüzünde, bataklıklarda çıkabiliyor!Bu gerçekten iyi.
-(Bir favori daha)Örs eklendi.Sonunda eşyaları tamir edebilecek, onları isimlendirebilecek ve büyülü iki eşyayı bir araya getirip büyüleri bir eşyada birleştirebileceğiz!Ama bolca demir ve XP gerekiyor.
-Hayvanları çiftleştirmek XP veriyor.

Şimdi de biraz yorum katacağım:
Eskiden modsuz oynanması sıkıcı olan Minecraft, artık yavaşça bazı modları gereksiz kılıyor.Eğlence seviyesi de artıyor.Ama hala online oynanabilecek serverler yok.Artık umudumu kestim, ve herkesi şuna davet ediyorum; arkedeşlarınızla oynayacakken kendiniz bir server kurun ve öyle oynayın.Adamakıllı bir server bulmaya çalışmaktan daha az zaman alır.Hele bazı SMP'de çalışan modlarla da eğlenceli olur.

Umarım işinize yaramıştır

HellHaunD

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bilgilendirdiğin için sağolasın kardeşim :)

Reddy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok emek vermişsin.Yararlı bilgi 1+

Axe_Lord 333

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
sağol yararlı bilgi ve ne zaman force updateye gelir ?

Axe_Lord 333

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
neden force updateye gelmesin 1.3.2 oyle geldi ??

Axe_Lord 333

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet force updateyle geldi ve pre relase değil tam sürüm

BuzluOlsun

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Pek zannetmiyorum daha çok Swamp Biome'larda görülecekmiş evleri falan oluyomuş öyle.

Randerazit

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Eline sağlık kardeşim. Bu arada örs yapımını gösterirmisin?

beko1251235315

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
saol kardeş bu arad a force updateye geldi bide örsün craftingini azarmsn kadeş çok lzm