Mesela horror maplerde yerde basınç plakası yok ama belirli bir yere gelince önüne bir şey çıkıyor ?

KOLIN

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar biraz karışık anlamaya çalışıyorum ama biraz daha anlayacağım şekilde söylerseniz :D çünküyeni başladım command block ile uğraşmaya kusura bakmayın şimdi video atcam o kadar yaptım[DOUBLEPOST=1410003784,1410002580][/DOUBLEPOST]

EscapedSquid

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk komut bloğundan sonra karşılaştırıcı koyacaksın.

KOLIN

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tamam birde öyle deneyim[DOUBLEPOST=1410007699,1410004821][/DOUBLEPOST]
İlk komut bloğundan sonra karşılaştırıcı koyacaksın.
Kardeşim sizlerin yardımınız ve bazı maplarda incelemem sayesinde en çoğu tabii ki siz sayesinde Bu videoyu izleyin.

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne kusuru sıkılacak olsam zaten cevaplamam :D Ama bir video çekmek farz oldu. Bir video çektim ama ne zamana yüklenir bilmiyorum. :D Halledince yoruma gömerim.

KOLIN

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Birde kardeşim şunu diyim yav 10 blok uzakta oluncada geliyo onu nasıl çözerim ya ?[DOUBLEPOST=1410011862,1410011805][/DOUBLEPOST]Yeni bir konu daha açıyorum kafanızın etini yicek oraya beklerim link atcam.[DOUBLEPOST=1410012088][/DOUBLEPOST]https://forum.gamer.com.tr/konu/baz...r-isimli-düğmeyi-atınca-kapı-açılıyor.220698/[DOUBLEPOST=1410013674][/DOUBLEPOST]
Ne kusuru sıkılacak olsam zaten cevaplamam :D Ama bir video çekmek farz oldu. Bir video çektim ama ne zamana yüklenir bilmiyorum. :D Halledince yoruma gömerim.
Kardeşim videonu izledim işin yoksa bi upload edip yollarmısın ?[DOUBLEPOST=1410013794][/DOUBLEPOST]Sorun çözüldü son video atıroum

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok basit! İki tane huniyi birbirine bağla ve birinin içine herhangi bir eşyadan koy. Daha sonra herhangi birinin önüne kızıl taş karşılaştırıcısı koy. Karşılaştırıcının ucuna bir komut bloğu koy. Komut bloğunun başka bir tarafına da karşılaştırıcı koy. Böylece oradan güç gelirse adam gelmiştir. Hadi koda bakalım!

Kullanılacak komut "testfor". Eğer (tırnak işaretlerini alma) "testfor @p[<x>,<y>,<z>,r=int]" burada <x> <y> <z> (<> bu işaretleri de almayın) yerine bir double değişkeni yani ondalıklı bir sayı yazabilirsin. Bu hangi noktadan oyuncuyu bekleyeceksen onun koordinatını belirtmeni sağlar. Eğer kordinat girmezsen komut bloğu girilmiş olarak alınır(o da şöyle "testfor @p[r=int]"). Şimdi r değişkenine bakalım. "r" değişkeni ise bir int türü değişkendir. Double 'dan farkı sadece tam sayıları içine alabilir. Bu da oyuncunun algılanacağı bir kürenin yarıçapını belirtmeni sağlar. Bu kadar basit!

Bu komut daha farklı da kullanılabilir. Mesela oyuncunun hile yapmasını engellemek için yukarıda yazdığım kızıl taş sistemini kullanıp komut olarak "testfor @p[m=int]" böylece eğer haritanı oynayan oyuncu hile yapmak isteyip yaratıcı moda geçerse (int değişkenine 1 yazarak) algılar ve "Hile yapma!" diye bir mesaj yazdırır adamı da başka bir komut bloğu ile yeniden macera ya da hayatta kalma moduna alırsın!

Umuyorum ki anlatabilmişimdir. Anlatamadığım ya da anlamadığınız bir yer olursa belirtin. Ayrıca yanlışım varsa da belirtin ki ben de öğreneyim. :D Ve hata varsa özür dilerim.
Arkadaşlar bir hata varmış yeni fark ettim. 3. paragrafta oyun modunu algılamak için "testfor @p[gamemode=int]" yazmışım doğrusu "testfor @p[m=int]" olacak ! Kullananlar haritalarını düzeltsin ! Özür dilerim. :D

OneMove

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya napcan horror morror , bırak bu işleri. Okul başlıyor , memlekete horror değil çalışan bireyler lazım yeğenim :o

KOLIN

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya napcan horror morror , bırak bu işleri. Okul başlıyor , memlekete horror değil çalışan bireyler lazım yeğenim :o
KARDEŞİM SANA DÜŞÜNCENİ SORMADIM NASIL OLUR DİYE SORDUM.BAŞLIKTA HAYAT DERSİ VERİN ? Mİ YAZIYOR.[DOUBLEPOST=1410612064,1410611956][/DOUBLEPOST]
Yinede kusura bakma birden sinirle söyledim.[DOUBLEPOST=1410620645][/DOUBLEPOST]
Tam ben yazıyordum ._. Ama sürekli aynı denetimi yapması lazım çok zor oluyor
Saat devresiyle halloluyor :) veya huni ile