MCedit ile yapılabilen şeyler ve mob spawner vb. yapma.

dahaka

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet arkadaşlar.Şimdiki konumda size öğreteceğim şeyi biliyorsunuz.şimdi talimatları uygulayın:
1.minecraftı aç.
2.bir dünya oluştur ve adını istedeğin gibi yap.
3.bir yere chest koy ve başına elmas koyun.onun bir altına(yanına değl altına)1 tane demir koyun.onunda 1 altına taş koyun ve saveden çıkın.
4.MCedit e girin ve yaptığınız cheste alttaki 1. sarı siyah işarete tıklayın ve chestin üstüne yavaşça 2 kez tıklayın(chest sarımsı taş bloğu oluyor)
5.sonra altta bir kabın içinde kahve resmi var.oraya basın.
6.orda add potion effect mobs un üzerine tıklayın ve aşağıdaki "Create Shops" a tıklayın.
7.sonra ölümsüz yapmak için invicible villagers a basarsanız ölümsüz olur.
8.alttaki "filter" tuşuna basın ve sonrada Ctrl+s kombinasyonu yapın.
9.Oyuna girin ve köylünüz hazır!
not:bundan daha büssürü değişik şey biliyorum.eğer bunu yaparsanız benim öğreteceğim diğer şeyleride yapabilirsiniz.yakında videoda ekleyeceğim.[DOUBLEPOST=1375040121,1375040023][/DOUBLEPOST]Umarım Yapabilmişsinizdir.

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamam da yaptığın şeyi uygulayan olursa eline bir elmas + bir demir = bir kırıktaş öneren bir köylü geçer :)

dahaka

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
o itemler yerine başka itemler koyabilirsin.şimdi üstteki vereceğin item ortadaki vereceğin item alttaki ise alacağın item.yani istediğin itemi koyabilirsin.

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
O kadarını herkes bilir bildiğim şeyleri bana öğretmeye çalışma :D Ama daha düzgün bir örnek verebilirdin. Mesela macera haritalarında olduğu gibi 2 çürük et + 1 kemik = 2 elma gibi. Bide biliyorsan söyle moblara iksir efekti veren filtre var ya , onunla verilen efekti sınırsız süreli yapmanın bir yolu veya onu sağlayan başka bir filtre var mı?

dahaka

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
aslında var diye bilirim.onu indirmeye gerek yoktur.mceditte zaten vardır (büyük ihtimalle.)yani bu açıdan bakarsak bu konuya fazla kişi bakmadığı için yeni bi konu açacam.onda hepsini göstercem.istersen skype söylede sana öğreteyim.veya msj at.

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yok gerek yok sen direk filtrenin adını söyle indirince içinde ilk başta olan temel filtreler vardı hiçbirşey anlatmana gerek yok yüklediğim vi ilk başta kurulu olan filtrelerin herşeyini biliyorum sadece yukarıda sorduğum filtrenin adı lazım da. Arayınca bulamıyordum sadece bir isim lazım :D

fakye67

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok güzel nolmuş verdim şukunu :)

MasterX

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Plugin her zaman daha kalitelidir. ama vanilla falan aciyorsan ise yariyabilir

dahaka

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sağol.Ama MCedit'i Bıraktım.Artık MCeditteki Yapabildiklerimi Minecraft'ın İçinden Yapabiliyorum.