Matematik Sorum [Geometri]

bakkalmarket7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar . Bir Sorum Olcak Bugün AldımVe Yapmam Lazım . Cevabıda Yarına Lazım . Görsel Verim Ben

Şimdiden Herkeze Teşekkür Ederim.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
2a+2b=180 ise a+b=90 gelir. (Dikdörtgen çizdiğini varsayıyorum.) O yüzden aradaki alfa açısı da 180-a-b'den 90 derece çıkar.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Alfa = 90

eş açılara A ve B dersek

2A+2B = 180

A+B (üçgenin içindeki açılar.) = 90

İç açılar 180 zaten. (180-90= 90)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Matematiğim bitti m harfinin anlamını bilmiyorum ._. söylersen belki yardım edebilirim :D :D

Yukarıdaki arkadaşlar gibi düşündüm ben de ama o zaman dik ügen konumuna gelmez mi @Mr_TeneKe @BurnerTroll öyle olursa da formulun bir manası olmaz ?

Sorunun fotosunu çek yolla derim :D

bakkalmarket7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
2a+2b=180 ise a+b=90 gelir. (Dikdörtgen çizdiğini varsayıyorum.) O yüzden aradaki alfa açısı da 180-a-b'den 90 derece çıkar.
Alfa = 90

eş açılara A ve B dersek

2A+2B = 180

A+B (üçgenin içindeki açılar.) = 90

İç açılar 180 zaten. (180-90= 90)
Matematiğim bitti m harfinin anlamını bilmiyorum ._. söylersen belki yardım edebilirim :D :D

Yukarıdaki arkadaşlar gibi düşündüm ben de ama o zaman dik ügen konumuna gelmez mi @Mr_TeneKe @BurnerTroll

beyler dikdortgen değilde dortgen diye işlioz yani varsayalım oralar dik açı değil o zaman yapılmasımümkünmüdür bu sorunun

Yukarıdaki arkadaşlar gibi düşündüm ben de ama o zaman dik ügen konumuna gelmez mi @Mr_TeneKe @BurnerTroll

açı sanırım bende bilmiyorumki :)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sorunun resmini çekip yollayabilirsen iyi olur bence

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
beyler dikdortgen değilde dortgen diye işlioz yani varsayalım oralar dik açı değil o zaman yapılmasımümkünmüdür bu sorunun

yapılması mümkündür çünkü iç açılar toplamı değişmiyor ve üçgenin sorulmayan iç açıları dörtgenin iç açıları toplamının 1/4'üne eşit oluyor. (Sayısal olarak test etmedim. Burner gelince yanlışsa söyler zaten.)

Soru zaten dikdörtgen soru kalıbı ben dörtgende bu soruyu hiç görmedim.

bakkalmarket7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
yapılması mümkündür çünkü iç açılar toplamı değişmiyor ve üçgenin sorulmayan iç açıları dörtgenin iç açıları toplamının 1/4'üne eşit oluyor. (Sayısal olarak test etmedim. Burner gelince yanlışsa söyler zaten.)

Soru zaten dikdörtgen soru kalıbı ben dörtgende bu soruyu hiç görmedim.
normal koşullarda açıları verilmemiş bir dörtgenin açıları 90 derece ilemi yapılır 90a benziyo

normal koşullarda açıları verilmemiş bir dörtgenin açıları 90 derece ilemi yapılır 90a benziyo
ama değil sanırım kare ile üçgenin kesistiği 2 noktanın açıları farklı sembollerle gösterilmiş bide 90 ı varsaymadan yapabilirmisiniz

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
m değil s açıyı belirtiyordu yav :D s(A)=90 gibiymiş miş miş de istanbul istanbul istanbul ._. altüstü kötü espri dövmeyin :(

Hannabell

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kardeşim buyur:

Edit: Çözüme zaten ulaşıldığını biraz geç farkettim :p