MakeYourOwnCommands Plugin Tanıtımı

Plugini beğendin mi ?

• Kullanılan toplam oy
    3

Ahmet Berk TAŞ

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet arkadaşlar MakeYourOwnCommands diye bir plugin keşfettim.Belki biliyorusunuzdur.Bu konuda pluginin işlevlerinden ve nasıl kullanıldığından bahsedeceğim.Maddeler halinde yazacağım. Neyse uzatmayayım.

Pluginden bahsedelim ;

Bu plugin sayesinde serverınızda İngilizce komutları türkçeleştirebilir , uzun komutları kısaltabilirsiniz! Bir komut seçin ve komudun kısayol komudunu yazın!

Nasıl kullanılır ;
Burda plugini nasıl kullanacağınızı anlatacağım.

Öncelikle değiştirmek istediğimiz plugini seçelim. Örneğin "/money" komudunu "/para" ya çevirelim.Plugin dosyasında config.yml dosyasına girelim.

Açılan sayfada alias örneği göreceğiz.Burda düzenleme yapalım.
/para: ---> Burası yazmak istediğiniz komuttur
mode: 'alias' ---> Burası komuu değiştirmek istediğiniz anlamına gelir. (Burayı fazla oynamanıza gerek yok)
permission: 'myoc.para' ---> Burası komudunuzun permission yanş yetki kodunu belirlediğiniz yerdir.
sendTo: 'sender' ---> Burası komudu yazdığınızda mesajın kime gönderileceğini belirler. (Sender : Komudu yazan kişi)
messages: ---> Burası komut yazıldığında eklemek istediğiniz mesajdır. Biz böyle yazdık.
- '&cBakiyenize bakiliyor...'
execute: '/money' ---> Burası hangi komudu değiştirmek istediğinizdir.

Artık oyuna girip komudumuzu kontrol edebiliriz.Oyuna girip /para yazdığımda Bakiyemi gösteriyor.her şey olması gerektiği gibi. Eğer bir sorun çıkarsa lütfen yorum yazın.Size yardımcı olabildiysem veya plugini sevdiyseniz bir beğeni yeter :D

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
MyCommands daha iyi. Daha önce Faction sunucumda bunu kullandım 1 sene eski bir plugin. 2 aydır MyCommands kullanıyorum ve gayet güzel.

Ahmet Berk TAŞ

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tesekkurler ogrendigim iyi oldu

Yanlış yazdıysam özür dilerim ,
IPhonumdan gönderildi.

Kyuubisa

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
yav ben türkçeleştirebiliyorum plgunlerden anlıyomda hazır pluginlerede göz atmak istiyorum :D
şu warplı chest denilen plugini hâlâ beceremedim :/ chestcommands diyorsunuz plugin.yml si de yok :D
nasıl yapıyonuz la eclipse kabul etmiyor reddediyor .jar dosyasını :S yardım istiyorum ilk defa :D[DOUBLEPOST=1405636739,1405636706][/DOUBLEPOST]çok güldüm *-*

Ahmet Berk TAŞ

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
yav ben türkçeleştirebiliyorum plgunlerden anlıyomda hazır pluginlerede göz atmak istiyorum :D
şu warplı chest denilen plugini hâlâ beceremedim :/ chestcommands diyorsunuz plugin.yml si de yok :D
nasıl yapıyonuz la eclipse kabul etmiyor reddediyor .jar dosyasını :S yardım istiyorum ilk defa :D[DOUBLEPOST=1405636739,1405636706][/DOUBLEPOST]çok güldüm *-*
Bnimle ozel mesaja gec

IPhonumdan gönderildi.

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Sunucumda CommandHelper kullandım warp orman yerine /orman /money yerine /param vb. yapabiliyorsunuz ama ikili komutlar olmuyor.

Ahmet Berk TAŞ

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucumda CommandHelper kullandım warp orman yerine /orman /money yerine /param vb. yapabiliyorsunuz ama ikili komutlar olmuyor.
Ikili komutlari skriptle halledebiliriz ama bildiginiz plugin varsa soyleyebilirsiniz

IPhonumdan gönderildi.