LÜTFEN YARDIM LÜTFEN OYNAYAMIYORUM

sheqil boys

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar.Minecraft aslında çok sevdiğim bir oyun ama bir türlü oynayamıyorum.Nedeni survival oynarken acaip derecede kasması.Lütfen bildiğiniz çözüm yolu varsa söyleyin.Bilgisayarımın özellikleri ; RAMI 0.99 GB :zombikatili: WİNDOWS XP :esnemek: EKRAN KARTI 64 OLABİLİR (tam bilmiyorum) :tapma: LÜTFEN YARDIM EDİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kedi::Doktor::):solmak::solmak:

ulrade99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ayarları düşürmeni öneririm.Oyun ayarları düşürmediğimde bendede kasıyor.Ayarlara gir uzaklığı kısa veya normal yap gerçekliği gerçekçi yerine hızlı yap.Bende işe yarıyor.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
RAM'dan fazla anlamadım 99 GB'mi 1 GB'mi?(Eğer 1GB'yse 4 gb yapmalısın.Çünkü Minecraft 2GB isteyen bir oyundur.(Java'dan dolayı).

64MB Ekran Kartı mı?

Taşak mı geçiyorsun ya? Minecraft'ı doğru düzgün oynamak için en az 1GB Ekran Kartı Belleği lazım sana.

Windows XP?

13 yıllık teknolojiyi neden kullandığını anlamadım.Hadi Windows Vista kullansan neyse.Bir hatırlatma yapayım.WindowsXP 20 Nisan 2014'te fişi çekiliyor."Ne olacak?" diye sorarsan virüslere kucak açmış oluyorsun ve hackerlerede öyle.

Anakart'da önemli.Kullanacağın parçalaların Anakartı'na uyumlu olması lazım.

İşlemciyi de iyi seçmen lazım.(öneri İntel7)

Bunlarla ilgili Google amcadan (Oyun bilgisayarı toplama)diye araştırma yapabilirsin.

sheqil boys

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
RAM'dan fazla anlamadım 99 GB'mi 1 GB'mi?(Eğer 1GB'yse 4 gb yapmalısın.Çünkü Minecraft 2GB isteyen bir oyundur.(Java'dan dolayı).

64MB Ekran Kartı mı?

Taşak mı geçiyorsun ya? Minecraft'ı doğru düzgün oynamak için en az 1GB Ekran Kartı Belleği lazım sana.

Windows XP?

13 yıllık teknolojiyi neden kullandığını anlamadım.Hadi Windows Vista kullansan neyse.Bir hatırlatma yapayım.WindowsXP 20 Nisan 2014'te fişi çekiliyor."Ne olacak?" diye sorarsan virüslere kucak açmış oluyorsun ve hackerlerede öyle.

Bunlarla ilgili Google amcadan (Oyun bilgisayarı toplama)diye araştırma yapabilirsin.

kardeşim dediğinden bşy anlamadım ne yapmam gerekiyor adım adım yazar mı sın[DOUBLEPOST=1376576535,1376576472][/DOUBLEPOST]

64MB Ekran Kartı mı?

Windows XP?

ve artık şölede bi sorun var oyun yükleniyo kara bi ekran çıkıyo yani oyun açılmmıyo bununda çözümünü biliyosan adım adım yazar mı sın

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bu bilgisayarla oyunu acamazsin. Bence hatta YouTube de video bile izleyemezsin. O siyah ekran hatasi iki olay sonucu orataya cikar. Ya yuklenen mod dogru yuklenmemistir, ya da donanimsal/yazilimsal(java) bir sorun cikmistir.
Edit: Ve konu yerin yanlis bu senin rapor edilmene ve uyari puani alarak forumdan uzaklastirilmana yol acabilir. Bu yuzden konu acarken dogru yere actiginizdan emin olun. Siz Minecraft Destek bolumune acmalisiniz. Ve sakin ayni konuda iki konu acmayin.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
kardeşim dediğinden bşy anlamadım ne yapmam gerekiyor adım adım yazar mı sın[DOUBLEPOST=1376576535,1376576472][/DOUBLEPOST]

ve artık şölede bi sorun var oyun yükleniyo kara bi ekran çıkıyo yani oyun açılmmıyo bununda çözümünü biliyosan adım adım yazar mı sın

Kısacası ya yeni bir PC al, yada parçaları değiş çünkü böyle bir PC ile şu kodumunun oyunu WolfTeam falan açsan,PC felç.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali

Optifine, oyunun video ayarlarını istedğin gibi ayarlamana yardım eden bir moddur.

Örnk: Modsuz sadece "kısa,küçüçük,uzak,normal" varken mod ile birlikte onları +16 arttırabiliyorsun.Yani mesafeyi istediğin gibi serbestçe ayarlayabilirsin.

FPS'ni garanti +10 arttırır(böyle bir PC'yle 5 FPS zor arttırır)

Kısaca; Optifine "FPS Yükseltme Modu"

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Optifine + GameBooster 3 + Minimum ayarlar + PcBoost = Benim düzisti bilgisayarın küçük versiyonu olan windows7 starter bilgisayarımda (Netbook mu öyle bir şeydi adı.) bile neredeyse hiç kasmadan sunucu , tek oyunculu ve yerel ağ oyunu oynayabilmek. Ama o 0.99 GB Rami napacan bilemem :D

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Arkadaşlar, konu kapansın artık kimse anlamıyor galiba.

BÖYLE BİR PC DE ŞURDAN BAKSAN FORMAT BİLE ATAMAZSIN!

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zaten bu programları ondan önerdim o pcye format atılamayabilir. Benim pcde (İkincisi :) ) 1 GB rama sahip ekran kartı 32 ve ben almadım hediyemsi bir şey. Ayrıca windows7 starter'in ne kadar kötü olduğunu kullanmayan bilemez bide bunun üstüne benimki masa üstü de değil netbook mu bir şey dizüstünün küçüğü. XP de kullandım XP'yi startere tercih ederim. Format atılmıyor olabilir arkadaşın bilgisayara da format atılmıyordu ama hard disk sıfırlandı şimdi çok iyi çalışıyor. Önemli bir şeyler yoksa ne yap ne et hard diski sıfırla :D . Hatta önemli birşeyler varsa da sıfırla yakında gider o ne de olsa yüz yıl dayanmayacak :D