Lapisler Hakkında

Won5

Patates Avcısı
En iyi cevaplar
0
Selam forum halkı...
Bugün lapisli sunucular üzerinde konuşacağız.
Öncelikle forumun yarısından çoğu lapisten bıkmış halde.Ama bu kadar lapis sevmeyen oyuncu varsa neden emek sunucularda oynamıyorlar ?
Konu tanıtımlarında sürekli görüyorum.Herkes "Lapisli sunucu... :(" yazıyor.Yaklaşık beş yorumun 1'i bu şekilde.Sizlere sorum şudur:
(Yabancı sunucularda oynayanlar alınmasınlar...)
Madem lapis çok beğenilmiyor.O zaman neden lapissiz sunuculara destek vermiyorsunuz?
Lapisli Sunucu = 60/60
Emek/Lapisli Sunucu = 5/60

BatuhanSteveÖzbatir

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bir de en sinir olduğum şey "VIP, 300000000000000000000 GB Ram, Enchli Elma". ALLAH aşkına hiç mi yaratıcı değilsiniz. Bakıyorum aynı sunucu diğer konuya bakıyorum aynı sunucu. Yeter artık bıktırdı! Az kalsın unutuyordum, şu "...Craft" isimleri de var bunların içinde. Bir arkadaşımın "F..kCraft" adlı sunucu açtığını görmüşlüğüm var!

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir de en sinir olduğum şey "VIP, 300000000000000000000 GB Ram, Enchli Elma". ALLAH aşkına hiç mi yaratıcı değilsiniz. Bakıyorum aynı sunucu diğer konuya bakıyorum aynı sunucu. Yeter artık bıktırdı! Az kalsın unutuyordum, şu "...Craft" isimleri de var bunların içinde. Bir arkadaşımın "F..kCraft" adlı sunucu açtığını görmüşlüğüm var!
bugün wtfcraft diye bi server gördüm ._. abi büyükler ve yabancılar haklı,bizim ülkemiz zaten içten batıyor.ben Türkiye'yi bu durumdan kurtarmak isterdim ama bunun yerine yabancıların çoğunlukla yaptığı şeylere yöneliyorum.Hatta geçenlerde arkadaşla birlikte bir oyuna çok ilginç bir öneride bulunduk ve oyuna eklendi (arkadaşa teşekkür yazısı gitti) fln.. Ve o serverları yapanların yaşları genelde 9-14 yaş arası oluyor.

BatuhanSteveÖzbatir

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
bugün wtfcraft diye bi server gördüm ._. abi büyükler ve yabancılar haklı,bizim ülkemiz zaten içten batıyor.ben Türkiye'yi bu durumdan kurtarmak isterdim ama bunun yerine yabancıların çoğunlukla yaptığı şeylere yöneliyorum.Hatta geçenlerde arkadaşla birlikte bir oyuna çok ilginç bir öneride bulunduk ve oyuna eklendi (arkadaşa teşekkür yazısı gitti) fln.. Ve o serverları yapanların yaşları genelde 9-14 yaş arası oluyor.
Peki özelden o sunucu hala açık ise ip adresini atar mısın?

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben soru sordum sadece...
Neden lapisten nefret eden arkadaşlar lapissiz sunucularda oynamıyorlar..?
Kim demiş oynamıyor diye? Ben şahsen MC'ye ilk başladığım zamanlar MC'yi bilmediğim için Lapisli sunuculara girdim ancak oyunu kapmaya başlayınca Lapis sistemi aşırı sıktı beni ve bıraktım. O zamandan beri hiçbir Lapis sunucusunda oynamıyorum. Peki şimdide ben soruyorum.
Lapissiz sunucuda oynamıyoruz da ne oluyor? Oynadığım sunucular ortalama bir ay ya dayanıyor ya da dayanmadan kapanıyor ve sürekli olarak hep aynı sahneyi yaşıyorum. Sunucuya giriyorum kuralları okuyorum ve sunucuyu gayet iyi buluyorum.Sunucu daha bir kaç gün önce açılmış ve ben ormanda odun kesip evimi yapıyorum derken bir anda bulunduğum yerden 100 blok ileriye savrulup havada yanarak ölüyorum. Bu ne? tabii ki de X Ray açıp sunucuya girdiği 5. dakkada dia set çekip büyü masası yapıp p4 set kasmış 13 yaş altı bir çocuk. Ve bana noob noob diye sıbırıp duruyor oysaki oyun hakkında ve dövüş onları da geçtim noobluk hakkında en ufak bir bilgisi bile yok. Şimdi Lapissiz sunucularda oynamadım da ne oldu? Hep aynı şey. Hepsinde aynı pislikler oluyor ve devamlı olarak tekrar ediyor. Neden birazcık olsa da Lapsiten kafanızı kaldırıp X Ray sorununa bakmıyorsunuz?

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
X raya sozum yok ama ancak Türk serverleri lapisli olur ve ancak düzgun server olduğunda %75 ihtimalle kapanır o yüzden en sağlıklısı ingilizce bilip çok oyuncusu olan premium yabancı serverlerde oynamak (bi arkadaş premiumunu bana emanet etmişti o zamanlar sürekli yabancı hub servere giriyordum)
Bence sorun birazda sorunu sunucularda aramak yerine oyuncularda aramak lazım. Ne de olsa biz burada ne kadar mesaja tıp tartışsakta baya bir oyuncu kitlesi ''Iyy bu ne biçim server kim survival oynar atmin lapisli yap şunu'' diyecek ve diyor. Bence sorun oyuncu kitlesinde. Onlar bu kadar fazla Lapis istemese Lapis sunucu pek olmaz.

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
*Yabancı sunucularda oynuyorum fakat bir süre sonra sıkıyor her ne kadar iyi dil bilsenizde
*Bizim kadar sıcakkanlı değiller ortamlarına alışamadan bırakıyor*

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enderiatus

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kimse lapissiz sunucu tutmaz diye cesaret edip emek sunucu açmıyor ve açsalar bile emek sunucu seviyorum diyenlerin çoğu sürü psikolojisinin etkisinde kalmış*
Emek sunucu belkide 10 - 20 kişi anca seviyordur ama sürü psikolojisi yüzünden yüzlerce lapisli serverde oynayan,hile açan,lapissiz sunucu açıcaktık ama sunucu tutmaz diye lapisli açtık diyen bahaneci kurucular emek sunucularda oynamak istiyoruz diye geçiniyor ama emek sunucu açsak kimse gelmez*
:(
Sürü psikolojisi benim sözüm yalnız*

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim Zamanımda Lapis Sunucusu Diye Bir Şey Yoktu
Factionu Ne Güzel Oynardık Ne Rahattı Bizden Büyüklerden Yardım Alır Küçüklere Yardım Ederdik. Takım Kurunca Hep El Ele Verirdik Para Paylaşırdık Paramız Olmasa Bile.
Bunlar lapisli sunucda yok , para paylaşma felan olsa bile adamlar abartıyor lapisten gitmiş 8 milyon kasmış 4000 istiyorum 5 milyon atıyor yani böyle saçma şeyler olmaz ya. Bazı cimrilerde 1 kurus atmıyor yani lapisli sunucunun huyuda farklı adamlar p4 alıyorlar 1 2 saate pvpde kazanıp 88 tane p4 yapıyorlar sonra satıyorlar. Eee bundan sonra ne yapacaksın başka bir şey yapabilecek misin sanki ? Sadece lapis kaz para kazan p4 çoğalt p4le adam kes p4 sat başka bir şey yok. Klan kuranlar gidip kale bile taaa nerelere kuruyor 2 dkkada kaleyi batırırlar çünkü okadar giyinmiş tnt spamlamış adamlar var.

Bunlar normal lapissiz factionda yok ve daha güzeli var normal factionda. Yardımlaşma var, Kaleni rahatça yapabiliyosun. Tabi ordada patlatırlar ama zorlanırlar lapislide adamların 88 tane bilmemne şeyleri var normal factionda ne kadar zor kasıyorsun emek vermen gerekiyor. Bu lapiste emek yok sadece para kazan al sat
ev yap patlat. Normal factionda bu şeylerin 88 katı var. İnsanlar neden beğeniyor anlamıyorum lapisi. Lapis zaman kaybı bene her şeyi yapıp ne yapacaksın sırf oyunun en güçlüsü olmak için günlerce lapis kazıyorsun saçmaa!
DeliCraft mı ne öyle bir server vardı kaç yıl açık oldu bilmiyorum ben onu ilk tanıştığım arkadaşımla 5 6 ay oynadık her gün. Arkadaşım Vip Aldı Biraz Yardım Etti Bana Oyunda Villalar Vardı Villa Satın aldı orda geçindik kendimize bir sürü şeyler yaptık. Artık 5 6 ay içinde geliştik ve pvp atmaya başladık. [Vip dediğimde hemen öyle lapistekiler gibi düşünmeyin. Abartılmamış şekilde sadece para kazanılmak için yapılmış bir şey ama bence gayet hoştu oranın Vipi] Herneyse. Demek İstediğim Normal factionda 2 miz kastık 5 6 ay hiç girmedim pvpye tam zırh yaptık öyle girdik 1 2 adam kesip yine kendimizi uzun bir süre geliştirdik.
Bunu lapiste bulamazsınız adam giriyor ilk gününde p4 yapıp adam kesmeye çalışıyor böyle iş mi olur ya.

KralDerT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim ilk serverim yabancıydı ama cracklıydı. Sunucu lapissizdi arkadaş ortamı vardı. Yani arkadaşlarla girmiştik 4-5 kişi. Güzel oynamıştık ev filan yapmıştık klan kurmuştuk. Başka factionlardan at kaçırıyordum :D Tabi adam anlamıştı atların zıplamaması için duvarı uzatmıştı :D Sonra güzel bir arenası vardı. Tek eksik yani kitleri hatalıydı. Viplere çok şey verilmişti birde fazla türk yoktu :/ Ama genede şöyle 1 hafta filan güzel oynamıştık sonra swmi kapandı ne oldu.

• Beğen
Reactions: DIO
H

hsndmrts_

Ziyaretçi
tek gerçek nedeni türk çocuklarının sabırsız ve anlık yaşamaları, her şeyi anında isteyip oynayıp bıkıp çıkmak istiyor tek neden budur başka hiçbir açıklaması yok ayrıca bazılarıda yorum atmak için yorum atıyor lapis... oynanmaz... gibi sanki lapis olmasa girecek biri gibi yazıyor ama yazılan lapisli sunucu... gibi yorumları gereksiz ve oyuna belki en son 1 - 2 ay önce girmiş oyun oynamasını bilmeyen çocuklar yorum atıyor normalde lapisin nesi var? sadece hızlı açılıp hızlı kapanıyor başka bi kötü yanı yok bence herkes te lapis diyince kötü bi sunucu aklına geliyor, canlanıyor saçma sapan yorumlar atılıyor tmm ufak çocuklar sunucu açsın demiyorum ama açanlaraad az saygı göserin 20-30 yaşındaki adamın lapisli açacak hali yok herhalde ufacık çocuk para kazanmak için açıyor bu kadar üslerine gitmeyin az saygı gösterin birazda hatayı sunucu açanda değilde türk halkının sabırsız olmasında arayın, kimi suçlayacağınız bilin