Lag Sorunu

Barseko

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben server kurdum (hamachili) her şeyi düzgün yaptım fakat tek bir sıkıntım var. O da malesef LAG. Sunucuda tek kişi olsam bile durmadan deli gibi lag oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Denediğim Yollar:

İnternet'i kapattım , indirdiğim şeyleri kapattım lag gitmedi.
YouTube'dan araştırdım ''Logs'' dosyasını silmem gerektiğini öğrendim ve sildim fakat en ufak bir değişiklik olmadı.
YouTube'dan biraz daha araştırdım Komut Listesine oraya yazmam gereken bir şey varmış onu da yazdım fakat hiçbir işe yaramadı.[DOUBLEPOST=1419158823,1419158718][/DOUBLEPOST]Bu arada biraz abarttım o kadar lag olmuyor :D Sadece Server'a giren kişiler lagdan blok kıramıyor , hayvanlar ve oyuncular lag yüzünden çok yavaş yürüyor ve harita yavaş yükleniyor.[DOUBLEPOST=1419159095][/DOUBLEPOST]Ayrıca internet hızım bu: http://www.speedtest.net/my-result/4001111749
Bu internet server kurup arkadaşlarla oynamak için yeterince iyi mi ?

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Uploadın hızlı olması gerekiyor (tabi doğru biliyorsam)

Barseko

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Uploadın hızlı olması gerekiyor (tabi doğru biliyorsam)
Ayrıca biz evde interneti paylaşımlı olarak kullanıyoruz yani abimin de bilgisayarı var ondan da olabilir mi peki ? Ayrıca abim 1 ay önce falan kendi kurduğu server'da arkadaşlarıyla oynadı ve lag olmadı (İnternet hızı o zaman da aynı).

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Hamachi Sunucularda Çok Fazla Lag Sorunu Yaşanıyor İnternet Hızı Ve Sunucuya Ram Verememekle Alakalı Olarak Bu Tür Sorunlar Var Ama Kendi Kurduğun Sunucuda Kendinde Bile Lag Olması Tuhaf.

Barseko

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hamachi Sunucularda Çok Fazla Lag Sorunu Yaşanıyor İnternet Hızı Ve Sunucuya Ram Verememekle Alakalı Olarak Bu Tür Sorunlar Var Ama Kendi Kurduğun Sunucuda Kendinde Bile Lag Olması Tuhaf.
Tab'a basıp internetime bakıyorum 5 çekiyor fakat lag var.

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarın hem sunucu hem de oyunu çalıştırdığından belli RAM miktarını harcıyordur. Baya RAM harcıtıyor bu işler. Upload hızınında tabi iyi olması lazım. Oyun akıcı, karakterin lagdan yürüyemiyor mu yoksa oyun mu kasıyor? Oyun kasıyorsa arkadaşların dediği gibi tamamen yetersiz RAM'den kaynaklı. Aksi takdirde upload/yükleme hızın oldukça yüksek olmalı. Benim bildiğim bu.

Sent from my iPad using Tapatalk