Komut Bloğu kullanımı [Yardım Edin]

MappeRDoruK

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar. Ben adımdanda anlaşılacağı üzere haritalarla uğraşıyorum. Ama yeni çıkan komutlardan yararlanmayı bilmiyorum. Aslında @e komutunu ve execute komutunu [ ve ] un neden kullanıldığını açıklamanızı istiyorum.
YENİ SORU: Ben bir sesi birine sürekli oynatmasını istiyorum. Denedim ama biraz ilerledikten sonra ses yok oluyor. Bir düzenek verebilir misiniz? teşekkürler.
:koyun:
@furkan3000

Son düzenleme:

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Arkadaşım bende komut bloğu uzmaniyim. Cevap veriyim. @e komutu entity algolamayo saglar bununla @a ile playerlere uyguladigin her komutu entitylere ( zombi iskelet tavuk düşen kum minecart köylü) uygulaya bilirsin @e yazarsan player da dahil her canliya uygular ama @e [type=Zombie] dersen sadece zombiye uygular [ ] isaretleri tanimlamada kullanılır mesela @a [Name=furkan3000] yazarsan komutu bana uygular sadece .execute ise baskasina komut uygulattirir mesela /execute @a - - - summon Zombie - -5 - yazarsan herkes 5 blok ustunde zombi spawn eder daha sorub olursa de

MappeRDoruK

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşım bende komut bloğu uzmaniyim. Cevap veriyim. @e komutu entity algolamayo saglar bununla @a ile playerlere uyguladigin her komutu entitylere ( zombi iskelet tavuk düşen kum minecart köylü) uygulaya bilirsin @e yazarsan player da dahil her canliya uygular ama @e [type=Zombie] dersen sadece zombiye uygular [ ] isaretleri tanimlamada kullanılır mesela @a [Name=furkan3000] yazarsan komutu bana uygular sadece .execute ise baskasina komut uygulattirir mesela /execute @a - - - summon Zombie - -5 - yazarsan herkes 5 blok ustunde zombi spawn eder daha sorub olursa de
Sağol sorum olursa yazarım.. :D[DOUBLEPOST=1405758794,1405758464][/DOUBLEPOST]@furkan3000
Arkadaşım peki şu komut geçerli mi:
tp @e [x y z]

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Peki bu kodda [ ] içinde olan eğer şu kordinatlarda biri varsa teleportla demekmi
yani /tp @e [ x y z ] x y z dersek parantez içindeki yerde biri varsa diğer yere ışınlarmı
evet hatta dx dy dz komutlari ile belli bir alanida secebilirsin

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Execute,bir mob veya kişinin eger o koordinatta varsa herhangi bir komut uygulacağını sorar. Mesela /execute @e[type=Villager] x y z effect @e[type=Villager] 11 9999 255 komut bloğuna bunu yazarsan yazdığın koordinatta bir villager varsa [bütün] villagerlere 255 level ve sınırsız direnç vercek. Peki bütün villagerlere vermemesini nasıl sağlıyacağız? 2 yöntem var ama sadece 1 yöntemini biliyorum. Villagere isim vermek. Eger /execute @e[type=Villager,name=Koylu] x y z effect @e[type=Villager,name=Koylu] 11 9999 255 yazarsan eğer o koordinatta [Koylu] adında biri varsa sadece Koylu isimli villagere sınırsız ve 255 level direnç verecektir. Ayrıca ben heryerde o komutu yazmasını istiyorum dersen x , y ve z ye - - - yazabilirsin. Bu - yazısını ALT GR + Ü ile yapabilirsin. Yardımcı olabiliydiysem sevindim.
@e[type=Vİllager,c=1] yazarsan sadece en yakındaki bir villager c=2 yazarsan en yakın ikiye diye biliyorum