Kasma sorunu :/

telefon

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkaşlar minecraftım kasmaya başladı.Köye gittim 5 gün kaldım geldim ve minecraftım kasıyor neden olduğunu bılmıyorum ama çok sinir bozucu video cekerken bıle 30 fps de oynardım fazla iyi değildi ama genede rahat oynardım.şu an 15 fps cıvarı oynuyorum sorun ne olabılır

NOT:Bilgisayar laptop.

MasterCraft^

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Valla anlamadım ama benimkinde ekran kartı yandı.Bu kart eski Video Ayarlarında bulutu , hasar vs kapadım.Görüş mesafesini yakın yaptım gayet rahat.Şimdilik böyle yap istersen.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Java'nı sil tekrar yükle.(güncel sürüm)

Oyunu GameBooster ile aç.

Optifine modunu yükle ve video ayarlarını kendine göre kasmayacak şekilde değiştir.

Oyunu açtıktan sonra Görev Yönetici'nin İşlemler sekmesinden "explorer.exe" yi kapat.(daha sonra alt kısımda yeni görev yerinde explorer.exe yazarak açabilirsin.)

Arkada açık olan programları kapat.(en önemlisi chrome)

Laptopunun çok fazla ısınmasına izin verme.Eğer video çekiyorsan bir bölümü bitirdikden sonra laptopu kapat ki soğusun.Daha sonrada videoyu yüklersin.

İşlemciye çok fazla iş yaptırmamaya çalış.

Gereksiz programları sil.

Smart Defrag 2 kullanarak diskini birleştir(2-3 saat sürer ama bilgisayarında gözle görülecek şekilde hızlanma olur.[[[diskinin dolu boyutuna göre süre değişebilir]]]

AdvancedSystemCare kullanarak bilgisayarına bakım yap.

Oyun açıkken virüs programını kapat.(eğer varsa)

Kayıt defterini birleştir.(AdvancedSystemCare'de bu özellik bulunuyor.alet çantasında)

Mutlaka soğutucu kullan.

Bilgisayarı yavaşlattığın diğer şeyler üzerindede bir şey yapabilirsin.Benimde laptop var Win7 Ultimate.Dediklerimin çoğunu yaptım hem az ısınıyor hemde çok az kasma oluyor.

telefon

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Saolun dedıklerınızı dıkkate alıcam :)[DOUBLEPOST=1376324720,1376305015][/DOUBLEPOST]Zorin saol kardes dedıklerının bı kacını yaptım java yı güncelleyınce bıle oldu ama genede gameboster3 felen yaptım

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ayrıca Minecraft açıkkan görev yöneticisinden Minecraft'a sağ tıkla ve "İşleme Git" tuşcuğuna tıkla.

"İşlemler" sekmesine gideceksin orada jawaw.exe'yi otomatik olarak seçecek sağ tıkla "Önceliği Ayarla" tuşcuğuna tıkla ve "Yüksek" tuşcuğuna tıkla ve garanti +5 FPS alacaksın.